×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
15. marts, 2018
Drukāt

Tēti gandrīz apglabāja kā cilvēku bez piederīgajiem. Meitas Mairitas stāsts, lai brīdinātu citus (22)

Ekrānuzņēmums no TV3 sižeta "Bez Tabu" sižeta portālā skaties.lvEkrānuzņēmums no TV3 sižeta "Bez Tabu" sižeta portālā skaties.lv

Mairitas tēti, kurš nomira 57 gadu vecumā, bet viņa par nāvi nejauši uzzinājusi tikai astoņas dienas pēc notikušā, kad piezvanījis tēva draugs, gandrīz apglabāja kā nezināmu. Par šo gadījumu vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Vīrietis mirušu atrada kāpņu telpā. Valsts policijas pārstāve skaidro, ka tas tiešām esot bijis policijas uzdevums paziņot tuviniekiem par mirušo, kurš atrasts bez dzīvības pazīmēm daudzdzīvokļu nama gaitenī, taču neesot varējuši ar tuviniekiem sazināties. Policija atstājusi pavēsti mirušā sievas pastkastē, taču pavēste neesot saņemta, visticamāk, kāds cits esot to izņēmis. Raidījumā nofilmētajā kāpņu telpā bija redzams izdemolētas pastkastītes.

Mairitai Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā teica, ka aizgājējam jau piešķirts kārtas numurs, lai varētu apbedīt Jaunciema kapos kā bezpiederīgo mirušo.

Mairita uzsver, ka tētim bijusi gan ID karte, gan darba apliecība, gan mobilais tālrunis, gan citi personīga rakstura dokumenti. Un meita uzskata, ka policija nav izdarījusi visu, lai paziņotu šo vēsti tuviniekiem.

Mairitu sataruc, ka tā var gadīties arī citiem, īpaši ņemot vērā to, ka daudziem tuvinieki dzīvo ārzemēs, un arī viņiem, iespējams, var nepaziņot par piederīgo nāvi un jau pēc 15 dienu atrašanās morgā tiek dota zaļā gaisma  apbedīšanai kā cilvēku, kuram nav piederīgo.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. kāda starpība, tur visi ir vienādi !! Un tas, ka paši nerūpejaties par savējiem, tā ir jūsu problēma nav ko sabiedrību te iesaistīt un vēl mēģināt uzgrūst vainu citiem….

 2. policijā mēdz iemaldīties arī cilvēki,bet ilgi tur neaizkavējas.

 3. Tātad tuvinieki nemeklēja ? Pazudis tētis, bet vajadzēja paiet astonām dienām, un vēl ne meita, ne tēta sieva nav aizdomājušās – kur palicis tētis ? Tagad te par salauzto pastkastīti stāsts, bet … kas tie par tuviniekiem, kas nekontaktējas…

 4. Nevienam nevajadzētu tikt apglabātam kā cilvēkam bez piederīgajiem.Nav jau mūsu tik daudz.Kāds kaimiņš vienmēr kaut ko zina.

 5. Tieši tā ! būtu jānotiek kaut kam ārkārtējam,lai mana meita kādu dienu man nepazvanītu!Pie tam mēs dzīvojam vienā pilsētā.Vīŗa māte dzīvo viena citā pilsētā- dēls viņai zvana KATRU vakaru.Mīļie piederīgie-rūpējaties par saviem vientuļajiem piederīgajiem un nevainojiet citus savā vienaldzībā!

 6. ir trakāk nekā jūs varat iedomāties Atbildēt

  4.maija režīma laikā – 27 gados – KATRU gadu Jaunciema kapos TĀ – kā NEZINĀMAIS
  tiek apglabāti ar Nr. uz krusta … vismaz 500 cilvēki …
  Tajos …briesmīgajos padomju gados tie bija max 25 cilvēki …
  Par ko tas liecina?
  Ne velti viens lielais gudrais reiz teica: – tik …STULBU tautu kā tas ir mūsu nabagmājā,
  nekur citur NAV redzējis …Ar tik daudz IDIOTIEM dažādos kantoros un iestādēs
  un klaju NECIEŅU vienam pret otru …VISOS līmeņos …

 7. Ja nu gadījumā policija to nezina,tad pastkastītes jau sen ir mirušas,es vispār gandrīz nekad viņu neatveru,jo viss pasts pienāk e-pastā.

 8. Tā vietā, lai aicinātu bērnus vairāk interesēties par saviem vecākiem, kundzīte nopulgo policistus, kuri taču nevar aizstāt bērnus. Tēvs jau nenomira vesels – cilvēkam bijušas veselības problēmas, tāpēc meitai jau nu rezi desmit dienās būtu bijis jāsazvanās ar tagad tik mīļoto tēvu…

  • Kurš kaut ko teica par veselības problēmām. Varbūt šis gadījums attiecas uz pēkšņās nāves sindromu. Un visi jau nav tādi, kas stundām nevar pārtraukt tarkšķēt pa sakaru līdzekļiem.

