Kultūra
Teātris un kino

Paula Pļavniece ar “Kvadrifronu” iestudējusi detektīvu bērniem0


Paula Pļavniece
Paula Pļavniece
Foto – Zane Bitere/LETA

26. janvārī pirmizrādi piedzīvos teātra trupas “Kvadrifrons” izrāde – detektīvs bērniem “Perturbons”, kuras režisore ir Paula Pļavniece.

Izrādes tekstu radījuši trupas “Kvadrifrons” pārstāvji Klāvs Mellis un Ance Strazda, bet dziesmu tekstus sarakstījusi dzejniece Inese Zandere.

Izrādes gaitā drosmīgā un fenomenāli radošā draugu kompānija “Kvadrifrons” kopā ar bērniem centīsies atrast savu pazudušo biedru un novērst Perturbona radītās nejaucības.

Esat pamanījuši, ka sabiedriskais transports vairs neiet pēc grafika? Vairākos dzīvokļos pēkšņi izdziest gaisma, un, kad tā atkal iedegas, virtuves sienas ir biezā slānī klātas ar siekalām! Suņi negrib ēst no savām bļodiņām, bet gan šķīvjiem uz galda! Dažās grāmatās sākuši dzīvot taureņi, un no mūsu sētnieka auss šorīt izkrita kanēļmaizītes izmēra gliemezis. Pie visa vainīgs Perturbona perēkļa pūznis!

Kas ir Perturbons? Tas ir kas vēl noslēpumaināks un biedējošāks par vakcīnām, tārpu vēderā un vidusauss iekaisumu reizē. Perturbons ne tikai rada normālās gaitas traucējumus mūsu pasaulē, rausta internetu un atšālē kolu, bet ir saistīts arī ar “Kvadrifrona” stiprākā, priecīgākā un atsperīgākā kolēģa pazušanu, tāpēc sākumskolas vecuma bērni un viņu vecāki tiek aicināti pievienoties kārtības ieviešanas, Perturbona apturēšanas un kolēģa atbrīvošanas misijā.

Iestudējums sagatavots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijas skolas soma” satura radīšana” atbalstu, Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros.

LA.lv