Mobilā versija
+2.6°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Par 3,5 miljoniem latu veidos IT risinājumu testēšanas laboratoriju

borzovs_juris1

Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums SIA “DPA” kopā ar Latvijas Universitāti (LU) plāno veidot IT risinājumu testēšanas laboratoriju, kuras kopējās prognozētās izmaksas ir 3,5 miljoni latu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja projekta īstenotāji.

Divus miljonus latu plānots piesaistīt no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma.

Datorikas fakultātes dekāns LU profesors Juris Borzovs “Nozare.lv” pastāstīja, ka projekta gaitā iecerēts iegādāties modernus programmatūras testēšanas rīkus, lai var piedāvāt attiecīgu pakalpojumu Latvijas programmēšanas uzņēmumiem, kā arī apmācīt LU studentus. “Cilvēks ir tāda būtne, kas nespēj būt nekļūdīgs, un kādam ir jācenšas šos defektus atklāt. Šādai vajadzībai ir izstrādāti īpaši rīki,” teica Borzovs. Viņš skaidroja, ka šādi rīki ir sarežģīti, tirgus tādiem rīkiem nav pārāk liels un Latvijas un Baltijas programmizstrādes kompānijas katra atsevišķi nevar atvēlēt to iegādei nepieciešamo naudu.

Plānotais laboratorijas izveides laiks ir 14 mēneši.

Iecerēts, ka laboratorija arī pētīs, izstrādās un ieviesīs jaunas un inovatīvas testēšanas metodes. Laboratorijā tiks izveidotas sešas ar nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu aprīkotas zinātnieku darba vietas.

Sadarbības līgumu “DPA” un LU parakstīja šodien.

“DPA” īpašnieks un vadītājs Juris Vilders uzskata, ka testēšanas laboratorija kalpos par pamatu inovatīvu, eksportspējīgu IT risinājumu un produktu izveidei, tādējādi paaugstinot Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares konkurētspēju.

Projekta īstenošanai izveidots kopuzņēmums SIA “Programmatūras testēšanas laboratorija”, kurā 74% daļu pieder “DPA, bet 26% – LU. Uzņēmuma valdē ir Borzovs un Vilders.

Jau ziņots, ka “Programmatūras testēšanas laboratorija” ir viens no uzņēmumiem, kas izvēlēts kā finansējuma saņēmējs ERAF apakšaktivitātes “Zinātnes infrastruktūras attīstība” projektu iesniegumu atlases otrajā kārtā. Kopējais finansējums ir nepilni 48 miljoni latu, no kuriem nepilni 33 miljoni latu ir ERAF finansējums.

Kopumā paredzēts īstenot 11 projektus. Vēl finansējuma saņēmēju vidū ir SIA “Baltijas ciklotrona centrs”, “Unipharmalab”, SIA “IKTK”, SIA “Centre for Remote Sensing”, SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”, SIA “MHD Research Centre”, SIA “Baltijas jūras ģeoloģijas centrs”, SIA “Aviācijas pētniecības centrs”, SIA “Nukleārās medicīnas centrs”, SIA “SiTDeLa”.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+