×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Putina bijušais padomnieks: Malaizijas lidmašīnu notrieca Krievijas karavīri (11)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijušais padomnieks ekonomikas jautājumos Andrejs Ilarionovs, uzstājoties Lietuvas parlamenta rīkotajā diskusijā, izteicies, ka Malaizijas lidsabiedrības “Malaysia Airlines” lidmašīnu virs Doņeckas apgabala notrieca Krievijas karavīri, nevis Ukrainas austrumos karojošie teroristi, ziņo interneta vietne “Delfi.lt”.

Ilarionovs skaidroja, ka Krievijas bruņotajos spēkos tiek ievērota stingra prakse – nekad neizsniegt tik jaudīgu bruņojumu “kaut kādiem kaujinieku grupējumiem”. “Grūti iedomāties, ka tik jaudīgu sistēmu kontrolētu kāds cits, izņemot Krievijas bruņotos spēkus,” sacīja Ilarionovs. Viņš arī sprieda, ka par mērķi apzināti tika izvēlēta Malaizijas aviokompānijas lidmašīna. “Mēs zinām, ka “Buk” sistēmu uz Ukrainas austrumiem pārveda 17. jūlija rītā. Pulksten 13.05 tā tika pamanīta Doņeckā, bet pusdienlaikā – pie Šņizni, kur ieņēma pozīciju zem plaši zināmā starptautisko lidmašīnu maršruta, kuru izmanto vairums lidmašīnu,” skaidroja Ilarionovs.

Putina bijušais padomnieks uzskata, ka uz Malaiziju lidojošā lidmašīna notriekšanai tika izvēlēta apzināti – jo tā lidoja no Amsterdamas. “Ir daudz skaidrojumu, uz kuriem mēs varam balstīties. Sākot ar to, ka Amsterdamas mērs pagājušajā gadā atteicās organizēt oficiālu Putina pieņemšanas pasākumu, beidzot ar “krievu pasaules” koncepciju, pēc kuras Amsterdama ir Eiropas geju galvaspilsēta, kā viņi to saka,” paziņoja Ilarionvs.

Viņaprāt, Ukraina šobrīd ir Krievijas lielākā problēma, jo tā ir “praktiski gatava” pamest Krievijas ietekmes sfēru. “Vai nu Ukrainu kontrolē Putins, vai arī tā kā neatkarīga un suverēna valsts ir jāiznīcina,” Krievijas prezidenta loģiku ieskicēja viņa bijušais padomnieks. “Krievu pasaules koncepcija nav dīvainu cilvēku uzrakstīta fantāzija, bet oficiālā politika, kuru īsteno Krievijas režīms,” paziņoja Ilarionovs. Portāls “rus.delfi.lt” raksta, ka Lietuvas parlamenta diskusijā Ilarionvs arī izteicies, ka Krievija karu ar Ukrainu uzskata par reģionālu, taču Kremļa mērķis esot sākt karu ar Rietumiem. “Saskaņā ar šo ideju Rietumi sašķeļās divās nometnēs – anglosakšu pasaulē (ASV, Kanāda, Austrālija, Nīderlande, Baltijas valstis un Polija) un kontinentālajā Eiropā ar Vāciju priekšgalā. Tāpēc Krievijas mērķis ir sadalīt Eiropu divās nometnēs, lai kontinentālā Eiropa kļūtu par tās sabiedroto,” sacīja Ilarionovs.

Savukārt intervijā Polijas interneta portālam “wPolityce.pl” Ilarionovs izteicies, ka Krievija bija plānojusi notriekt arī no Varšavas lidojošu lidmašīnu. “Kaut arī rietumnieki nespēj pilnībā izprast šo loģiku, Varšava ir ne tikai tā dēvētas “frontes līnijas valsts” galvaspilsēta, bet arī galvaspilsēta valstij, kas, pēc Krievijas domām, ir viena no tai naidīgākajām,” sacīja Ilarionovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Ko lai saka – vērojot pēdējos gados Krievijas TV notiekošo, daudzos nacionāl-krieviskos raidījumus, ziņu un par vienkāršu tolk-šovu attīstību vienā izteiktā gultnē, nevar noliegt neko no šī informācijai pietuvinātā cilvēka teiktā. Tikai baidīties vajadzēja tad, kad tas sākās, šodien jāprot aizstāvēties.

