Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
14. augusts, 2015
Drukāt

Pirms lidojuma – iepūt “trubiņā”. Kāda pieredze ar dzērājpilotiem bijusi pirms “airBaltic” skandāla?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pēc skandalozā notikuma ar iereibušo lidmašīnas apkalpi “Air Baltic” palielinājis pārbaužu skaitu dienā un tiekšoties uz to, ka piloti un stjuartes tiek pārbaudīti pirms katra lidojuma.

Divi iereibuši piloti un divas iereibušas stjuartes. Tāds ir “Air Baltic” reputāciju iedragājušo cilvēku skaits. Latvijas aviokompānijas apkalpes locekļus Oslo lidostā pagājšsestdien aizturēja Norvēģijas policija. Viesnīcas personāls, kurā bija apmetusies “Air Baltic” apkalpe, redzēja, kā cilvēki, kuri ģērbušies aviokompānijas drēbēs, lieto alkoholiskos dzērienus. Norvēģijas tiesa pirmdien nolēma visus paturēt apcietinājumā. Notiesāšanas gadījumā viņiem draudot līdz divu gadu cietumsods. Norvēģijas mediji vēsta, ka aizturētie ir Latvijas pilsoņi.

Norvēģijas policijas otrdien izplatītie galīgie ekspertīzes dati liecina, ka vislielākā alkohola koncentrācija asinīs bijusi otrajam pilotam – 1,35 promiles, kas atbilst vidējam alkohola reibumam. Pilotam konstatētas 0,54 promiles, bet divām stjuartēm attiecīgi 0,91 un 0,55 promiles. Apkalpes locekļi atzinušies, ka piektdien lietojuši alkoholu un ieradušies darbā alkohola reibumā. Piecdesmit gadus vecais pilots tiesā sacījis, ka tā bijusi kļūda, kas “izpostījusi viņa ģimenes nākotni”.

Oslo lidostā, no kuras bija plānots izlidot, alkohola pārbaudes veic neregulāri. Nu sākušās runas par regulāru pārbaužu nepieciešamību. Bet kāda Latvijā ir kārtība lidmašīnu apkalpju pārbaudē?

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+