Sports
Ziemas sports

Nolans par sastāvu, Daugaviņš par šveiciešiem, Gudļevskim jauna ķivere 16

FOTO: Viesturs Serdāns

Latvijas hokeja valstsvienība savu pirmo Soču olimpiādes spēli pret Šveici aizvadīs arēnā „Šaiba”, bet otrdienas rītā trenējās Lielajā ledus arēnā.

Galerijas nosaukums

Latvijas izlase galvenā trenera Teda Nolana virsvadībā darbojās jau dienu iepriekš iespēlētajās maiņās, kādās tiks sākta spēle pret šveiciešiem. Pirmajā Jēkabs Rēdlihs, Sprukts un Dārziņš; otrajā Karsums, Vasiļjevs un Daugaviņš, trešajā Indrašis, Girgensons un Ķēniņš, ceturtajā Cipulis, Pavlovs un Štāls. Treneri lēmuši, ka spēlei tiks pieteikti astoņi aizsargi un divpadsmit uzbrucēji, malā šoreiz paliks Koba Jass un Armands Bērziņš. Arī par vārtsargā izvēli jau esot skaidrība, tomēr publikai intriga tikšot saglabāta līdz spēles dienas rītam.

Šveices hokeja labs pārzinātājs šosezon ir Kaspars Daugaviņš, turklāt pēdējā NLA spēlēm guva trīs vārtus. „Kamēr biju tur, Šveicē, žurnālisti vaicāja arī par olimpiādi. Šeit no viņu puses interese nav bijusi. Šveices izlasei izvirzīts uzdevums no Sočiem pārvest medaļas, viņiem ir pasaules klases komanda. Daudz spēlē uz vārtiem, lien to priekšā, met ripas kājās. Mēģina to iemest, kā saka, ar gaļu. Jābūt tam gataviem, vienkārši un tajā pat laikā gudri jānospēlē vidus zonā. Jo mazāk sarežģīsim, jo lielākas būs iespējas uzvarēt. Arī no manas Ženēvas „Servette” komandas ir trīs spēlētāji, no NLA čempionāta bīstamākie varētu būt līgas divi rezultatīvākie spēlētāji  no Cīrihes  Viks un Kunti,” īsu skaidrojumu par Šveices hokeju sniedz Kaspars Daugaviņš.

Hokejisti olimpiādes pirmajās dienās ne tikai trenējušies vai nīkuši viesnīcu numuros, arī atbalstījusi mūsu kamaniņu braucējus un Haraldu Silovu. „Nepierasti jau ir, ka sezonas vidū ir desmit dienu pauze. Ļoti gribas spēlēt. Tomēr laiks paiet ātri. Produktīvs treniņš, ēdienreizes, vakarā olimpiāde pie TV ekrāna. Nav tā, ka bezdarbības dēļ visādas domas būtu galvā,” saka Daugaviņš.

Zemgus Girgensons uz manu jautājumu, cik pulkstenis, atbild, ka neesot ne jausmas. „Man vienmēr šīs laika maiņas ir grūtas. Agrs rīta treniņš, uz ledus bija kā bija. Vēders griezās, kājas smagas. Līdz spēlei viss būs kartībā. Vēl mazliet jāpierod pie lielajiem laukumiem. Te tomēr nebūs tik fiziska spēle un viss jādara uzmanīgāk,” spriež Zemgus Girgensons. Šveiciešiem lielu uzmanību neesot pievērsis, vairāk koncentrējoties uz savu spēli. Šveiciešu divi vārtsargi no NHL nav palikuši atmiņā, toties par savu Bufalo „Sabres” komandas biedru, ASV izlases vārtsargu Raienu Milleru saka: „Tādu es vēl neesmu redzējis. Vienkārši tāpat iemest ripu viņa vārtos nav iespējams. Tikai tad, ja būs kāda virziena maiņa, pielikta nūja.” Un piekrīt, ka amerikāņiem ir komanda, kas Sočos var izcīnīt zeltu. Girgensons spēlēs kopā ar Miku Indraši un Robertu Ķēniņu, kā pērn pasaules čempionātā. „Būs labi, esam spēlējuši kopā un jau pirmajā treniņā labi sapratāmies. Mums ar Ronaldu vairāk patīk fiziska spēle, mēģināsim izbrīvēt brīvāku ledu Mikum. Hokejā daudz jaunas lietas vairs neizdomāt. Spēlēsim līdzīgi, kā pie Nolana esam spēlējuši iepriekš,” taktiskās nianses ieskicēja Girgensons.

Vārtsargs Kristers Gudļevskis šķiet možāks par Zemgu, lai gan Sočos ieradās vairākas stundas vēlāk. „Lai gan pamodos sešos no rīta, labi izgulējos. Turklāt mums bija lieliski lidojuma apstākļi. Tādā lidmašīnā, kad katram spēlētājam ir atsevišķa gultas vieta, vēl nebiju lidojis. Atceroties pērnās sezonas izbraukumus ar autobusu uz MHL čempionāta izbraukuma spēlēm, tāds nieks vien bija,” Kristers atklāj, ka NHL spēlētājiem pārbrauciena apstākļi bijuši augstākajā līmenī. Pašam tā arī nav atbilde, vai pārstāv AHL komandu Sirakūzu „Crunch”vai Tapmabejas „Lightning”, taču tuvākajā laikā galva par to nav jālauza – Kristera komanda ir Latvijas izlase. „Šeit jau pirmajā treniņā nācās atcerēties, ka uz lielā laukuma var būt ekstra piespēle un mazliet savādāks hokejs. Šeit nevar kā uz visu banku uzreiz iet pretī metienam. Arī ripas lidojuma leņķi ir mazliet citi. Protams, vairāki treniņi kopā ar komandu labāk ļautu saprasties ar aizsargiem, bet tā nav liela problēma,” uzskata Gudļevskis. Viņš šajā sezonā no ECHL līgas izsities līdz izsaukumam uz NHL un reizi pat bija pieteikts spēlei. „Kā tur bija? Forši! Vēl labāk būtu, ja tiktu spēlēt.  Mans sezonas pirmais mērķis bija no ECHL pakāpties uz AHL. Tas izdevās, tagad vajadzētu sakrāt labāku statistiku un nostiprināties šajā līmenī. Pēc tam domāsim par nākamo.”

Sočos būs iespēja novērtēt Kristera Gudļevska jauno ķiveri. Uz tās būs redzams Latvijas karogs, lauvas, Brīvības piemineklis un saule. Dizaina pasūtījums veikts ar NHL starpniecību. Bet pats Gudļevskis kopā ar Latvijas izlasi sāks Soču misiju, kurā komandas mērķis būs apspēlēt ar NHL spēlētājiem bagātās pretinieku izlases. Pirmā kārta – šveiciešiem.

Māris Siliņš, “LA” speciālkorespondents Sočos

LA.lv