×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. oktobris, 2012
Drukāt

Novembrī plāno demontēt veco Gaiziņkalna skatu torni

Madonas novada dome novembrī plāno demontēt avārijas stāvoklī esošo skatu torni Latvijas augstākajā punktā Gaiziņkalnā, kurš tā arī nekad nav bijis nodots ekspluatācijā.

Madonas novada domes vadītājs Andrejs Ceļapīters pastāstīja, ka torņa demontāža notiks sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kas būvi spridzinās. Patlaban notiek sagatavošanās iepirkuma izsludināšanai, lai novāktu būvgružus, kas radīsies demontāžas laikā, un tad būs zināmas gan izmaksas, gan laiks, kad torni nojaukt.

Iecerēts, ka to varētu darīt novembra beigās, bet būvgružus novāks līdz pavasarim.

Jauno torni plānots būvēt sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP), kuras pārziņā ir Gaiziņkalna dabas parks. DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Rita Jakovļeva paskaidroja, ka pagaidām vēl nav zināms laiks, kad to varētu darīt, un izmaksas, bet, ja tas notiks, tad tiks piesaistīti Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļi.

Tornis 311,5 metrus augstā Gaiziņkalna virsotnē tapis pirms pāris desmitiem gadu, taču tas nekad nav bijis nodots ekspluatācijā un gadu gaitā ir sācis brukt, līdz ar to ir avārijas stāvoklī un bīstams dzīvībai. Tornis celts pagājušā gadsimta 80. gadu otrajā pusē, un tā pabeigšanai pietrūka līdzekļu, turklāt ar laiku izrādījās, ka skatu torņa pamati ir nepareizi izbūvēti un tas nebija drošs. Šis ir arī iemesls, kādēļ veco torni nevarēs izmantot jaunā torņa būvniecībai.

Pašvaldība vēlas ne vien demontēt skatu torni un izveidot jaunu, bet sakārtot visu infrastruktūru kalna apkārtnē, kur, par spīti infrastruktūras trūkumam, ir pietiekami liela tūristu plūsma.

Ilgu laiku infrastruktūras sakārtošanu Gaiziņkalnā kavēja grūtības rast vienošanos ar zemes īpašniekiem, uz kuras kalns atrodas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+