×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2013
Drukāt

No zemes un zelta – Sofija Reja

Sofija_Reja_EmraIslek_4

“Tas, kā argentīniešu dziedātāja vada savu daudznacionālo grupu, kaislība un skaidrība, kādā viņa piedāvā sarežģītu Dienvidamerikas ritmu un džeza harmoniju modulāciju sajaukumu, izskaidro, kādēļ viņai uzgavilējusi Ņujorkas publika no Kārnegī zāles līdz centra stilīgajiem klubiņiem,” pēc Sofijas Rejas koncerta Ņujorkā par dziedātāju raksta “New York Times”. Tikmēr latīņamerikāņu džeza izdevums sajūsminās – “Sofijas balss meistarība un emocionālā iedarbība liek publikai tvert pēc elpas un lūgties, lai viņa neapstājas. No pašreizējo džeza vokālistu leģioniem viņu atšķir spēks un precizitāte.”

Pašlaik S. Reja tiek uzskatīta par vienu no spēcīgākajām, harismātiskākajām dziedātājām pašreizējā Ņujorkas mūzikas vidē. Buenosairesā dzimusī dziedātāja vokālo prasmju apgūšanai pievērsusies deviņu gadu vecumā, dziedot bērnu korī. Viņa studējusi solo dziedāšanu Buenosairesas Nacionālajā konservatorijā, pēcāk arī Bostonā. Lai arī pašlaik viņas mājas ir ASV, S. Rejas mūzika sakņojas tradicionālos Dienvidamerikas ritmos, kuru dzimtene ir gan Argentīna, gan Urugvaja, gan Kolumbija, kā arī citos žanros, ko viņa saplūdina ar džeza harmonijām, elektroniskām skaņām un bagātīgām improvizācijām. Sofija dzied spāņu, angļu un portugāļu valodā, taču ne vienmēr jāsaprot vārdi, jo pārliecina muzikalitāte.

Dziedātāja jau paguvusi sadarboties ar virkni džeza pasaules slavenību, tostarp gan Bobiju Makferinu, ar kuru kopā uzstājās Ņujorkas Kārnegī zālē. Pašlaik S. Reja piedalās arī slavenā mūziķa Džina Zorna projektā un citās vienībās. Eiropas klausītāji viņas uzstāšanos iepazinuši kopā ar “Grammy” balvas ieguvējas Marijas Šneideres džeza orķestri. Viņa uzstājusies lielākajās Amerikas koncertzālēs – Kenedija un Linkolna centros, pasaulē slavenākajā džeza klubā “Blue Note” Ņujorkā, kurā viesojušies arī latviešu džezmeņi.

Dziedātājas debijas albums “Ojala” (2006) ieguva amerikāņu džeza žurnālistu asociācijas kritiķu atzinību, tiekot izvēlēts kā viens no gada desmit labākajiem albumiem. Pirmos plašākos dziedātājas panākumus nesa viņas otrais albuma “Sube Azul”, kas ieguvis “Independent Music Award” balvu.

Pašlaik iepriekšējo ierakstu veiksmes pēdās seko Rejas jaunais albums “De Tierra y Oro” (“No zemes un zelta”), kas jau ieguvis pirmo vietu “World beat” (pasaules ritma) kategorijā kā labākais albums, bet tajā iekļautā kompozīcija “La Gallera” šī gada “Independent Music Award” nominēta kā labākā dziesma. Reja, kura jaunā albuma kompozīcijas atvedīs arī uz Rīgu, savu veikumu raksturo kā “filozofisku klejojumu” sērijas. Dziesmās iezīmējas plaša Dienvid-amerikas folkloras ietekme un spirdzinošas modernas skaņas ar Rejas pašas spēcīgo balsi priekšplānā. Uz skatuves kopā ar Reju Rīgā uzstāsies arī kontrabasists un perkusionists. Pašlaik vēl var iegādāties biļetes mākslinieces otrajam koncertam – pirmais jau izpārdots.

Varbūt noder!!


Koncerti – 18. X 19.00 un 21.30.

Biļetes – “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena – Ls 15 – 18

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+