×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
31. jūlijs, 2015
Drukāt

Piemiņas vietā Zolitūdē rosina izmantot bojāgājušās meitenes mākslas darba motīvus (2)

Foto- Skadmanes vizualizācija (no kreisās) un vides objekts dabā 2014.gadā (LETA).Foto- Skadmanes vizualizācija (no kreisās) un vides objekts dabā 2014.gadā (LETA).

Biedrība “Zolitūde 21.11” piedāvā pagaidu piemiņas vietas izveidošanā izmantot traģēdijā bojāgājušās Dainas Skadmanes darba motīvu “Egle vējā”, kas izdota arī uz īpašas aploksnes, piektdien informēja biedrības pārstāve Regīna Ločmele – Luņova pēc dāvinājuma līguma parakstīšanas, saskaņā ar kuru uzņēmums “Tineo” dāvina Rīgas domei 70% īpašuma traģēdijas vietā.

“Mums ir viena ideja, ko varētu īstenot [pagaidu piemiņas vietā]. Es ne velti šodien uzdāvināju [uzņēmumam “Tineo”] mūsu aploksni, kas tika veidota pagājušajā gadā Zolitūdes traģēdijas gadadienā. Zīmējumā tika izmantota traģēdijā bojāgājušās jaunās mākslinieces Dainas Skadmanes skice skulptūrai “Egle vējā”. Zīmējums ir ļoti, ļoti gaišs,” norādīja biedrības pārstāve.

Cietušie un bojāgājušo tuvinieki apzinās, ka traģēdijas apkārtnē dzīvo cilvēki, kas katru dienu staigā pa autostāvvietas laukumu, kas bija izveidots pie lielveikala “Maxima”.

“Mēs negribētu, lai šī piemiņas vieta būtu drūma vai atgādinātu par kaut ko, kas liktu cilvēkiem lieku reizi sērot. Mēs gribētu, lai tā būtu vieta, kas liktu cilvēkiem domāt gaiši. Pēc mūsu ieskata tā būtu konstrukcija, kur noteikti jābūt uzrakstam, ka šajā vietā būs piemiņas vietas memoriāls Zolitūdes traģēdijas upuriem. Cietušie vēlas, lai tur būtu arī visu bojāgājušo vārdi, uzvārdi,” stāstīja Ločmele-Luņova.

Kā zināms, Rīgas domē piektdien parakstīts līgums ar “Maxima Latvija” grupu saistīto uzņēmumu “Tineo”, saskaņā ar kuru uzņēmums dāvina pašvaldībai savu daļu zemes gabala lielveikala “Maxima” traģēdijas vietā Zolitūdē, taču visa īpašuma nonākšana domes rīcībā tiek prognozēta kā ļoti sarežģīta, kas, iespējams, varētu prasīt ilgu laiku. Pēc piektdien parakstītā līguma RD pieder 70% no īpašuma – zemes gabals, uz kura ir autostāvlaukums, kur iecerēts ierīkot pagaidu piemiņas vietu.

Tāpat jau vēstīts, ka ka, atsaucoties biedrības “Zolitūde 21.11” lūgumam, “Latvijas Pasts” izdeva speciālo aploksni, kura veltīta “Maxima” traģēdijas upuru piemiņai un kuras dizainā izmantots traģēdijā bojāgājušās Dainas Skadmanes veidota dizaina motīvs.

Lielveikalā “Maxima” 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ļoti laba doma. Lai izdodas!

Draugiem Facebook Twitter Google+