Kokteilis
Mīli

Pieci padomi, kā justies apmierinātākam ar dzīvi2

LETA/AFP

Kādēļ tik grūti būt laimīgam?

Bērnība ikviens ir lasījis pasakas un skatījies multfilmas, kurās tiek uzsvērts, ka galvenais dzīvē ir būt laimīgam. Laimīgiem cilvēkiem dzīve nebūt nav perfekta, bet tā ir attieksme, kas padara laimīgus. Priecīgi cilvēki pasauli un apkārt notiekošos procesus redz citā gaismā, pat iespējami sliktā notikumā, tie pratīs saskatīt labo. Turpretim nelaimīgiem cilvēkiem ir negatīva attieksme un uzvedība. Visi dzīvē vēlas laimi, bet kādēļ ir tik grūti būt laimīgam?

Vairies domāt sliktas domas
Foto – LETA
Viena no lietām, kas padara nelaimīgāku ikvienu, ir pārlieku liela nervozēšana. Daudzi cilvēki naktīs nevar gulēt, jo uztraucas par sliktiem atgadījumiem, kuri norisinājās dienā. Arī sevis pārlieku lielā kritizēšana nevienu laimīgāku nav padarījusi, tāpēc svarīgi ir sevi paslavēt. Negatīvi domājot, cilvēki iestrādā sevī negatīvās emocijas arvien vairāk (iemāca sevi negatīvi justies), tāpēc šī negatīvā domāšana arī turpinās. Ja šo apli neizdosies pārtraukt, neizdosies kļūt laimīgākiem.

Runā priecīgi, sajutīsies labāk!
Foto – LETA
Kad cilvēkiem uzdot jautājumu “Kā tu jūties?” laimīgu un nelaimīgu cilvēku atbildes ir atšķirīgas. Laimīgie atbildēs ar smaidu sakot, “Fantastiski” vai “Nekad nav bijis labāk.” Neapmierināti cilvēki var svārstīgi atbildēt ar “Labi” vai “Ir bijis labāk.” Personas atbilde uz tik vienkāršu jautājumu parāda tā prāta stāvokli un dzīves uztveri. Tas darbojās arī otrādi. Ja vārdiski izsakāt savas sajūtas (ja pat tam nenoticat sākumā), drīz sāksiet noticēt, ka tā tiešām jūtaties. Droši var paust patiesās emocijas, bet labāk izvairīties no pārlieku lielas sūdzēšanās.

Kādi cilvēki apkārt, tāds būsi pats

Foto – Guntis Pakalns
Nepieciešams padomāt arī par apkārtējiem cilvēkiem, kuri ikdienā ir blakus. Der padomāt, vai viņi parasti ir negatīvi vai pozitīvi noskaņoti? Vai smaida, ir drūmi? Ja sarunās visbiežāk dominē vaimanāšana, būtu laiks mainīt šo modeli. Jāpavada laiks ar cilvēkiem, kuri vēlas būt laimīgi un grib, lai citi ir laimīgi, jo vienam ir grūti atbrīvoties no sliktajām emocijām.

Noslēgtība ļaunāka par sūrošanos


Sliktāk par sūdzēšanos, citiem klātesot, ir sevis izolācija, emociju paturēšana sevī. Nelaimīgi cilvēki bieži izvēlas strādāt, skatīties televīziju vai pavadīt laiku vienatnē, nevis doties ārpus mājas ar ģimeni un draugiem. Šis efekts bieži ir saistīts ar zemu enerģijas līmeni un apātiju. Vislabākais un efektīvākais veids, kā izjaukt ieradumu izolēties no apkārtējās pasaules un sākt justies priecīgākam, ir piespiest sevi iziet no mājas, pamest savu drošības saliņu. Ir jāpamet sava komforta zona, lai piedzīvotu notikumus, kuri spēs bagātināt dvēseli.

Novērtē to, kas tev dots!

Saistītie raksti

Foto – LETA
Jāspēj novērtēt to, kas katram ir dots. Cilvēki, kuri spēj novērtēt mazās ikdienas laimītes, mazāk koncentrējas uz problēmām. Nelaimīgi cilvēki pilda sevi ar bailēm, ka viņi pazaudēs to, kas viņiem jau ir, līdz mirklim, kad viņi vairs nespēj būt pateicīgi par neko. Negatīvas emocijas piemeklē katru no mums, tāpēc ir jāprot pateikties par to, kas mums jau ir.

Neatkarīgi no tā, kas jums ir (un kā nav), jūsu dzīvēs ir svētības, kuras ir jāmāk novērtēt.
Ja katrs pats nepiestrādās pie savas iekšējās pasaules, nekas nemainīsies. Laimīgu personu noslēpumu uzzināšana automātiski nepievienos jūs viņu pulciņam. Kļūt laimīgākiem būs vieglāk cilvēkiem, kuri dabiski sliecas uz pozitīvu domāšanu un dzīves vispārēju novērtēšanu, bet jebkurš var justies laimīgs.

LA.lv