×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. augusts, 2013
Drukāt

Pianists Andrejs Osokins gūst panākumus Amerikā

foto - Letafoto - Leta

Pianists Andrejs Osokins ieguvis balvu par labāko Baroka mūzikas izpildījumu prestižajā Klīvlendas pianistu konkursā Amerikā.

Svētdien, 11. augustā noslēdzās Starptautiskais Klīvlendas pianistu konkurss (Cleveland International Piano Competition) Ohaio štatā ASV, kur balvu par izcilu Baroka mūzikas izpildījumu ieguva Latvijas pianists Andrejs Osokins, izpildot J. S. Baha Prelūdiju un Fūgu mi bemol minorā no “Labi temperētā klavesīna” pirmās daļas, informē A. Osokina publicitātes koordinatore.

Andrejs Osokins jau ir daudzu starptautisku pianistu konkursu laureāts. 2012. gadā vien tie ir bijuši veseli trīs – “Long-Thibaud-Crespin Competition” Parīzē, “The Dublin International Piano Competition” Dublinā un “Leeds International Pianoforte Competition” Līdsā, kuros Andrejs kļuvis par laureātu.

2010. gadā Andrejs Osokins guva lielus panākumus Karalienes Elizabetes Starptautiskajā pianistu konkursā Briselē, 2009. gadā Londonas Starptautiskajā Pianistu konkursā un 2008. gadā Bēthovena konkursā Londonā. 2008. gada oktobrī Andrejs kļuva par Piektā Starptautiskā Jāzepa Vītola pianistu konkursa 1. vietas laureātu, kā arī ieguva žūrijas speciālo balvu par labāko Jāzepa Vītola skaņdarbu atskaņojumu un skatītāju simpātiju balvu.

Andrejs Osokins ir Latvijas Mūzikas akadēmijas Gada balvas un Latvijas Lielās mūzikas balvas 2008. gada laureāts.

“Cleveland International Piano Competition” ir viens no prestižākajiem pianistu konkursiem pasaulē, kas notiek reizi divos gados. Savulaik panākumus tajā guvuši tādi izcili pianisti kā Sergejs Babajans un Aleksandrs Gindins. Sākotnēji konkurss tika saukts Robēra Kazadezī vārdā, bet vēlāk to pārdēvāja. Šajā konkursā drīkst piedalīties pianisti no visas pasaules vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Atlase notiek divās kārtās, piesakoties ir jānosūta savi ieraksti, kurus izvērtē žūrija un labāko 28 ierakstu autorus aicina piedalīties konkursā klātienē Klīvlendas Mākslas muzeja Gartnera zālē.

Šogad konkursā piedalījās pianisti no Šveices, ASV, Ķīnas, Francijas, Polijas, Korejas, Gruzijas, Krievijas, Vjetnamas, Ukrainas, Āfrikas, Taivānas, Vācijas un Baltkrievijas. Pirmo prēmiju ieguva krievu pianists Stanislavs Kristenko, kurš šobrīd studē ASV.

12. augustā A. Osokins sniedza koncertu Klīvlendas Latviešu biedrībai, kas viņu uzņēma ļoti silti, bet tagad pianists jau ir ceļā uz Londonu, kur 20. augustā viņam būs solokoncerts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+