Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Sestdiena, 10. decembris, 2016
17. novembris, 2015
Drukāt

Palielinās valsts sociālās apdrošināšanas budžeta izdevumus par 61,38 miljoniem eiro (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien nolēma neiebilst pret valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta izdevumu palielinājumu 61,38 miljonu eiro apmērā.

No šiem līdzekļiem sociālajiem pabalstiem nepieciešami 61,33 miljoni eiro, bet vēl 54 250 eiro – pamatkapitāla veidošanai.

Izdevumu palielinājums 55,88 miljonu eiro apmērā tiek plānots, par atbilstošu summu samazinot valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta atlikumu 2015.gadā. Līdz ar to atlikums 2016.gada 1.janvārī tiek prognozēts 473 654 411 eiro apmērā.

Labklājības ministrijas (LM) pārstāvji norādīja, ka kopējā finanšu nepietiekamība speciālajā budžetā šogad ir aptuveni 61,4 miljoni eiro, tostarp vecuma pensijām nepieciešams apropriācijas palielinājums 19,8 miljonu eiro apmērā. Vēl 5,9 miljoni eiro nepieciešami bezdarbnieku pabalstiem, 21 miljons eiro – slimības pabalstiem, 7,49 miljoni eiro – vecāku pabalstiem, trīs miljoni eiro – maternitātes pabalstiem, kā arī citiem izdevumiem.

Vienlaikus LM lūdz palielināt valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta ieņēmumus par 5,5 miljoniem eiro saistībā ar izmaksu prognozēto palielināšanos citas valsts piešķirto pensiju izmaksām Latvijas iedzīvotājiem, kuriem piešķirta ārvalstu pensija.

Šo pieprasījumu LM sagatavoja, ņemot vērā sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta deviņu mēnešu izpildes tendences un to ietekmējošos rādītājus, kā arī izdevumu prognozes līdz 2015.gada beigām.

Ņemot vērā, ka izdevumu segšanai apropriāciju palielinās par 61,38 miljoniem eiro, bet ieņēmumus – par 5,5 miljoniem eiro, finansiālais deficīts palielināsies par 55,88 miljoniem eiro, teikts komisijai nosūtītajos dokumentos.

Saeimas komisija šodien neiebilda pret šo apropriācijas palielināšanu, tad plānotais valsts konsolidētā budžeta finansiālais deficīts palielināsies 0,22% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP) un pēc naudas plūsmas sasniegs 1,16% no IKP.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai nav lētāk nojaukt VID ēku nekā desmitiem gadu šķiest tautas naudu un barot dažus ārzemju īpašniekus. Pie viena ierosināt lietu pret amatpersonām par noziedzīgu rīcību, būvējot VID ēku uz privātas zemes un slēdzot līgumus uz daudziem gadiem par astronomiskām summām. Katru centu valdība cenšas taupīt, bet VIDam ,kas nepilda nodokļu ieņēmumu plānu, tam aiziet miljonu miljoni.

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+