Mobilā versija
+6.1°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Par 3,5 miljoniem latu veidos IT risinājumu testēšanas laboratoriju

borzovs_juris1

Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums SIA “DPA” kopā ar Latvijas Universitāti (LU) plāno veidot IT risinājumu testēšanas laboratoriju, kuras kopējās prognozētās izmaksas ir 3,5 miljoni latu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja projekta īstenotāji.

Divus miljonus latu plānots piesaistīt no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma.

Datorikas fakultātes dekāns LU profesors Juris Borzovs “Nozare.lv” pastāstīja, ka projekta gaitā iecerēts iegādāties modernus programmatūras testēšanas rīkus, lai var piedāvāt attiecīgu pakalpojumu Latvijas programmēšanas uzņēmumiem, kā arī apmācīt LU studentus. “Cilvēks ir tāda būtne, kas nespēj būt nekļūdīgs, un kādam ir jācenšas šos defektus atklāt. Šādai vajadzībai ir izstrādāti īpaši rīki,” teica Borzovs. Viņš skaidroja, ka šādi rīki ir sarežģīti, tirgus tādiem rīkiem nav pārāk liels un Latvijas un Baltijas programmizstrādes kompānijas katra atsevišķi nevar atvēlēt to iegādei nepieciešamo naudu.

Plānotais laboratorijas izveides laiks ir 14 mēneši.

Iecerēts, ka laboratorija arī pētīs, izstrādās un ieviesīs jaunas un inovatīvas testēšanas metodes. Laboratorijā tiks izveidotas sešas ar nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu aprīkotas zinātnieku darba vietas.

Sadarbības līgumu “DPA” un LU parakstīja šodien.

“DPA” īpašnieks un vadītājs Juris Vilders uzskata, ka testēšanas laboratorija kalpos par pamatu inovatīvu, eksportspējīgu IT risinājumu un produktu izveidei, tādējādi paaugstinot Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares konkurētspēju.

Projekta īstenošanai izveidots kopuzņēmums SIA “Programmatūras testēšanas laboratorija”, kurā 74% daļu pieder “DPA, bet 26% – LU. Uzņēmuma valdē ir Borzovs un Vilders.

Jau ziņots, ka “Programmatūras testēšanas laboratorija” ir viens no uzņēmumiem, kas izvēlēts kā finansējuma saņēmējs ERAF apakšaktivitātes “Zinātnes infrastruktūras attīstība” projektu iesniegumu atlases otrajā kārtā. Kopējais finansējums ir nepilni 48 miljoni latu, no kuriem nepilni 33 miljoni latu ir ERAF finansējums.

Kopumā paredzēts īstenot 11 projektus. Vēl finansējuma saņēmēju vidū ir SIA “Baltijas ciklotrona centrs”, “Unipharmalab”, SIA “IKTK”, SIA “Centre for Remote Sensing”, SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”, SIA “MHD Research Centre”, SIA “Baltijas jūras ģeoloģijas centrs”, SIA “Aviācijas pētniecības centrs”, SIA “Nukleārās medicīnas centrs”, SIA “SiTDeLa”.

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+