×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. oktobris, 2015
Drukāt

Partija “Vienotība” izvirza 15 prioritātes, kas sasniedzamas līdz 2018.gadam (17)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas deputāte, partijas "Vienotība" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzrunā klātesošos partijas "Vienotība" domes sēdē.

Partija “Vienotība” domes sēdē sestdien, 10.oktobrī, prezentējusi savu plānu Latvijas simtgadei, kurā četrās sadaļās izvirzītas 15 prioritātes, kas sasniedzamas līdz 2018.gadam, aģentūra BNS uzzināja partijā.

“Vienotība” apņēmusies īstenot novadu apvienošanas plānu, veidojot ilgtspējīgus, spēcīgus novadus ap nacionālas vai reģionālas nozīmes attīstības centriem. Tāpat “Vienotības” prioritāšu vidū ir Eiropas valstu pieredzē balstīta demogrāfijas atbalsta programma, kas. Tās ietvaros paredzēti atbalsta instrumenti ģimenēm, kurās ienācis trešais mazulis, padarot daudzbērnu ģimenes statusu sabiedrībā daudz pievilcīgāku. Tāpat partija plānojusi paplašināt pirmā mājokļa atbalsta programmu un turpināt ar nodokļiem neapliekamā minimuma palielināšanu tikai par apgādībā esošajiem bērniem.

Autoceļu tīklu uzlabošanā “Vienotība” plāno investēt vienu miljardu eiro, tādējādi panākot, ka līdz simtgadei galveno ceļu kvalitāte atbildīs Eiropas Savienības standartiem. “Vienotības” plānā paredzēts arī uzturēt finansējumu aizsardzībai vismaz 2% apjomā no valsts iekšzemes kopprodukta. Tāpat “Vienotība” iecerējusi turpināt minimālās algas paaugstināšanu, 2018.gadā minimālajai algai sasniedzot 450 eiro, bet vidējai algai pārsniedzot 1000 eiro mēnesī.

Līdz valsts simtgadei “Vienotība” plāno līdz Eiropas Savienības vidējam līmenim samazināt ienākumu nevienlīdzību, visa veida ienākumiem piemērojot vienādas likmes, kā arī ieviešot progresivitātes principus īpašuma, ienākuma un patēriņa nodokļos. Latvijas simtgades plānā ietverts arī uzdevums ieviest 0% uzņēmuma ienākuma nodokļa likmi reinvestētajai peļņai, kā arī panākt valsts efektīvu maksātnespējas procesu uzraudzību, izskaužot negodprātīgo, investīcijas bremzējošo praksi uzņēmumu maksātnespējas procesos.

Tāpat “Vienotība” rosina veselības nozares finansēšanai papildus novirzīt 3% no sociālās apdrošināšanas iemaksām. Ņemot vērā Finanšu ministrijas sniegtās prognozes, 2017.gadā veselības nozares finansēšanai papildus būtu novirzāmi 71,4 miljoni eiro, 2018.gadā – 113,1, miljons eiro, bet nākamajos gados šī summa varētu sasniegt 150,8 un 226,2 miljonus eiro attiecīgi 2019.un 2020.gadā, pauž partija.

Papildus līdzekļus veselības nozarei “Vienotība” iecerējusi gūt, no 2017.gada par vienu procentpunktu samazinot sociālo iemaksu likmi un to pārdalot valsts veselības apdrošināšanas obligātajām iemaksām. Tas trīs gadu laikā veselības jomai iezīmētu kopumā trīs procentpunktus no šobrīd noteiktās sociālo iemaksu likmes.

Tāpat “Vienotība” piedāvā no 2017.gada ieviest minimālo valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu, kas sasaistītu sociālo pakalpojumu saņemšanas apjomu ar nodokļu nomaksu.

