×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.2°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
8. aprīlis, 2018
Drukāt

Okeānos jauns vīruss (1)

Foto: Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts/Ketrīna KaufmaneFoto: Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts/Ketrīna Kaufmane

Viena no jaunatklājuma autorēm Ketrīna Kaufmane ņem jūras ūdens paraugus

Zinātniekiem no ASV Masačūsetsas tehnoloģiju institūta un citām universitātēm izdevies “savaldīt” un izolēt līdz šim nepakļāvīgos “bezastes” (angļu val. “non-tailed”) dubultpavediena (dsDNA) DNS vīrusus. Tādējādi pētniekiem izdevies atklāt pavisam jauna veida vīrusu grupu – “Autolykiviridae”. Jauno vīrusu grupa nosaukta par godu grieķu mitoloģiskajam tēlam, kuru esot bijis grūti noķert.

Līdz šim šiem vīrusiem bija izdevies “izbēgt” no zinātnieku izpētes, ņemot vērā to īpašības, kuras standarta testi nevar noteikt. Kā norāda zinātnieki, šiem vīrusiem trūkst “astes”, kas ir lielākajai daļai pētīto bakteriālo vīrusu. Interesanti, ka klasiskie vīrusi inficē viena vai divu veidu baktērijas, taču “Autolykiviridae” var inficēt desmitiem dažādu baktēriju tipu. Zinātnieki norāda, ka atklājums ir ļoti būtisks, lai saprastu vīrusu evolūciju laika gaitā.

“Atklājums parāda, ka vīrusi, kas ir saistīti ar visizplatītākajiem eikariotu vīrusiem, piemēram, adenovīrusiem, vismaz attiecībā uz olbaltumvielu apvalka struktūru ir daudz izplatītāki prokariotos, nekā līdz šim uzskatīts,” norādīja ASV Nacionālā veselības institūta pētnieks Jūdžins Kūnins.

Foto: Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtsFoto: Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+