×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. marts, 2014
Drukāt

Priežu mizu mulča – cik biezs slānis vajadzīgs?

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Pēc kaimiņu ieteikuma esmu iegādājusies firmas “Aggregare” ražoto priežu mizu mulču. Secināju, ka man, pensionārei, tā tomēr ir par dārgu. Ar pāris maisiem pietiek, lai nosegtu augsni ap rododendriem, bet citiem košumkrūmiem un skujeņiem būs jāpaliek bešā. Varbūt var darīt tā: uzbērt ap augiem plānā kārtā mizu mulču un virskārtā – silā salasītus priežu čiekurus vai oļus? Vai mizu mulčas kārta paskābinās augsni?
 ANNA G. ROPAŽU NOVADĀ

SIA “Aggregare” tirdzniecības vadītājs Edgars Zvaigzne informē, ka priežu mizu mulčai (tāpat kā neitralizētai kūdrai) pH skaitlis ir 5,5–6 robežās. Nosedzot augsni ar šo materiālu, tās pH nemainās, tātad mulča augsni nepadara ne skābāku, ne arī sārmaināku.

Lai pasargātu stādījumu no nezāļu augšanas, lai augsne turētos mitra un irdena, ieteicams 5–7 cm biezs mulčas slānis. Tas nozīmē, ka uz kvadrātmetru dobes vajag apmēram 50 litru mizu mulčas, tātad vienu maisu. Lai samazinātu izmaksas, E. Zvaigzne iesaka izmantot divu frakciju mulču – smalko (daļiņu izmērs 0,5–7 mm) un dekoratīvo rupjo (mizas gabali 30–50 mm) vai vidējo (7–30 mm). Lētāko smalko mulču klāj apakšā 5 cm biezā kārtā, bet virsū veido plānāku segumu no rupjākas mulčas – tā samazina krasas temperatūras svārstības augsnes virskārtā, pasargā augu saknes no izsalšanas un novērš dubļu veidošanos lietusgāžu laikā. Mulčas klājums ik pa laikam jāatjauno, jo apakšējais slānis sadalās un segums kļūst plānāks. Protams, virsmu var nosegt arī ar skuju koku čiekuriem.

Ja izmanto tikai rupjo mulču, tā jāklāj 7–10 cm biezā kārtā, citādi starp prāvajiem mizas gabaliņiem paliks spraugas nezāļu dīgšanai. Vidējā maluma mulču klāj 5–7 cm biezā slānī (ik gadu to papildina aptuveni par 1 cm), tā blīvi sedz augsni, labi saglabā mitrumu un temperatūru augsnē.

Uzņēmuma “Aggregare” ražotnē var iegādāties arī nefasētu priežu mizu mulču (tā maksā par 10–15% lētāk nekā maisos safasētā).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+