×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. augusts, 2014
Drukāt

Par gaisa piesārņojumu Rīgā Latvijai draud sods pusmiljona eiro apmērā (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Cilvēki un gājēju pāreja pie Laimas pulksteņa Rīgā.

Eiropas Komisija (EK) brīdinājusi Latviju par augsto gaisa piesārņojumu Rīgā, putekļu koncentrācija šonedēļ normu pārsniegusi teju 20 reizes, vēsta TV3 Ziņas.

Karstais un sutīgais laiks Rīgā veicinājis putekļu koncentrācijas paaugstināšanos, un šonedēļ konstatēts, ka putekļu daudzums sasniedzis pat 950 mikrogramus uz kubikmetru, kas 19 reizes pārsniedz normu.

Pieļaujamā putekļu koncentrācija ir 50 mikrogrami uz kubikmetru, tomēr Rīgas centrā šis rādītājs nereti četrkārt pārsniedz normu.

Gada laikā pieļaujami 35 normas pārsniegumi, un šis limits izmelts jau aprīļa sākumā.

Jau ziņots, ka EK izteikusi aicinājumu Latvijai un Bulgārijai steidzami samazināt gaisa piesārņojumu, liecina EK paziņojums.

EK norādījusi, ka Latvijai un Bulgārijai ir jāuzlabo iedzīvotāju aizsardzību pret smalko daļiņu (PM10) piesārņojumu, kas var izraisīt astmu, sirds un asinsvadu problēmas, plaušu vēzi un pāragru nāvi.

Latvijā problēmas ar piesārņojumu ir vienā zonā, proti, Rīgā, kur atbilstoša aizsardzība nav nodrošināta no 2007.gada.

EK uzskata, ka neviena no abām dalībvalstīm nav veikusi pasākumus, kurus vajadzēja ieviest jau 2007.gadā, lai aizsargātu iedzīvotāju veselību, un lūdz Latviju un Bulgāriju steidzami veikt uz nākotni vērstas efektīvas darbības, lai pēc iespējas drīzāk nodrošinātu atbilstību prasībām.

Ja Bulgārija un Latvija neveiks attiecīgus pasākumus, EK var nodot lietu izskatīšanai ES Tiesā.

“Ja mēs līdz septembrim neiesniedzam Eiropas Komisijā precizējumus, tad atbilstoši tālāk komisija var vērsties tiesā,” TV3 norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere.

Ja Rīgas gaisa kvalitāte netiks uzlabota, valstij draud soda sankcijas pusmiljona eiro apmērā, turklāt tiks ieslēgts skaitītājs, fiksējot katru dienu, līdz pārkāpums novērsts.

“Par katru dienu ir jāmaksā, un tās summas ir ļoti dažādas, sākot no 490 līdz pat 29 tūkstošiem eiro,” paskaidroja Vesere.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldē, vēl aizvadītajā nedēļā gaisa kvalitāte Rīgas centrā bija vidēji laba un laba.

Piemēram, Krišjāņa Valdemāra ielā gaisa kvalitāte bijusi vidēji laba. Lielākas putekļu koncentrācijas novērotas pirmdien, otrdien un ceturtdien.

Laba gaisa kvalitāte pagājušajā nedēļā bijusi arī Brīvības ielā. Lielāks piesārņojums fiksēts otrdien un ceturtdien, kad pēcpusdienās ielā bijusi paaugstināta slāpekļa dioksīda koncentrācija. Piesārņojuma avots bijis automašīnu izplūdes gāzes.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Visiem steidzami iegādāties tauriņu ķeramos tīklus un iziet ielās ķert putekļus!

 2. … un no kādas naudas LV maksās soda naudu?
  Piekrītu, ka lielākais piesārņotājs ir ostas atklāto kravu pārkrāvējs, piem.smalkie ogļu putekļi.
  Izrādās, ka nepalīdz tās naktīs gulēt traucējošas ielu uzkopšanas mašīnas – putekļsūcēji.
  Dzenā putekļus no vienas vietas uz otru.

 3. Nils lidz sim nav neko darijis lai uzlabotu gaisu Riga. GAlvenais bija ta pilsetas budzetu teret neaktualiem pasakumiem un citam darbibam, lai izpatiktu ridziniekiem uz velesanam, un nekas vairak.

 4. tak Riga galigi aizlaist,es nebrinos,kada valdiba,tads gaiss…!

 5. Pie vainas osta ar beramajām kravām.Lielo peļņu vajag lietderīgi izmantot,nevis pašiem sagrābties un sponsorēt pērkamus deputātus.

 6. … SX partijas RD vadibas tieksmes, ari pataisit Rigu par pieMaskavas priekspilsetai lidzigu misteni, nekadi nesaiet ne ar Eiropas kulturas pilsetas, ne ar ‘Mazas Parizes’ bijuso videolu … ne ari latviesu autohtonas pamattautas kulturas pieminekli!

  … Laiks Koalicijas vadibai un Regionalam ministram uzlikt savu zimogu sim briestosam augonim un izmainit RD neatbilstigo un neatbildigo vadibu … !

 7. pamēriet pie mums – pārsniegs 1000x

 8. Kopš kuriem laikiem slāpekļa oksīdi ir putekļi?

 9. super riidzinieki…visa latvija deel jum cietiis….nav ko teikt…lai arii riidzinieki to sodu maksaa!

 10. Slāpekļa oksīdi, par ko teikts rakstā, nav putekļi! Ļoti gribētu dzirdēt, kas ir šis piesārņojums, par kuru tiekam brīdināti, un kas ir šī piesārņojuma avoti! Vai vispār kāds ir jebko darījis kopš 2007.gada?

 11. Lai maksā UšaCows un rīdzenieki ar savām zilibaltajām kartēm,mū taču jau sadalīja savējos un svešajos.

Draugiem Facebook Twitter Google+