×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. augusts, 2015
Drukāt

Pirms lidojuma – iepūt “trubiņā”. Kāda pieredze ar dzērājpilotiem bijusi pirms “airBaltic” skandāla?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pēc skandalozā notikuma ar iereibušo lidmašīnas apkalpi “Air Baltic” palielinājis pārbaužu skaitu dienā un tiekšoties uz to, ka piloti un stjuartes tiek pārbaudīti pirms katra lidojuma.

Divi iereibuši piloti un divas iereibušas stjuartes. Tāds ir “Air Baltic” reputāciju iedragājušo cilvēku skaits. Latvijas aviokompānijas apkalpes locekļus Oslo lidostā pagājšsestdien aizturēja Norvēģijas policija. Viesnīcas personāls, kurā bija apmetusies “Air Baltic” apkalpe, redzēja, kā cilvēki, kuri ģērbušies aviokompānijas drēbēs, lieto alkoholiskos dzērienus. Norvēģijas tiesa pirmdien nolēma visus paturēt apcietinājumā. Notiesāšanas gadījumā viņiem draudot līdz divu gadu cietumsods. Norvēģijas mediji vēsta, ka aizturētie ir Latvijas pilsoņi.

Norvēģijas policijas otrdien izplatītie galīgie ekspertīzes dati liecina, ka vislielākā alkohola koncentrācija asinīs bijusi otrajam pilotam – 1,35 promiles, kas atbilst vidējam alkohola reibumam. Pilotam konstatētas 0,54 promiles, bet divām stjuartēm attiecīgi 0,91 un 0,55 promiles. Apkalpes locekļi atzinušies, ka piektdien lietojuši alkoholu un ieradušies darbā alkohola reibumā. Piecdesmit gadus vecais pilots tiesā sacījis, ka tā bijusi kļūda, kas “izpostījusi viņa ģimenes nākotni”.

Oslo lidostā, no kuras bija plānots izlidot, alkohola pārbaudes veic neregulāri. Nu sākušās runas par regulāru pārbaužu nepieciešamību. Bet kāda Latvijā ir kārtība lidmašīnu apkalpju pārbaudē?

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+