Pasaulē

Nevienam pasaulē nekā tāda nav, saka Putins par Krievijas jaunajiem ieročiem14

Foto – AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien paziņojis, ka Krievija ir izstrādājusi jaunus kodolieročus, tostarp spārnoto raķeti un zemūdens aparātu, ko ienaidnieks nespēšot pārtvert.

Ikgadējā runā par valsts stāvokli Krievijas parlamenta abu palātu kopīgā sēdē viņš paziņoja, ka spārnotā kodolraķete izmēģināta pērnā gada rudenī un tai esot neierobežots darbības rādiuss un ļoti liels ātrums. Raķete esot spējīga pārvarēt jebkuru pretgaisa aizsardzību.

Savukārt lielu ātrumu sasniegt spējīgais zemūdens aparāts var nest kodolgalviņu un tikt izmantots pret lidmašīnu bāzeskuģiem un bāzēm piekrastē, pavēstīja Krievijas prezidents.

Viņš arī atklāja, ka Krievija izmēģinājusi jaunu starpkontinentālo ballistisko raķeti “Sarmat”, kuras darbības rādiuss un kodolgalviņu skaits pārsniedzot līdz šim sasniegto.

Putins skaidroja, ka līdz ar jauno ieroču radīšanu ASV vadītā NATO pretraķešu aizsardzības sistēma kļuvusi “nelietojama”, turklāt tas faktiski arī nozīmējot galu, pēc Putina teiktā, Rietumu centieniem kavēt Krievijas attīstību.

“Tiem, kas pēdējo 15 gadu laikā centušies uzkurināt bruņošanās sacensību, cenšas iegūt vienpusēju pārākumu pār Krieviju, ieviesuši nelikumīgas sankcijas ar mērķi apturēt mūsu valsts attīstību, es jums pateikšu – tas viss, kam jūs centāties traucēt, likt šķēršļus, īstenojot šādu politiku, jau ir noticis. Krieviju apturēt neizdevās,” sacīja Putins.

“Nevienam pasaulē nekā tāda nav,” viņš uzsvēra. “Kādu dienu tas var rasties, bet līdz tam laikam mēs būsim attīstījuši kaut ko jaunu.”

Viens no jaunajiem ieročiem ir starpkontinentālā virsskaņas raķete “Avangard”, kas uz mērķi var traukties ar ātrumu, kas 20 reizes pārsniedz skaņas ātrumu un trāpīt “kā meteorīts, kā komēta”.

Jauno ieroču, kuriem Rietumos līdzvērtīgu nav, attīstīšana bijusi reakcija uz ASV izstāšanos no Aukstā kara gadu līguma, ar kuru aizliegta pretraķešu aizsardzības sistēma, un ASV centieniem attīstīt pretraķešu aizsardzības sistēmas, skaidroja prezidents.

ASV Krievijas sūdzības ignorējušas, piebilda Putins.

“Neviens uz mums neklausījās,” viņš sacīja. “Tagad jūsu uz mums klausāties.”

Jaunie ieroči palīdzēs nodrošināt globālo stabilitāti un pārvilkt svītru centieniem vājināt Krieviju, pārliecināts ir Putins.

Vēl viena bruņojuma sistēma “Kinžal” jau ir izvietot Krievijas Dienvidu kara apgabalā.

Virsskaņas raķete, ar ko var tikt apbruņoti lidaparāti, var trāpīt mērķiem 2000 kilometru attālumā, sacīja Putins.

LA.lv