Sports
Motoru sports

Otro reizi vēsturē Latvijas spīdvejs pasaules sešiniekā 1

Reuters/Scanpix

Latvijas spīdveja izlase otrdien dramatiskā cīņā pārbraucienā pārvarēja Pasaules kausa pusfinālu, otro reizi vēsturē iekļūstot starp sešām spēcīgākajām pasaules valstsvienībām.

Zviedrijas pilsētā Vestervīkā notikušajās sacensībās Latvija ļoti spēcīgā konkurencē sākotnēji dalīja trešo vietu ar Dāniju, bet pēc tam uzvarēja pārbraucienā un jau piektdien piedalīsies tā sauktajā “race-off” kārtā, kurā ar Austrāliju, ASV un Krieviju cīnīsies par pēdējo ceļazīmi uz sacensību finālu.

Aizvadītajās sacensībās uzvaru ar 37 punktiem guva Zviedrija, 30 punktus savāca Krievija, bet Latvijai un Dānijai bija pa 28 punktiem.

Pusfināla uzvarētāja Zviedrija automātiski iekļuva finālā, bet otrā un trešā vieta piedalīsies “race-off” kārtā. Finālā, kas notiks sestdien, vietu šobrīd bez Zviedrijas garantējusi arī Lielbritānija un Polija.
“Race-off” kārta un fināls notiks Polijas pilsētā Lešno.

Latvijas izlase “race-off” kārtai kvalificējusies otro reizi vēsturē, jo iepriekšējo reizi starp sešām spēcīgākajām pasaules izlasēm iekļuva arī 2013.gadā

Aizvadītajās sacensībās lielisku sniegumu nodemonstrēja 15 punktus savākušais Andžejs Ļebedevs, turklāt viņš bija rezultatīvākais no visiem sportistiem.
Vēl Latvijas izlasē piecus punktus atveda Ķasts Puodžuks, bet pa četriem – Maksims Bogdanovs un jaunais Jevgēņijs Kostigovs.

Pēc 20 braucieniem Latvijai ar Dāniju bija vienāds punktu skaits un trešās vietas ieguvēju vajadzēja noskaidrot pārbraucienā, kurā Ļebedevs jau no starta pārņēma vadību. Kaut otrajā aplī pretinieks Nilss Kristians Īversens viņam pat piebrauca blakus, tomēr Latvijas sportists bija pārliecinošs un pēdējo taisni jau varēja veikt ar gaisā paceltu roku, bet pēc tam komandas biedri viņu meta gaisā.

Saistītie raksti

Aizvadītajās sacensībās no pārējiem sportistiem labākais ar 12 punktiem bija Krievijas izlasē braucošais Grigorijs Laguta, bet 11 punktus savāca zviedrs Antoniu Lindbeks.

Pasaules kausa kvalifikācijas sacensības pirms pusotras nedēļas notika Biķernieku trekā Rīgā, Latvijai izcīnot pārliecinošu panākumu, aiz sevis atstājot Franciju, Vāciju un Itāliju.
Otrajā pusfinālā triumfēja Lielbritānija, kurai sekoja Austrālija, bet šīm divām valstīm tālu aiz muguras sekoja ASV un Čehija.

LA.lv