Sports
Futbols

Pasaules kausu futbolā 2026.gadā uzņems Latvijas atbalstītās ASV, Meksika un Kanāda0

foto: AFP/LETA

Pasaules kausa izcīņu futbolā 2026.gadā uzņems ASV, Meksika un Kanāda, par kuru apvienoto kandidatūru balsoja arī Latvijas Futbola federācija (LFF).

Kā vienīgā konkurente ASV, Meksikas un Kanādas kandidatūrai bija Maroka, kuras iespējas iegūt tiesības rīkot Pasaules kausu gan netika uztvertas kā pārāk augstas. Arī LFF iepriekš bija publiski paudusi, ka savu balsi par 20206.gada finālturnīra rīkotāju atdos ASV, Meksikai un Kanādai.

Balsojumā Ziemeļamerikas kandidatūra ieguva 134 no 203 balsīm, kamēr Marokai tika vien 65 balsis.

Pasaules kausa izcīņa Ziemeļamerikas kontinentā atgriezīsies pēc vairāk nekā trīs desmitgažu pārtraukuma, kad ASV finālturnīru uzņēma 1994.gadā. Tikmēr Meksikā četrgades nozīmīgākais forums notiks jau trešo reizi, jo tā planētas labākās futbola izlases uzņēma jau 1970. un 1986.gadā.

Tikmēr Kanāda būs šāda līmeņa sacensību debitante.

Kā amerikāņu priekšrocības attiecībā pret Maroku tika uzskatīti jau radīti moderni futbola stadioni, kā arī attīstīta transporta infrastruktūra.

Saistītie raksti

Par 2026.gada Pasaules kausa rīkotāju trešdien tika lemts Maskavā notikušajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) kongresā.

Pēc astoņiem gadiem gaidāmajā finālturnīrā pirmo reizi piedalīsies 48 komandas līdzšinējo 32 vietā.

Par turnīra mājvietu pirmo reizi lēma FIFA locekles, bet iepriekš lēmumu pieņēma organizācijas padome, taču vairāki korupcijas skandāli lika šo kārtību mainīt.

Šī gada Pasaules kauss jau ceturtdien sāksies Krievijā, bet 2022.gadā sacensības plānots rīkot Katarā.

LA.lv