×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. septembris, 2013
Drukāt

Premjers nikns uz Jaunzemi-Grendi un nelaiž viņu komandējumā

LETALETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) ir nepatīkami pārsteigts par kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (NA) rīcības stilu saistībā ar Latvijas Nacionālās operas (LNO) vadības maiņu. Premjers vēlas tuvākajā laikā ar ministri tikties un nav palaidis viņu plānotajā komandējumā uz Igauniju.

 

Premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke portālam “LA.lv” sacīja, ka Dombrovskis ir nesaprotama Jaunzemes-Grendes rīcība, jo vēl pirmdien ministre paziņoja, ka slimos līdz piektdienai, bet trešdien negaidīti atgriezusies darbā un paziņojusi par savu lēmumu iecelt jaunu LNO valdi.

Panke atzīmēja, ka premjers cerējis, ka kultūras ministre pirms lēmuma pieņemšanas saistībā ar LNO vadību konsultēsies. Taču Jaunzeme-Grende par “šo radikālo lēmumu” paziņojusi pirms plānotās sarunas, raisot premjera neapmierinātību par ministres darba stilu.

Dombrovskis ir nemierā arī ar to, ka ministre savu lēmumu neskaidro sabiedrībai. “Šobrīd ministres klātbūtne šeit [Latvijā] ir vairāk nekā nepieciešama,” teica Panke, piebilstot, ka šī iemesla dēļ premjers arī atteicies parakstīt ministres pieteikumu komandējumam uz Igauniju, kur plānots seminārs.

Premjers vistuvākajā laikā plāno tikties ar ministri saistībā ar notiekošo operā, par ko ir gaidāma “nopietna” saruna. Premjers vēlas dzirdēt ministres redzējumu, kā viņa iecerējusi turpmāk risināt konfliktu saistībā ar operas vadības maiņu.

Panke informēja, ka premjers ar kultūras ministri tiksies šodien plkst.17 valdības mājā. Tikšanās plānota aptuveni pusstundu, un tās laikā premjers vēlas dzirdēt kultūras ministres skaidrojumu, kāpēc viņa nolēmusi mainīt LNO vadību, iepriekš savus plānus nepārrunājot ar Dombrovski.

Ministru prezidents par saviem secinājumiem un lēmumu, kā tālāk rīkoties saistībā ar samilzušo konfliktu ap operas vadību, paziņos rīt.

Jau vēstīts, ka Jaunzeme-Grende vakar negaidīti atgriezās darbā un no operas vadītāja amata patrieca LNO ilggadējo vadītāju Andreju Žagaru, kā arī iecēla jaunu vadību.

Valdē iecelti Arturs Maskats, Daina Markova un Inese Eglīte, kura pagaidām ieņems valdes priekšsēdētāja amatu. Tā kā Maskats jaunajā valdē darboties atteicies, uz vakanto valdes locekļa amatu visdrīzākajā laikā tikšot izsludināts konkurss.

Ministre Žagara atlaišanu pamatoja ar to, ka viņš zaudējis ministres uzticību. Tikmēr pats Žagars izteicies, ka plāno vērsties tiesā pret Jaunzemi-Grendi par goda un cieņas aizskaršanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+