×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Pavļuts: OIK izmaksu samazināšanā “Latvenergo” nebūs svētā govs

Foto - LETAFoto - LETA

Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumos par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) izmaksu turpmāko ierobežošanu un samazināšanu nebūs nevienas svētās govs, tostarp Latvijas energokompānija “Latvenergo”, ceturtdien Saeimas sēdē debatēs par ikgadējo valdības ziņojumu par paveikto un iecerēto darbību teica ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Viņš informēja, ka EM priekšlikumus OIK izmaksu samazināšanai valdībā iesniegs tuvāko divu nedēļu laikā un tas būs sīks rīcības plāns. “Svēto govju tajā nebūs, svētā govs nebūs arī “Latvenergo,” teica ministrs.

Pavļuts uzsvēra, ka enerģētikā ir notikušas un vēl notiks būtiskas politikas plānošanas izmaiņas, mainot vēsturisko pieeju no “patērētāji enerģētikai” pret “enerģētika sabiedrībai un ekonomikai”.

“EM kā politikas veidotājas prioritāte ir radīt tādu sistēmu, kurā enerģētikas politika palīdz sasniegt valsts kopējos mērķus, nevis tiek pakārtota atsevišķām interešu grupām,” sacīja ekonomikas ministrs.

Viņš arī norādīja, ka OIK izmaksu samazināšanā svarīga būs ne tikai EM pozīcija, bet visai valdībai un koalīcijai būs jāspēj pieņemt kopīgus lēmumus. “Šie lēmumi ir jāpieņem, lai palīdzētu Latvijas uzņēmējiem saglabāt savu konkurētspēju,” piebilda ministrs.

Jau vēstīts, ka OIK izmaksu samazināšanai izveidota darba grupa, kurā ietilpst Finanšu, Tieslietu un Labklājības ministrijas, kā arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārstāvji. Konkrēts un izvērsts Elektroenerģijas pieauguma risku ierobežošanas rīcības plāns ir jāsagatavo līdz šā gada 1.aprīlim.

Elektroenerģijai ir konkrēta tirgus vērtība, bet valsts subsidē zaļo enerģijas ražošanu, tāpēc elektroenerģija tiek iepirkta par cenu, kas ir virs tirgus vērtības.

No šā gada aprīļa OIK, kuru veido starpība starp obligātā iepirkuma noteikto tarifu un elektroenerģijas tirgus cenu, pieaugs par 54% jeb 0,66 santīmiem par kilovatstundu. Saskaņā ar Elektroenerģijas tirgus likumu OIK maksā visi elektroenerģijas lietotāji proporcionāli savam elektroenerģijas patēriņa apmēram. “Latvenergo” gan solījis, ka vismaz sākumā komponentes pieaugums neietekmēs mājsaimniecību gala tarifus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+