×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

OECD rosina Latvijā ieviest progresīvā nodokļa sistēmu (9)

Foto: LETAFoto: LETA

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas Ekonomikas pārskata par Latviju prezentācijas pasākums.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) iesaka Latvijai ieviest progresīvā nodokļa sistēmu, savā pirmajā ziņojumā par Latvijas ekonomiku norāda OECD eksperti.

Ziņojumā norādīts, ka Latvijas nodokļu sistēma ir regresīva, kas lielākoties raksturojama ar lielu nodokļu slogu cilvēkiem ar zemu ienākumu līmeni.

Neskatoties uz to, ka Latvijas valdība apņēmusies mazināt darbaspēka nodokļus, OECD tomēr atzīst, ka Latvijā tie joprojām saglabāsies stipri virs OECD vidējā līmeņa.

Organizācijā norāda, ka Latvijas nodokļu slogs ir galvenais iemesls valsts augstajam strukturālā bezdarba līmenim. Tāpēc valstij vairāk jādomā, kā mazināt darbaspēka nodokļus sevišķi to darbinieku kategorijā, kuru ienākumi ir viszemākie.

OECD eksperti iesaka pazemināt sociālās iemaksas zemo algu kategorijā, ko veiksmīgi jau ieviesušas 14 OECD dalībvalstis. Šādu nodokļu samazinājumu OECD iesaka attiecināt tieši uz mazkvalificēto darbaspēku, kā arī tiem, kas nesen sākuši strādāt.

Kā ziņots, lai stiprinātu Latvijas ekonomikas konkurētspēju, valstij nepieciešams palielināt produktivitāti, uzlabot valsts sektora efektivitāti un ierobežot iespējamu “burbuļa” veidošanos, teikts Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) pirmajā ekonomikas pārskatā par Latviju.

Šodien Rīgā tika prezentēts pirmais OECD ekonomiskais pārskats par Latviju, kurā izvērtēta ekonomiskā situācija, galveno reformu īstenošanas process, Latvijas ekonomikas izaicinājumi, kā arī sniegtas rekomendācijas.

OECD ziņojumā norāda, ka Latvija ir panākusi ievērojamu progresu tautsaimniecības pielāgošanā un strukturālo reformu īstenošanā, kas ļāva veiksmīgi pievienoties eirozonai. Kopumā OECD ekspertu vērtējumā Latvijas iekšzemes kopprodukts šogad augs par 3,2%, bet 2016.gadā par aptuveni 3,3%.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Ja vien negribam 238 000 Latviju pametušo skaitu divkāršot!

 2. Valdības konceptuālā vienošanās ar sociālajiem partneriem jāpilda Atbildēt

  “Valdība otrdien ārkārtas sēdē ar sociālo partneru un Valsts prezidenta Valda Zatlera piedalīšanos vienojās ieviest progresīvo nodokli,samazināt minimālo algu,samazināt neapliekamo minimumu un “apcirpt” sociālo budžetu,pēc sēdes paziņoja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.”
  Skat.”Ieviesīs progresīvo nodokli,samazinās minimālo algu”,Aleksis Zoldners,”Apollo”,redakcija@apollo.lv Otrdiena,2009.gada 9.jūnijs 14:31

 3. Pietiek jau,ja salīdzina 1928.gada Latvijas ienākuma nodokļa pēc maksātspējas 166 (toreizējo!) latu neapliekamo minimumu ar 2015.gada regresīvā ienākuma nodokļa 75 eiro neapliekamo minimumu!

 4. Sen bija laiks, tikai tā griba vāja ( salīdzini nodokli Opel un Lambordžini – laikam vienādi ).

 5. Neticami,bet fakts>Ivars Graudums Atbildēt

  Tik pat neticami,kā vienāda PVN likme rupjmaizei un briljantiem! Latvijā tas ir iespējams!

 6. Tādējādi būtu tikai izpildīta Valda Dombrovska vēl 2009.gada 9.jūnijā solītā pilnīgā pāreja ar nākamo gadu uz progresīvo ienākuma nodokli.Par šo,valdības ārkārtas sēdē panākto konceptuālo vienošanos ir pilnībā aizmirsuši pat toreiz valdības sēdē piedalījušies sociālie partneri! Skat.”Ieviesīs progresīvo nodokli,samazinās minimālo algu”,Aleksis Zoldners,”Apollo”,redakcija@apollo.lv Otrdiena,2009.gada 9.jūnijs.

 7. Un kaadeelj progresiivaa nodoklju sisteema netiek ievesta? Vai patiesi balsotaaji Saeimaa taadu sisteemu neveelaas tikai taadeelj, ka tad pashiem buutu jaamaksaa paaris desmit eiro vairaak meenesii nodokljos? Tas buutu tik beediigi, ka nespeeju tam ticeet!

 8. arī tu, OECD?!?

 9. paldies par ieteikumu zin!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+