×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
6. oktobris, 2016
Drukāt

Ogre starp līderiem. Vispirms uzvaras, riepas ap Ziemassvētkiem

Gints AntropsGints Antrops

Latvijas Basketbola līgas (LBL) sezonas pirmo nedēļu patīkams atklājums ir “Ogre/Kumho Tyre” komandas spēle. Jau pirmajā LBL vakarā tika pārspēti čempioni “Valmiera/Ordo”, šonedēļ pirmais zaudējums sagādāts jūrmalniekiem. Laiks rādīs, vai duka pietiks visai garajai sezonai, taču ir izdarīts pamanāms pieteikums.

“Ogre/Kumho tyre” pašlaik SPĒLĒ basketbolu un nav tādos kopdarbības mocību meklējumos, kā vairāki tiešie konkurenti. Manuprāt, viena no divām komandām (otra – BK “Ventspils”), kas sezonas sākumā arī vārdiski izskatās solīti priekšā pērnajam modelim. Ļoti nozīmīgs papildinājums bija ogrēniešu Ginta Antropa un Jāņa Pozņaka atgriešanās mājās. Savi vietējie spēlētāji un lokālpatriotisms ir dziļi nepētīta, taču ļoti svarīga lieta. Ogrē savējie ir puse komandas, sveši nav arī pārējie. Varbūt tādēļ komanda sezonas sākumā rāda tik simpātisku basketbolu. Turklāt ogrēnieši spēlē arī citās komandās un pilsētas basketbola skola turpina gatavot jaunos talantus. Ja Ogrei būtu tā naudiņa, kas guļ jūras dibenā, tad no savas sporta skolas audzēkņiem vien varētu savākt ļoti iespaidīgu brigādi!

“Pašlaik mūsu spēks ir laba un ātra bumbas kustība. Komandas spēle. Pretiniekiem tas pagaidām sagādā problēmas. Mūsu auguma izmēri nav tie lielākie, to kompensēt varam tikai ar ātrumu un komandas darbību. Nav arī izteikti līderi. Visi esam kopā un radam viens otram iespējas. Tas ir mūsu spēks,” sarunā ar LA.LV pēc uzvaras Jūrmalā saka ogrēniešu kapteinis Gints Antrops. Viņš 34 gadu vecumā atgriezies dzimtajā komandā.
– Kādas ir sajūtas, pēc ilgiem gadiem Itālijā un divām sezonām Liepājā, spēlēt savās mājās Ogrē?
– Patīkami. Arī ļoti svarīgi ģimenes dēļ. Piedzima meitiņa, gribēju būt tuvāk, tādēļ uz citiem piedāvājumiem daudz neskatījos. Lai gan piedāvāja palikt Liepājā, aicināja “Barons”. Tā ka pašam tiešām viss ir lieliski. Kā komandai, kā līdzjutējiem mums vēl ir kur augt. Iepriekš vairāk esmu pieradis pie lielākiem plašumiem, lielākām zālēm. Ogrē tas viss ir mazāks, taču savā ziņā arī mīļāks.
– Jums ir viena no tām nedaudzajām komandām, kurā komandas kodolu veido tieši vietējie spēlētāji, ogrēnieši. Tā ir papildus priekšrocība?
– Mums visiem patīk basketbols. Kāds varbūt nav aizgājis pēc lielāka līguma vai labākiem apstākļiem, bet palicis mājās. Tās ir lietas, kas atmaksājas. Ar draugiem un veciem paziņām var daudz brīvāk uzspēlēt, daudzas lietas sanāk vieglāk. Arī treniņos viens otram varam pateikt vairāk vai uzbļaut, jo esam savējie. Tribīnēs atnāk vairāk skatītāji. Noteikti ir ieguvumi.
– Par uzvarām pagaidām saka paldies vai no komandas sponsora jau esat tikuši pie jaunām ziemas riepām?
– Vēl nav (smejas). Ceru, ka līdz Ziemassvētkiem šādus bonusiņus ar savu spēli un izcīnītām uzvarām sapelnīsim. Sezonas mērķis ir tikt izslēgšanas spēlēs. Pagājušajā debijas sezonā komandai tas neizdevās, taču tas ir iespējams. Arī man, nākot uz Ogri, tā ir papildus motivācija, izcīnīt šo vietu un gūt gandarījumu par sezonu.
– Kā tagad no Ogres pozīcijām izskatās jaunās sezonas sākums?
– Pirms gada, esot Liepājā, čempionāta kopējais līmenis ar pašu sezonas sākumu bija augstāks. Tagad var just, ka kāds vēl nav iespēlējies, kāds vēl nav pabeidzis komplektēt sastāvu. Ogrei tas ir tikai labāk. Ar pirmo spēli ņemsim visu, ko varam paņemt.

Svētdienas, 9. oktobra, vakarā “Ogre/Kumho Tyre” viesosies Latvijas basketbola mekā “Daugavas” sporta namā, kur tiksies ar “Barons” komandu. Intriģējošs nedēļas nobeigums! Sestdien LBL basketbolu spēlēs Zemgalē (Jēkabpils – “Jūrmala/Fēnikss”), Kurzemē (“Liepāja/Triobet” – BK “Ventspils”) un Vidzemē (“Valmiera/Ordo” – “LU”).

rsz_screenshot_207

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+