×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. marts, 2013
Drukāt

Pasaulē vecākā sieviete svin 115. dzimšanas dienu (Video)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Par vecāko sievieti pasaulē atzītā japāniete Misao Okava 5. martā svin 115. dzimšanas dienu – sirmgalve jubileju sagaidījusi kādā aprūpes namā Osakā.

Kā vēsta aģentūra AFP, Ginesa rekordu grāmatā iekļautā sirmgalve dzimšanas dienu atzīmē radu pulkā, kuri svētku maltītei sarūpējuši viņas mīlāko ēdienu – suši ar makrelēm.

Misao Okava, kas nākusi pasaulē 1898. gada 5. martā kimono tirgotāju ģimenē Japānas rietumos, vietējiem plašsaziņas līdzekļiem atzina, ka nekad nav iedomājusies, ka dzīvos tik ilgi, bet tas viņai izdevies, “pateicoties visiem apkārtējiem cilvēkiem.”

Okava Ginesa rekordu grāmatas sertifikātu par pasaulē vecākās sievietes statusu saņēma tikai pagājušajā mēnesī. Japānā, kas pazīstama ar savu iedzīvotāju ilgo mūžu, šobrīd dzīvo pasaulē vecākais vīrietis un vecākā sieviete.

Vecākā sieviete pasaulē apprecējās jau tālajā 1919. gadā. Viņai ir trīs bērni, no kuriem divi joprojām ir dzīvi un pārsnieguši 90 gadu slieksni. Simtgadniecei ir četri mazbērni un seši mazmazbērni. Viņai nekad neesot bijušas problēmas ar veselību, izņemot kājas lūzumu 102 gadu vecumā.

Vecākais vīrietis un arī cilvēks pasaulē ir kāds japānis, kurš nākamajā mēnesī svinēs 116. dzimšanas dienu.

{source}
<iframe width=”700″ height=”394″ src=”http://www.youtube.com/embed/gCyDMsm5ZBc” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+