Šodien Rīgā norisinājās “Vienotības” domes sēde, kurā plašākai sabiedrībai prezentēti partijas politiskie mērķi Latvijas simtgadei. Tie apkopoti četrās sadaļās – stiprai, drošai, pārtikušai un tiesiskai Latvijai, katrā no tām ietverot uzdevumus un mērķus, kas sasniedzami līdz Latvijas simtgadei 2018.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Un.protams,ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju-pensionāri,atkal aizmirsti! Izskatās,ka pat vēlēšanās “Vienotībai” nebūs vairs vajadzīgi!

 2. Kā “Vienotība” var apņemties trīs gadu laikā īstenot novadu apvienošanas plānu,ja ministrs Kaspars Gerhards apgalvo,ka apvienošanās būs brīvprātīga,bet novadu vadītāji ir pret apvienošanos?

 3. Tad tāpēc tik ilgi tika vilcināta obligātās veselības apdrošināšanas ieviešana? Lai sakrātu vairāk prioritāšu?

 4. Kur tad palika Ministru prezidenta Valda Dombrovska vēl 2009.gada 9.jūnijā solītā prioritāte-pilnīga pāreja no 2010.gada uz progresīvo ienākuma nodokli?

 5. Vilciens nokavēts!

 6. Pupu mizas Solvita! Būs kā ar nodokļiem ko sasolījāt !!

 7. Norakt vajag to jenotības midzeni ar visām alkatīgajām intrigantēm āboltiņām, zagļiem zaķiem, neliešiem dombrovskiem, meļiem kalnietēm, šadurskiem un pārējiem bezsmadzņu indivīdiem!
  Nevienu balsi vēlēšanās!

 8. Nu,nu,nu…. paskatīsimies, varbūt Vienotībai vispirms par ideoloģiju vajadzētu atkal padomāt? Vai spēsiet norobežoties no dažiem tipāžiem, kā Zaķis un Co?

 9. pozīcija korumpējas un atmazgā naudu, opozīcija dara to pašu – vai tas nozīmē, ka latviešiem ir caurkritusi valsts?

  • Nevajaga pashiem sevi nomelnot! Vaacijaaa Berliines lidlauks galiigi sagaaja deelii, Stutgartes pazemes stacija izgaazaas un tagad pie VW. briesmiigas bleediibas, buus miljardi zaudeejumu. Bet neviens vaacietis savu zemi netur par izgaazushos valsti. Un par Krieviju nemaz nernasim.

 10. ”Partija “Vienotība” izvirza 15 prioritātes, kas sasniedzamas līdz 2018.gadam” – Vai prioritāte ir tikt Saeimā neievēlētam un ielīst pa lapsas alu – tā taču smird… Tad balsu pirkšana pēc ”saimnieka” rīkojuma…
  Ar goda morāli tā pavāji…Arī attīrīties negrib .

  • Katram jārūpējās par savu godu un morāli – par to arī jārunā. Bet jā ar to ir pašvaku tad jāmeklē citam. Jā pats plikpauris, tad jāpieveršās cita matu krāsai. Gribētos dzirdēt kaut ko būtiskāku par ououou. Varbūt Aboltiņa ir nočiepusi kādu banku vai lielāko daļu gada budžetes? Bišķi garlaicīgi pārmest nemitīgi matu krāsu vai partijas kadru politikas sīkas detaļas. Par gaumi nestrīdās.

 11. Pie šādas programmas ķērās klāt neviena vien slavena partija pirms savas iziršanas un noiešanas vēstures mēslainē.

 12. bezgalnaivais vēlētājs Atbildēt

  Kopš komuņaku laikiem jēdzienam PARTIJAS PLĀNI tautā ir latviskāki termini, no kuriem pieklājīgākais – PASAKAS …

 13. Izsmējos. Paskatieties atpakaļ – programmātiski viss no TP un LPP-LC priekšvēlēšanu programmām, ko paši siekalojoties noliedza. Nu būs mums vazelīns… Pasaule mainās, bet sarkanā frizūra paliek arvien rudāka.

 14. u u u u u u uuuu

 15. Šaubos vai 2018. gadā šī partija vēl pastāvēs. Visas prioritātes par EU naudu un mani tās neuzrunā. Liekulīgi un divkosīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+