Mobilā versija
+4.4°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
17. novembris, 2015
Drukāt

Palielinās valsts sociālās apdrošināšanas budžeta izdevumus par 61,38 miljoniem eiro (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien nolēma neiebilst pret valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta izdevumu palielinājumu 61,38 miljonu eiro apmērā.

No šiem līdzekļiem sociālajiem pabalstiem nepieciešami 61,33 miljoni eiro, bet vēl 54 250 eiro – pamatkapitāla veidošanai.

Izdevumu palielinājums 55,88 miljonu eiro apmērā tiek plānots, par atbilstošu summu samazinot valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta atlikumu 2015.gadā. Līdz ar to atlikums 2016.gada 1.janvārī tiek prognozēts 473 654 411 eiro apmērā.

Labklājības ministrijas (LM) pārstāvji norādīja, ka kopējā finanšu nepietiekamība speciālajā budžetā šogad ir aptuveni 61,4 miljoni eiro, tostarp vecuma pensijām nepieciešams apropriācijas palielinājums 19,8 miljonu eiro apmērā. Vēl 5,9 miljoni eiro nepieciešami bezdarbnieku pabalstiem, 21 miljons eiro – slimības pabalstiem, 7,49 miljoni eiro – vecāku pabalstiem, trīs miljoni eiro – maternitātes pabalstiem, kā arī citiem izdevumiem.

Vienlaikus LM lūdz palielināt valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta ieņēmumus par 5,5 miljoniem eiro saistībā ar izmaksu prognozēto palielināšanos citas valsts piešķirto pensiju izmaksām Latvijas iedzīvotājiem, kuriem piešķirta ārvalstu pensija.

Šo pieprasījumu LM sagatavoja, ņemot vērā sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta deviņu mēnešu izpildes tendences un to ietekmējošos rādītājus, kā arī izdevumu prognozes līdz 2015.gada beigām.

Ņemot vērā, ka izdevumu segšanai apropriāciju palielinās par 61,38 miljoniem eiro, bet ieņēmumus – par 5,5 miljoniem eiro, finansiālais deficīts palielināsies par 55,88 miljoniem eiro, teikts komisijai nosūtītajos dokumentos.

Saeimas komisija šodien neiebilda pret šo apropriācijas palielināšanu, tad plānotais valsts konsolidētā budžeta finansiālais deficīts palielināsies 0,22% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP) un pēc naudas plūsmas sasniegs 1,16% no IKP.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai nav lētāk nojaukt VID ēku nekā desmitiem gadu šķiest tautas naudu un barot dažus ārzemju īpašniekus. Pie viena ierosināt lietu pret amatpersonām par noziedzīgu rīcību, būvējot VID ēku uz privātas zemes un slēdzot līgumus uz daudziem gadiem par astronomiskām summām. Katru centu valdība cenšas taupīt, bet VIDam ,kas nepilda nodokļu ieņēmumu plānu, tam aiziet miljonu miljoni.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+