×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Pieprasījums pēc ceļojumiem Līgo svētku brīvdienās šogad līdzīgs kā pērn

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Pieprasījums pēc ceļojumiem Līgo svētku brīvdienās šogad ir līdzīgs kā pērn, aģentūrai BNS atzina aptaujātie tūrisma aģentūru un tūroperatoru pārstāvji.

Ceļojumu aģentūras “Vanilla Travel” direktore Inga Kavaca aģentūrai BNS pastāstīja, ka pieprasījums pēc ceļojumiem Līgo svētku brīvdienās ir tāds pats kā pērnajā gadā, ar pavisam nelielu pieaugumu. “Rezervācijas atpūtas braucieniem Jāņu brīvdienās tiek veiktas savlaicīgi – apmēram divus mēnešus pirms tam, un tagad ir tie, kuri vēlas izbraukt pēdējā brīdī. Tas ir iespējams, bet nav par pēdējā brīža cenām. Pārsvarā šobrīd plānojam individuālus ceļojumus, tieši uz brīvdienām, kuras ilgst no 20. līdz 24. jūnijam,” sacīja Kavaca.

Viņa pastāstīja, ka vislielākais pieprasījums ir Grieķijas virzieniem – Krētas un Rodas salai, un Korfu salai, kā arī Antālijas piekrastei.

Arī tūrisma aģentūras “Begonija” direktors Genādijs Gondeļmans aģentūrai BNS pastāstīja, ka pieprasījums pēc ceļojumiem Līgo svētkos ir aptuveni līdzīgs pērnā gada pieprasījumam. “Rezervācijas lidojumiem veiktas gan savlaicīgi, gan pēdējā brīdī, bet uz populārākajiem galamērķiem uz svētku datumiem pēdējā brīdī vai nu vairs nav brīvu vietu, vai nu cenas jau ir krietni dārgākās nekā rezervējot iepriekš,” piebilda Gondeļmans.

Viņš atzīmēja, ka pieprasītākie galamērķi, kā parasti vasaras sezonā, ir vidusjūras kūrorti – Turcija, Grieķija, Spānija, Horvātija, kā arī Bulgārija.

Savukārt ceļojumu aģentūras “Jēkaba ceļojumi” projektu vadītājs Juris Alksnis aģentūrai BNS pastāstīja, ka šogad ceļotgribētāji vairāk pērk tuvos ceļojumus ar autobusu uz Čehiju, Itāliju, Dāniju un Grieķiju. “Ievērojams pieaugums ir arī atpūtas ceļojumiem uz Turciju, Grieķiju, Bulgāriju, bet kopumā pagaidām vēl daudz vietas uz Jāņu brīvdienām šiem galamērķiem ir pieejamas, atšķirībā no pagājušā gada, kad ap šo laiku jau Jāņu brīvdienu ceļojumi jau bija izpārdoti,” piebilda Alksnis.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka eksotiskajiem ceļojumiem Jāņu brīvdienas nekad nav bijušas īpaši populāras.

Tostarp tūroperatora “Novatours” pārstāve Aija Klefelde aģentūrai BNS pastāstīja, ka šajās svētku brīvdienās pieprasītākie galamērķi ir Turcija, Grieķija un Bulgārija. “Pieprasījums ir diezgan liels, jo svētku periods šogad ir salīdzinoši garš, bet tas ir līdzīgs kā iepriekšējos gados – cilvēki labprāt ceļo Līgo svētkos un iegādājas ceļojumus nevis pēdējā brīdī, bet sezonas iepriekšpārdošanā. Neraugoties uz lielo pieprasījumu, joprojām tiem, ka izvēlas ceļot pēdējā brīdī, ir pieejamas vēl dažas vietas,” klāstīja Klefelde.

“Vanilla Travel” ir dibināts 2008.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,8 tūkstoši eiro. “Vanilla Travel” pieder “Thetraveler.eu” (70%) un Ingai Kavacai.

“Begonija” sniedz tūrisma pakalpojumus gan kā tūrisma operators , gan kā tūrisma aģentūra. Kompānija dibināta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,9 tūkstoši eiro. Uzņēmums vienādās daļās pieder trim Latvijas privātpersonām – Bellai Gondeļmanei, Borisam Gondeļmanam un Genādijam Gondeļmanam.

“Novatours” ir Latvijas tūrisma operators. Uzņēmums dibināts 2000. gadā. Galvenās tās biznesa aktivitātes sevī ietver komplekso tūrisma braucienu organizēšanu un čartera lidojumu pakalpojumu pārdošanu. Tas pieder trijām Latvijas un vienai Lietuvas kompānijai.

Tūrisma aģentūra “Jēkaba ceļojumi” ir dibināta 2003. gadā. Tās pamatkapitāls ir tūkstotis latu (1,4 tūkstoši eiro) un tā pieder Uldim Alksnim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+