 2. und, resursus (nafta, gāze) var vest arī no arābiem un Norvēģijas. Arī ASV un Kanadas, ja vien tankerus nesāk slīcinat zaļas pieklājīgas zemūdenes, kas automātiski ir kara pieteikums NATO. Krieviju kā tirgu un resursu avotu diemžēl kādu laiku nāksies ignorēt, jo bizness ar to kļūst bīstams pašiem.

  Uzbrūkot Krievijai atkal jārēķinās ne tik daudz ar armijas spēku, kā ar ļoti lielu masu psihiski neadekvātu civilo indivīdu, kuri vienlaicīgi var izrādīties gan kā ienaidnieki gan sabiedrotie, gan vispār nogāzt dies zina kādus podus. Alkoholisms un neizglītotība vairakās paaudzēs dara baisas lietas ar cilvēku smadzenēm. Rietumu kārtības ieviesēji ar tādiem satikties klātienē diez vai ir gatavi. Precedents MH-17 katastrofas vietā Ukrainā jau bija. Te žēlsirdīgākais variants ir bezmaz vai Krievijas Eiropas daļas orbitālā bombardēšana ar meteorītiem vai kaut ko tamlidzīgu, pēc kā nepaliek radioaktīvais piesārņojums. Alternatīvas metodes ātrā Krievzemes atbrīvošanā no lumpeniem izskatās tikpat asiņainas, tikai roku darba vairāk – uz miljonu līķu kaudzēm rietumi neparakstīsies. Ja nopietni, tad atliek tikai sankcijas vai galējā versijā – pilnīga izolācija pēc Ziemeļkorejas parauga. kamēr vai nu pasi atjedzas un nomaina varu vai arī iznīkst paši sevī.

 3. Gudrs teiciens…sakarā ar eiropas sašķelšanu.Kas attiecas uz mums,krievi mūūūūsss sev nepievieno.Viņiem tas nav vajadzigss,mēēs paši lūgsimies lai mūs nepamet,kad būsim bez resursiem.
  Amerika irr tālu,tālu, viņai būs jadomā par sevi kā izdzīvot nevis par mums.Ja ceram,ka Nato uzbruks un
  uzvarēs un tiksim pie dalīšanas…man liekas ka te nekas daudz nebūs palicis pāri vispār…tas tā.

  • patiesībā vajadzētu iemācīties iztikt bez tiem viņu “resursiem”! pārāk dārgi tas mūžam izmaksā. un viņi vienmēr ir apgalvojuši, ka tiem nevajag mš, bet vienmēr ir savākuši mūs! vai nav dīvaini?

 4. NEPRĀTS BŪTU NEIEKLAUSĪTIES ILARIONOVA TEIKTAJĀ!?? TĀ BŪTU RUPJA, APZINĀTA KĻŪDA MULĶU MIERINĀŠANAI?! BEZ MĒRĶA UN RŪPĪGA PLĀNA NENOTIEK NEKAS…ARĪ VĀCIJAS KANCLERES VIENALDZĪBA IR IZPĒTES VĒRTA…

 5. kāda jēga ir publicēt tik ļoti atraktīvus,lai neteiktu vairāk,viedokļus?
  konkurēt ar Delfiem?

  • Kas ir attraktīvs? – Runājot par cilvēku – Pievilcība (latīņu) ir pievilkšanas spēks. Kā raksts var būt a.?

 6. Kā tas jau bija sagaidāms tikai ne franču, itāļu vai vācu, bet kaut kādas Malaizijas… Tgagad visiem skaidrs kāpēc, ka ne Vācija, ne Francija, ne Itālija tam neiebilst vēlēdamies tikt uzpirktiem … tas strādā un Mistral būvējas…

 7. Kadi likumi te vinu aizstav to slepkavu! Kas ir, ka neviens vinu nenoliek pie vietas!

 8. Ja kaut neliela daļa no teiktā ir patiesība,tad ar steigu jāorganizē tā trakā nokļūšana attiecīgā iestādē,kamēr patiešām neizceļas karš ar rietumiem.Nedod Dievs tādu ārprātu.

 9. Ir tomēr ļoģika padomnieka / bijušā/ izskaidrojumos .

Draugiem Facebook Twitter Google+