×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Policisti atklāj patiesos drošības apstākļus Briseles lidostā (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Policisti no brigādes, kas apkalpo Briseles Zaventemas starptautisko lidostu, atklātā vēstulē savai vadībai norādījuši uz sliktu drošības garantēšanu lidostā un tās tuvumā.

Trešdien publicēto atklāto vēstuli parakstījuši apmēram 100 no gandrīz 400 lidostas policijas darbiniekiem, ziņo Beļģijas mediji.

“Šī vēstule ir pirmās līnijas policistu vilšanās ar sliktu pārvaldību izpausme, nelaimes signāls nacionālo lidostu drošības pastiprināšanas vārdā,” teikts vēstulē.

Vēstules autori raksta, ka tā ir viņu “nelaimes signāls”, kas norāda uz to, ka starptautiskās lidostas aizsardzība neatbilst tam līmenim, kādam vajadzētu būt 2016.gadā.

Viņi norāda, ka lidostas ēkas četri stāvi “ir ļoti pieejami jebkuram un katram”, tostarp noziedzniekiem.

“Bija iesniegti daudzi ziņojumi, kas paredzēti terorisma apkarošanas dienestam, par nepieciešamību pārbaudīt pasažieru un citu aizdomīga izskata cilvēku personības,” atzīmēja policisti. Vēstulē izteikts pieņēmums, ka lidostā varēja būt iesūtīti teroristu izlūki, lai novērtētu tās drošības līmeni teroraktu plānošanai.

Vēstules autori uzsver, ka nav nekādas kontroles pār pasažieru un viņu bagāžas drošību līdz pat iziešanai uz iekāpšanas zonu. “Šāda atvērta politika jau sen ir atcelta citās valstīs un ir piemērs fundamentālai drošības neesamībai Zaventemas lidostā,” teikts policistu vēstulē.

Viņi arī ir neapmierināti ar situāciju, ka “kiss and ride” stāvvietas automobiļi piebrauc pie lidostas ēkas bez jebkādas uzraudzības. Vēstules autori atzīmē, ka daudziem lidostas darbiniekiem, kas apstrādā bagāžu, ir krimināla pagātne.

Vēstulē ir uzsvērts, ka lidostā trūkst drošības darbinieku. Autori uzskata, ka pasažierus vajadzētu kontrolēt pie lidostas ieejas, kā arī ir nepieciešams aizliegums automobiļiem piebraukt lidostas ēkai tuvāk par 100 metriem.

Lidostas policija, kas ir Beļģijas federālās policijas apakšvienība, atbild par drošību lidostas iekšienē, izskata sūdzības un aizrādījumus, konstatē tiesību pārkāpumus un nodrošina patrulēšanu.

Vēstules autori paziņoja, ka kopš terorisma draudu līmeņa paaugstināšanas Beļģijā viņi ik dienu norādījuši savai priekšniecībai uz trūkumiem Briseles lidostas drošības garantēšanā.

Jau ziņots, ka Briseles lidosta, kas pagājušajā nedēļā cieta teroraktā, būs slēgta vēl vismaz līdz ceturtdienas vakaram.

Lidostā turpinās pārbaudes, lai noskaidrotu, vai pagaidu bagāžas reģistrācija darbojas pietiekami labi un remontdarbi un drošības pasākumi ļauj atsākt darbību.

Lidosta tviterī paziņoja, ka situācijas novērtēšana turpināsies vismaz līdz ceturtdienas pēcpusdienai un tikmēr lidmašīnas nekursēs.

Lidosta slēgta kopš terorakta 22.martā, kad divi islāmistu pašnāvnieki uzspridzinājās izlidošanas zālē. Policija joprojām meklē trešo teroristu, kura bumba neuzsprāga.

Vēl viens terorakts 22.martā notika Briseles metro.

Atbildību par šiem uzbrukumiem, kuros dzīvību zaudēja 35 cilvēki, uzņēmies grupējums “Islāma valsts”.

Lidostas ģenerāldirektors Arno Fists otrdien atzina, ka būs vajadzīgi vairāki mēneši, lai lidosta atgrieztos pie ierastā režīma.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jautājums viens: kurš noorganizēja
    visu to ačgārnību ???

  2. Nav jau brīnums, ka teroristi savus uzbrukumus organizē visdemokrātikākš, cilvēktiesību slavinošās un liberālākās valstis. Kur vēl redzēts, ka policijai ierobežots darba laiks?Ka noziedznieku aiturēšanu un kratīšanu aizliegts izdarīt nakts stundās? Uzlikti speciāli ierobežojumi nopratināšanai? Ir jau ļautiņi, kuriem dikti patīk spēlēties ar visiem tiem demokrātijas labumiem, bet tad nav ko raudāt par upuriem. Paši tādu bezrūpīgu dzīvi esiet izvēlējušies un mēģiniet to uztiept arī mums.

Draugiem Facebook Twitter Google+