×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Princis Harijs atstās britu armiju pēc 10 nodienētiem gadiem (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas princis Harijs paziņoja, ka viņš jūnijā atstās britu armiju pēc 10 tajā nodienētiem gadiem, kuru laikā viņš divreiz piedalījies karadarbībā Afganistānā.

30 gadus vecais Harijs sacīja, ka tas bijis “ļoti smags lēmums”, bet piebilda, ka viņš gaida uz jauna posma sākumu savā dzīvē. Lēmums aiziet no armijas būs pārsteigums daudziem karaļnama dzīves vērotājiem, jo princis armijā piepildīja zēna gadu sapni un šķita apmierināts ar armijas dzīvi.

Harijs, kurš būs piektais britu troņa mantinieku sarakstā pēc sava brāļa prinča Viljama otrā bērna piedzimšanas aprīlī, izbeigs militāro dienestu pēc tam, kad aprīlī un maijā uz četrām nedēļām būs piekomandēts Austrālijas Aizsardzības spēkiem. “Es apsveru variantus nākotnei un esmu tiešām sajūsmināts par šīm iespējām,” teikts prinča Harija paziņojumā, kuru publicēja viņa oficiālās rezidences Kensingtonas pils administrācija. Pēc laika, ko viņš nodienēs Austrālijas armijā, princis oficiālā vizītē apmeklēs Jaunzēlandi, bet pēc tam pavadīs kādu laiku brīvprātīgā dabas aizsardzības darbā Āfrikā uz dienvidiem no Sahāras.

Pirms gada beigām viņš kā brīvprātīgais iesaistīsies Britānijas Aizsardzības ministrijas programmā ievainoto karavīru rehabilitācijas atbalstīšanai. Princis Harijs arī turpinās pildīt karaļnama locekļa pienākumus, reizēm aizstājot savu vecmāmiņu karalieni Elizabeti II.

Harijs ir pabeidzis elitāro Senhērstas militāro akadēmiju un divreiz dienējis Afganistānā – kā gaisa spēku dispečers uz sauszemes no 2007. līdz 2008. gadam un lidojot ar kaujas helikopteriem no 2012. līdz 2013. gadam. Armijā viņš bija pazīstams kā “kapteinis Velsa”. Kā karaļnama kavalērijas kapteinis viņš organizē armijas piemiņas pasākumus Londonā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un pareizi darīs. Es nebrīnīšos, ja viņš nopietni pievērsīsies Anglijas politikai. Tas vecmāmiņai gan būtu briesmīgs trieciens, nemīlamā mazdēla atrašanās Anglijā nevis ierakumos kaut kur Afganistānā.

Draugiem Facebook Twitter Google+