×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. augusts, 2013
Drukāt

“NoMadi” – teātris jauneklīgi domājošiem


Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 7. līdz 10. augustam Valmierā un no 13. līdz 16. augustam Rīgā norisināsies jau trešais starptautiskais teātra festivāls jauniem cilvēkiem “NoMadi”.


 

“”NoMadi” pašlaik ir vienīgais festivāls Latvijā, kurā iespējams redzēt laikmetīgā teātra izrādes ģimenēm ar bērniem, pusaudžiem un jauniešiem,” stāsta festivāla mākslinieciskā vadītāja, režisore Krista Burāne. “Šogad festivāla programmā dažādu žanru – dejas, mono, objektu, audio, drāmas, jaunā cirka – izrādes dažāda vecuma jauneklīgi domājošiem cilvēkiem.”

Festivāla programmā šogad iekļautas Latvijas nevalstisko profesionālo teātru izrādes bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem, kuras raksturo Latvijas teātra kontekstā jauni meklējumi kopā ar pasaulē jau novērtētu mākslinieku no Lielbritānijas, Zviedrijas un Igaunijas plaši atzītām izrādēm, kas formas ziņā Latvijai ir neparastas.

Ģimenēm ar maziem bērniem šogad festivālā trīs izrādes. Jaunās režisores Ingas Tropas izrāde “Kā saule gadījās” ar latviešu tautas teiku, virtuves rīku, miltu, olu, cukura, riekstu un citu gardu lietu palīdzību stāstīs par to, kā saule, zvaigznes, mēness, ūdens un cilvēki radušies. Savukārt laikmetīgās dejas kompānija no Igaunijas “United dancers of ZUGA” ar savu izrādi “Zuga zuug zuh-zuh-zuh” aicinās skatītājus jautrā ceļojumā, kura laikā ar dejas un rotaļu palīdzību iepazīsim sava ķermeņa iespējas. Izrāde saņēmusi Igaunijas teātra balvu kā labākā bērnu izrāde un ieguvusi Igaunijas Neatkarīgās Dejas balvu. Festivāla īpašais notikums – radošās apvienības “Nomadi” objektu teātra izrādes ģimenēm “Ziemas māja” pirmizrāde. Izrādē izmantotas režisora Mārtiņa Eihes bērnības atmiņas par attiecībām ar vecotēvu Antonu Āboliņu, kurš bija vairākkārtējs PSRS čempions grieķu–romiešu cīņās, strādājis par gaļas izcirtēju tirgū un uzcēlis lauku mājas, kurās Mārtiņš pavadīja savu bērnību.

Divas ļoti atšķirīgas formas izrādes festivāls piedāvā ģimenēm, kurās ir skolēni. Patrika Elmnerta un Vesa Pedena – divu pasaulē atzītu Zviedrijas un ASV žonglieru izrāde –Vidū dzimušais” būs aizraujošs priekšnesums ģimenēm ar bērniem, sākot no piecu gadu vecuma par to, ko nozīmē būt iejūtīgiem un uzmanīgiem vienam pret otru un apkārtējo vidi. Savukārt pusaudžiem no divpadsmit gadu vecuma Goda teātris piedāvā savu jaunāko izrādi “Tikai nesaki nevienam”. Režisors Lenoss Leščinskis un jaunie aktieri no Liepājas stāstīs Rasas Bugavičutes stāstu par jauniešiem – meiteni un trīs puišiem – iemīlēšanos, bailēm, piederības sajūtu.

Trešās izrāžu kategorijas adresāts ir jaunieši, viņu vecāki un teātra gardēži. Viena no tām ir aktiera Jāņa Baloža un režisora Valtera Sīļa veidotā izrāde “Nacionālās attīstības plāns”. Šajā sadaļā arī “NoMadu” pati neparastākā izrāde “Klusais sējums” – maģiska izrāde, kas ieved skatītājus grāmatu un bibliotēku burvībā intīmā gaisotnē tikai sešiem skatītājiem Valmieras integrētajā bibliotēkā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izrādes radītāji no Lielbritānijas Tims Etčels un Ants Hemtons ir vieni no Eiropas vadošajiem teātra režisoriem.

Galvenā festivāla norises vieta būs Dīvaliņa pļavas, kā arī Valmieras integrētā bibliotēka un Valmieras teātris.

VARBŪT NODER

7. – 9. VIII Valmieras integrētajā bibliotēkā 11.00 – 16.00 “Klusais sējums”

8. VIII Dīvaliņa pļavās 18.30 “Kā saule gadījās”; 20.00 “Nacionālais attīstības plāns”; 21.00 koncerts un festivāla pirmās dienas svinības

9. VIII Dīvaliņa pļavās 11.00 “Kā saule gadījās”; 13.00 “Zuga zuug zuh-zuh-zuh”; 16.00 – 18.00 futbola mačs; 19.00 “Ziemas māja”; 22.00 Aktieru DJ cīņas un festivāla svinības; 21.00 Valmieras Drāmas teātrī 21.00 “Vidū dzimušais”

10. VIII Dīvaliņa pļavās 11.00 “Ziemas māja”; 13.00 “Tikai nesaki nevienam”

13. – 16. VIII Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 12.00 – 18.00 “Klusais sējums”.

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs Valmieras Kultūras centrā, Valmieras Drāmas teātrī, www.bilesuparadize.lv.

Cena: festivāla abonements – Ls 18, viena izrāde Dīvaliņa pļavās un Valmieras integrētajā bibliotēkā – Ls 3, izrāde Valmieras Drāmas teātrī – Ls 3 – 5.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+