×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. februāris, 2017
Drukāt

Pēdējā gaitā pavadīts līdz nāvei piekautais puisītis; māte uz bērēm neierodas

Foto BNS/Scanpix/LETAFoto BNS/Scanpix/LETA

Lietuvā simtiem cilvēku otrdien atvadījās no četrus gadus vecā puisīša, kurš tika smagi piekauts, jo nav varējis izrunāt dažus skaitļus. Slepkavībā apsūdzētā bērna māte uz bērēm neieradās, lai gan tiesībsargājošās iestādes viņai bija devušas atļauju dēlu pavadīt  pēdējā gaitā.

Māte par neierašanos uz dēla bērēm paziņoja pēdējā mirklī, izraisot pamatīgu sabiedrības sašutumu un dažādus minējumus par neierašanās iemesliem. Tiek pieļauts, ka sieviete baidījusies no apkārtējo nosodījuma. Lietuvas medijos izskanējis arī minējums, ka sieviete puisēna bērēs nav varējusi ierasties finansiālu apsvērumu dēļ.

Tikmēr viņas dēlu pēdējā gaitā pavadīt bija ieradušies simtiem cilvēku, tostarp draugi no bērnudārza.”Mūsu sirdis asiņo,” notraušot asaras portālam Delfi.lt saka padzīvojusi sieviete.

Jau vēstīts, ka četrus gadus vecais zēns kritiskā stāvoklī pagājušajā nedēļā tika nogādāts slimnīcā. Zēna māte un viņas 27 gadus vecais nelaulātais partneris, kurā vārds ir Ģedimins Kontjanis, atzinušies, ka bērnu situši, jo viņš nav spējis izrunāt skaitļu nosaukumus.

“Uz zēna ķermeņa nav nevienas veselas vietas – ne uz galvas, ne muguras, ne uz vēdera, ne uz kājām. Eksperti teica, ka viņš sists ne tikai ar dūrēm, bet ar dažādiem priekšmetiem,” teicis prokurors.

Lai gan piekautajam zēnam kļuvis aizvien sliktāk, vecāki izsaukuši ātro palīdzību tikai 14 stundas pēc eksekūcijas sākuma. Mediķiem nav izdevies bērnu glābt, un piektdienas rītā viņš miris.

Pēc prokuratūras lūguma, tiesa piektdien noteikusi pirmstiesas drošības līdzekli apcietinājumu mirušā zēna mātei uz septiņām diennaktīm, bet patēvam – uz trim mēnešiem.

Pēc smagi piekauta bērna nāves Lietuvas parlaments nākamajā mēnesī sanāks uz ārkārtas sēdi, lai pieņemtu ietvarlikumu par bērnu tiesību aizsardzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+