  • Cilvēks nomira pēkšņi trepju telpā – kabatā doc, telefons utt. Un Policijas darbiniekiem slinkums atvērt datubāzi un noskaidrot radu vārdus un adresesi!?? Pati arī 2x esmu saskārusies ar līdzīgu situāciju – nomira uz ielas un nevienam no radiem nepaziņoja un kad sāka meklēt tad arī kā partizāņi. vienā gadījumā ar lielām mokām “izspiedām” info no ātrās palīdzības dienesta, ka cilvēks ir aizvests uz morgu un tad caur paziņu paziņām sameklējām radus. otrā gadījumā nācās pašai iet uz atpazīšanu un nobērēt pilnīgi man svešu cilvēku (2 x biju ar viņu tikusies vienā pasākumā) lai būtu kaut kapa vietiņa zināma. un tikai pēc bērēm, ar lielām mokām atradu radus Latgalē :(, kuriem paziņoju, kurir kaps. labi, ka spēju atrast labus paziņas, kas ziedoja naudu un es varēju tos 600 samaksāt! un tās klapatas – pierādot, ka cilvēkam pienākas vietiņa zem zemes ar krustu un uzvārdu! Ja nav pieraksta, tad nav arī tiesību būt paglabātam – tāda lūk sistēma un nevajag vainot radus, kas nezvana ik pēc 5 min un nejautā vai tu dzīvs!….

 9. 21. gadsimts. Mums ir mobīlie telefoni, e-pasti, sociālie tīkli, dažādas ziņapmaiņas aplikācijas, bet valsts institūcijas nezkapēc uzskata, ka viss labākais saziņas veids ir iemest papīra lapu metālā kārbā un cerēt, ka adresāts to saņems. Tā nu mēs dzīvojam 😀

  • ir likumā noteikta kārtiba Atbildēt

   kā valsts institucijām ar tevi jāsazinās. feizbukā noteikti nav jāmeklē. tam domāta deklaretā adrese. jautajumu jau var ari savadak uzdot-kāpec “mīlošie radi”neko no šiem saziņas veidiem neizmantoja ar “mīļoto tēvu”?

 10. 8 dienas jau nu gan nav tas laiks, kad ir par ilgu nesazinājušies. Man ir bērni, katrs dzīvo savā dzīvē. Nu un – mēs tik tiešām pa 2-3 nedēļām reizēm nesazvanamies. Citreiz viņi tad negaidīti atbrauc mani apraudzīt, citreiz es uzzvanu, kad ir kāda vajadzība. Es jau tad atsmejos, ka tikai tad viens otru meklējam, kad kaut ko vajag – kādu padomu, vai ēdiena recepti. Nepatīk man telefona sarunas.

  • tu tagad lielies ka esi saviem bērniem svešāka nekā kāpņu telpas kaimiņš? tik “sirsnigus un mīlošus”esi izaudzinājusi:) tā jau ar tie sirmgalvji rodas ka nokrit un beigās nosalst vai nomirst bada nāvē savā dzīvesvietā, jo nevienam nav vajadzigi

 11. Manējo Madonā tā arī apglabāja ……..

 12. Policija taču nemāk ne lasīt , ne mobilajā talrunī paskatīties …

 13. Ja gadījumā vecāki šķīrušies un pieaugušie bērni dzīvo atsevišķi, tad jau var arī kādu laiku nesazināties.
  Citi jau tā nepāpinās katru dienu, un it sevišķi ar tēvu. Bet tad gan būtu traki, ja apglabātu kā nezināmo.
  Ko ta policisti, ja kāpņu telpā, tad kārtējais bomzis un jātiek ātrāk vaļā. Vai tad mazums tādu gadījumu.

 14. savādi radinieki Atbildēt

  paši tā teikt pat nesazinās ar tēvu jo nepamana vārāk kā nedēļu ka tēvs pazudis/miris. bet policija lūk vainiga ka nav atradusi šos “tuviniekus”

  • Katru dienu jāsazinās un jāprašņā vai gadījumā neesi sadomāis pa kluso nomirt?!
   Policijai bija visas iespējas jau dienas laikā noskaidrot kas ir radinieki un sazināties.
   Cilvēcība. Mīļais cilvēk, cilvēcība!

   • neiet jau runa par katru dienu pat Atbildēt

    kaut reizi nedeļā pazvanit, ja ne personigi satikt, pat tas “radiniekiem “ir bijis par daudz prasits. viņi uzzin ASTOŅAS !!!!! DIENAS pēc notikušā un ari tad nejauši, no cilvēka no malas, ne jau kad butu sazinaties nesekmigi centušies. lai dievs visus sargā no tādiem “radiniekiem”
    bet lūk uzriet , ka viņus nav sameklejuši, ir gatavi vienmer.tas atkal stipri vien velk uz izradišanos un pozu citu radinieku paziņu un kaimiņu acīs-redz kā mes par tēvu pārdzivojam , bet tā ļaunā policija…… principā ar tik ar vienu mērķi- lai neviens neuzdotu jautajumu kā tad paši nepamanija ka tēvs jau iztrūkst

Draugiem Facebook Twitter Google+