Kultūra
Mūzika

Orķestris “Rīga” mazajiem klausītājiem ļaus sadzirdēt sniegpārsliņas 16

Publicitātes foto

“Laba slava sniedziņam!” – tāds motīvs dots orķestra “Rīga” bērnu koncertam un sarunai par mūziku, kas risināsies 6. decembrī kinoteātrī “Splendid Palace”, informēja orķestra pārstāve Simona Ruska.

Tā būs otrā tikšanās reize koncertciklā “Nāc, ieklausies orķestrī Rīga!”, kuru vadīs Daumants Kalniņš, stāstot par ziemas priekiem, sniegu un apslēptiem sniega brīnumiem. Koncertā kopā ar Orķestri “Rīga” un diriģentu Valdi Butānu uzstāsies īpašie viesi – dziedātāja Rūta Dūduma un meiteņu popgrupa “Nando”.

Mazajiem klausītājiem būs iespēja uzzināt arī vairāk par to, kas tad īsti ir sniegs, kā tas veidojas un kā patiesībā izskatās mazās kristāla zvaigznītes jeb sniegpārsliņas. Bet saklausīt sniegpārsliņas mazajiem mūzikas mīļotājiem palīdzēs komponista Arvīda Žilinska dziesmas ar Dzidras Rinkules-Zemzares vārdiem “Laba slava sniedziņam” un “Svētki Ledus pilī”. Tās dziedās meiteņu popgrupa “Nando”. Rūta Dūduma un Daumants Kalniņš atskaņos Valta Pūces dziesmas “Ziemas pasta balodis” un “Klusa un svēta nakts”, kā arī atsauks atmiņā vairākas visiem labi zināmas Ziemassvētku melodijas.

Orķestris “Rīga” gatavojas sarunu par mūziku un sniegu papildināt ar skaņdarbiem par saldējumu un Saldumu feju, par Ziemeļbriedi Rūdolfu un jautriem braucieniem pa sniegotiem laukiem kamanās – par to mūziku sacerējuši komponisti Pēteris Čaikovskis, Līrojs Andersons, Džonijs Marks, Hovards Džonsons un Sergejs Prokofjevs.

Turpinoties koncertciklam “Nāc, ieklausies Orķestrī Rīga!”, 2018. gada 24. janvārī mazos klausītājus iepazīstinās ar dārgmetāliem orķestrī, bet pēdējā sezonas koncertā 28. februārī ļaus noskaidrot, kas kopīgs sportistam un mūziķim, cik nozīmīga ir sporta tēma mūzikā un vai sports var iztikt bez mūzikas.

LA.lv