×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2015
Drukāt

Projekts reemigrantu atbalstam (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Eiropas atzinības zīmi valodu apguvē ieguvis projekts, kurā reemigrējušiem cilvēkiem un viņu ģimenes locekļiem bez maksas ir iespēja apgūt latviešu valodu.

Mācību un konsultāciju centra “Baltic Bright” realizētajā projektā par valsts budžeta līdzekļiem latviešu valodu ir apguvuši jau apmēram 80 cilvēku, turklāt tas turpinās arī šobrīd, līdz ar to šajā mācību gadā iecerēts valodu apmācīt vēl tikpat gribētājiem. Projekts noslēgsies nākamā gada jūlijā, bet vēl nav zināms, vai Sabiedrības integrācijas fonds, kas izsludināja pieteikšanos valodu apmācībai, turpinās šo iniciatīvu.

“Šāda tipa projekts Latvijā ir pirmo reizi, bet pirmais mācību gads mums ir noslēdzies, turklāt nu sācies jau otrais. Pirmo mācību gadu sadalījām divos semestros, katrā latviešu valodu apmācot 40 cilvēkiem,” atklāja “Baltic Bright” direktore Ieva Rozenberga. “Ideja apmācīt latviešu valodu reemigrantiem nāca no Sabiedrības integrācijas fonda. Nolēmām konkursam pieteikties un pēcāk saņēmām arī nepieciešamo finansējumu.”

Rozenberga atzina, ka lielākais šā projekta izaicinājums bija atrast reemigrantus, kuriem tad šo latviešu valodu mācīt. “Par to, ka rīkojam bezmaksas latviešu valodas apmācības reemigrantiem, informējām Valsts nodarbinātības aģentūru, sociālo dienestu, kā arī izvietojām reklāmas interneta medijos,” pauda Rozenberga, piebilstot, ka vislielākā efektivitāte bija sociālajai vietnei “Facebook”. “Reemigranti pazīst cits citu, tāpēc nereti informāciju nodeva arī viens otram.”

Gribētāji, kuri nāca mācīties latviešu valodu, bija visdažādākie, turklāt ar atšķirīgām zināšanām. “Liela daļa bija bērni vai jaunieši, kuri piedzimuši ārzemēs, bet nu viņu vecāki nolēmuši atgriezties Latvijā. Viņi it kā latviski runā, taču gramatiku tik labi nezina. Tāpat nāca arī reemigrantu dzīvesbiedri, kuri iegūti ārzemēs.”

Zīmīgi, ka tie reemigranti, kuri pēc apmācības beigām sekmīgi nokārtoja eksāmenu Valsts izglītības un satura centrā, var latviešu valodu bez maksas apgūt arī tagad, tikai līmeni aug­stāk.

Atzinības zīme konkursa laureātam tika pasniegta pirmdien, 28. septembrī, pasākumā “Svini valodu”, ko par godu Eiropas valodu dienai rīkoja Latviešu valodas aģentūra.

UZZIŅA

Konkurss “Eiropas atzinības zīme valodu apguvē” ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kas norisinās 30 Eiropas valstīs. Konkursa mērķis ir veicināt valodu mācīšanos un mācīšanu, jaunu metožu izstrādi un izmantošanu valodu apguvē, labas prakses piemēru popularizēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pabalstus un veselības apdrošināšanu reemigrantiem-tādu pat,kā nelegālajiem imigrantiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+