×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Pie Rundāles pils iestāda mežaparku

Foto - Anita JaunbelzereFoto - Anita Jaunbelzere

Meža dienu talkā 30. aprīlī 144 mežsaimnieki piedalījās koku stādīšanā aiz Rundāles pils dārza, kur top mežaparks. Šis parks nebūs ģeometriski simetrisks, taču ozoli, liepas, egles un šajā pusē reti sastopamās priedes parkā veidos koku grupas, starp kurām varēs pastaigāties Rundāles apmeklētāji, kuri jau būs skatījuši pils parka skaistumu.

“Mākslai un kultūrai, ko varat baudīt Rundālē, tagad pievienojas arī mežs,” uzrunājot talciniekus, sacīja Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis. Viņš stāstīja, ka mežs aiz pils parka bijis jau Rastrelli laikā. Gadsimtu gaitā tas dabiski atjaunojies jau kādas četras piecas reizes. Tagad gan mežaparkā vairs nebūšot ošu, cīņu par to saglabāšanu direktors atzina par zaudētu. Arī kastaņu aleju rudenī turpinās stādīt nevis ar kastaņām, bet ozoliem, kas muzejam uzdāvināti ar vēlējumu veidot Imanta Ziedoņa aleju.

Šajās dienās meža stādīšana turpinās visā Latvijā, tiesa, laiks šiem darbiem šogad nav īpaši labvēlīgs. Akciju sabiedrības”Latvijas valsts meži” padomes loceklis Edvīns Zakovics stāsta, ka no 10 000 hekt­āriem, ko šogad plānots atjaunot ar jauniem kociņiem, apmēram puse jau apstādīta, taču zeme esot tik sausa, ka meža stādīšanu plānots piebremzēt, vai nu sagaidot kārtīgu lietu, vai pat pārceļot uz rudeni. Tā kā valsts mežu apsaimniekotāji izcirtumus lielākoties atjauno ar konteinerstādiem un stādaudzētavu rīcībā ir saldētavas, pārcelt stādīšanas laiku ir iespējams. Sarežģītāk tas ir privātajiem meža īpašniekiem, kurus ar stādaudzētājiem saista līgums. Meža konsultāciju un pakalpojumu centra (MKPC) direktors Raimonds Brēmers vērojis, ka sausā un karstā laika dēļ privātie meža īpašnieki šogad ar stādīšanu nesteidzas. Toties to, kuri vēlas mācīties mežu stādīt un kopt, esot daudz. Varbūt arī tāpēc, ka MKPC izdotais sertifikāts par kursu beigšanu palīdz nopelnīt papildu punktu konkursā darbiem valsts mežos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+