×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2016
Drukāt

Pacientes pašnāvība Talsu slimnīcā: ārsts saņem sodu (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs attēls

Izvērtējot kādas Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles pacientes pašnāvības apstākļus, pieņemts lēmums izteikt rājienu ārstējošajam ārstam un sodīt viņu materiāli, informēja SIA “Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Bergmane.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca 15.jūnijā sasaukusi valdes sēdi, kurā tika izvērtēti slimnīcas Talsu filiālē 22.maija naktī notikušā suicīda gadījuma apstākļi un izskatīts šī gadījuma izvērtēšanas komisijas secinājums. Izvērtējot slimnīcas valdei iesniegto komisijas aktu, pieņemts lēmums par minētā soda piemērošanu ārstējošajam ārstam.

Jau ziņots, ka 6.jūnijā Talsu novada domes sociālo un veselības jautājumu komitejas sēdes slēgtajā daļā deputāti tikās ar Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes locekli un slimnīcas Talsu filiāles vadītāju Kristīnu Bidzāni un pārrunāja plašsaziņas līdzekļos izskanējušo gadījumu, kad kāda sieviete, kura bija nogādāta slimnīcā pēc pirmā pašnāvības mēģinājuma, slimnīcas palātā izdarīja pašnāvību, kā arī gadījumu, kad kāds vīrietis, kurš pēc gūtas galvas traumas nogādāts slimnīcā, pēc palīdzības sniegšanas tika sūtīts mājās, kur viņš nomiris.

Dažas dienas vēlāk, 10.jūnijā, Talsu novada domes ārkārtas sēdē deputātu vairākums izteica neuzticību slimnīcas Talsu filiāles vadītājai Bidzānei, uzdodot pašvaldības kapitāla daļu turētājam un domes priekšsēdētājam Aivaram Lācarum (“Talsu novada attīstībai”) slimnīcas dalībnieku sapulcē rosināt Bidzānes atsaukšanu no slimnīcas valdes un balsot par to. Šādu lēmumu dome pieņēma, uzskatot, ka par Talsu filiāli atbildīgā valdes locekle situāciju nekontrolē un nespēj rast izeju no tās un viņas plašsaziņas līdzekļos sniegtie komentāri nevieš uzticību par labas prakses principu ievērošanu slimnīcā. Talsu novada domes deputātu vairākums uzskata, ka Bidzāne ir zaudējusi Talsu novada pašvaldības, kam Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā pieder nedaudz vairāk kā 11% kapitāldaļu, uzticību un ir atsaucama no valdes locekļa amata par pienākumu nepienācīgu izpildi, nespēju vadīt sabiedrību, kaitējuma nodarīšanu sabiedrības interesēm, kā arī uzticības zaudēšanu.

Bidzāne nepiekrīt neuzticības balsojuma pamatojumam – pašvaldības deputātu viedoklim, ka saistībā ar publiskajā telpā izskanējušo informāciju par divu slimnīcas pacientu nāves apstākļiem par Talsu filiāli atbildīgā valdes locekle situāciju nekontrolē un nespēj rast izeju no tās.

“Iepazīstoties ar lēmumā minēto neuzticības izteikšanas pamatojumu, tam nevaru piekrist. Uzskatu, ka darbības, kuras tika sāktas pret manu kandidatūru 2015.gada beigās, turpinās un tiek meklēti dažādi iemesli, lai mani atceltu no valdes locekļa amata,” teikts Bidzānes paziņojumā masu medijiem.

SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” valdes loceklis un galvenais ārsts Dainis Gīlis 15.jūnija vēstulē informēja aģentūru LETA par to, ka 13.jūnijā no Talsu novada pašvaldības ir saņemta vēstule ar ierosinājumu sasaukt slimnīcas dalībnieku sapulci. “Saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca valdes pienākums ir sasaukt dalībnieku sapulci, ja to pieprasa dalībnieki, kas arī tiks darīts Komerclikumā un Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā noteiktajā kārtībā,” teikts Gīļa parakstītajā vēsturē. Par konkrētu dalībnieku sapulces datumu un laiku slimnīcas valde informāciju pagaidām nav sniegusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. atrod pārmijnieku :-) Atbildēt

    pēc pašnāvības mēģinājuma gan vajadzēja likt psihenē ar atbilstoši sagatavotu personālu, nevis vispārējā slimnīcā !!!
    Ar galvas traumu tas pats !

Draugiem Facebook Twitter Google+