×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
19. marts, 2018
Drukāt

Putina slavinātājs Liepājā un Rīgā (28)

Foto - SPUTNIK/LETAFoto - SPUTNIK/LETA

Pērn novembrī Filips Kirkorovs, no Putina rokām saņemot nozīmīgu valsts apbalvojumu, pateicās šādiem vārdiem: "Tas, cik daudz esat izdarījis mūsu, mūsu valsts labā, nav pat aprakstāms."

Sestdien, 24. martā, Rīgā un otrdien, 27. martā, Liepājā atgriezīsies odiozais krievu dziedātājs Filips Kirkorovs.

Par Krievijas estrādes karali iesauktais dziedātājs, kurš pazīstams ar īpašu pietuvinātību Vladimira Putina “galmam”, Latvijā viesojas caurmērā reizi divos trīs gados. Iepriekšējais koncerts notika 2016. gada pavasarī, toreiz, pēc tā rīkotāju “Bravo Events” datiem, pulcējot kopumā aptuveni 4000 skatītāju. Apmēram tikpat tiek prognozēts arī šogad, un, ieskatoties “Biļešu servisa” interneta vietnē, redzams, ka lētākās biļetes jau izpirktas. Tiesa, šoreiz interesanti, ka Rīgā cenu šķēres izteiktas daudz mazāk – te biļete maksā no 30,60 līdz 40,60 eiro un, kaut arī jau šobrīd lielākā daļa pārdota, tomēr atrodamas arī biļetes cenu kategorijā līdz 40 eiro. Liepājā turpretī biļetes uz šovu maksā no 12 līdz 100 eiro (nopērkamas vienīgi par 40 eiro un dārgākas), turklāt, samaksājot vēl 12 eiro, iespējams iegādāties braucienu tieši uz koncertu no Ventspils uz Liepāju un atpakaļ. Tāpat interesanti, ka šoreiz Kirkorovs neuzstāsies Rēzeknes koncertzālē “Gors”, kur kaimiņvalsts zvaigžņu desants nav reta parādība.

“Bravo Events” komunikāciju pārstāve Danute Vareikaite stāsta – Filips Kirkorovs Latvijā koncertē relatīvi reti: “Ir vairāki māk­slinieki – Maksims Galkins, Grigorijs Ļepss –, ar kuriem mūsu aģentūra strādā no pašiem pirmsākumiem, un viņi viesojas Latvijā vismaz reizi gadā, Grigorijs Ļepss pat biežāk.” Kopumā “Bravo Events” pārstāvēto mākslinieku daiļrade ir žanrā ļoti plaša – no jau pieminētajiem māksliniekiem līdz Andrea Bočelli un Maskavas Pilsētas baleta trupai, kas vienmēr pulcē pilnas zāles.

Savā ziņā zīmīgi, ka Kirkorova koncerti Latvijā notiek tik drīz pēc Krievijas prezidenta vēlēšanām 18. martā, jo viņš nekad nav slēpis savu atbalstu Vladimiram Putinam un viņa agresīvajai ārpolitikai, koncertējot Krimā un slavējot pašreizējā Krievijas prezidenta politiku.

Pērn, no Putina rokām saņemot valsts apbalvojumu, Kirkorovs atcerējās, ka pirms diviem gadiem tieši Krimā pastāstījis prezidentam par saviem plāniem iestudēt grandiozu šovu kopā ar slavenā “Cirque du Soleil” režisoru Franko Dragonu. Dziedātājs devies desmit braucienos pa Krieviju, kopumā pulcējot aptuveni 60 000 klausītāju. Dziedātāja auditorija Latvijā proporcionāli solās būt tikai nedaudz mazāka, un, iespējams, tas drīzāk skaidrojams ar mazākām koncerttelpām nekā interesi.

Izsprucis cauri “melno sarakstu” tīkliem

Savu atbalstu Vladimiram Putinam un viņa politikai, tostarp Krimas okupācijai, Kirkorovs paudis pastāvīgi. Tostarp, atbildot uz jautājumu, vai balsos par Vladimiru Putinu prezidenta vēlēšanās, viņš žurnālistiem atbildēja, ka savu prezidentu izvēlējies jau pirms daudziem gadiem un vienmēr par viņu balsojis, tomēr oficiāli iestāties kādā Vladimira Putina atbalstītāju biedrībā negrasās. “Galvenais, lai tu garā būtu ar šo cilvēku, ticētu viņam,” dziedātājs paziņoja aģentūrai “RIA Novosti” pērn novembrī, skaidrojot, kādēļ tomēr neiestāsies hokejista Aleksandra Ovečkina dibinātajā “Putin Team”. “Es jau esmu prezidenta vēlētāju kopā. Oficiāli, neoficiāli, taču es pārstāvu viņa intereses, dodoties koncerttūrēs pa visu valsti, viesojoties Krimā,” norādīja Kirkorovs. To viņš apliecināja arī ar visai dīvainu video savā mikroblogā, kur dziedātāja bērni, piecus gadus vecie Martins un Alla Viktorija, apsveica tēvu ar saņemto ordeni un slavēja Krievijas prezidentu. “Tēti, apsveicam tevi ar balvu! Tēti, Putins – tas ir super!” dziedāja Alla Viktorija. “Tēti, lepojamies ar tevi! Vai parādīsi mums savu ordeni?” turpināja Martins.

Savukārt dziedātāja tēvs, 84 gadus vecais bulgāru un krievu dziedātājs Bedross Kirkorovs, pērn programmā “Tiešais ēters” paziņojis, ka Ukrainu, kā arī Baltijas valstis, nevar uzskatīt par īstām valstīm: “Ukraina nekad nav bijusi patstāvīga valsts! Un ne tikai Ukraina, bet arī Latvija, Igaunija, visas!”

Savā ziņā neparasti ir tas, ka Filips Kirkorovs nav iekļauts ne tikai ES, bet arī Ukrainas “melnajos sarakstos” pat pēc atkārtotiem koncertiem Krimā. Jau 2015. gadā pēc viesošanās bērnu vasaras nometnē “Arteks” Krimā dziedātājs paziņoja, ka viņam pret šādu Ukrainas valdības soli nebūtu nekādu iebildumu, tieši pretēji – viņš ar to lepotos. Pagājušā gada koncertā Jaltā savukārt dziedātājs pamanījās aizkaitināt ne tikai Ukrainas valdību, bet arī pašus jaltiešus, ar uzveduma skatuves iekārtojumu pārvadājošajiem furgoniem bloķējot piekļuvi pludmalei un sabojājot ielu segumu. Un, kad viņš nākamajā dienā pēc koncerta sociālajos tīklos ielika fotogrāfijas, kurās bija redzams kopā ar bērniem jau “krāšņajā Barselonā”, saņēma nopēlumu par Krimas noniecināšanu.

Skandālists, rupeklis un kauslis

Filipu Kirkorovu varētu dēvēt ne tikai par Krievijas estrādes karali – šāds apzīmējums nereti dzirdēts –, bet arī par Krievijas skandālu karali. Viņš publiskās vietās gan necenzēti lamājies, gan kāvies, gan draudējis, turklāt īpaši spilgti dziedātāja manieru trūkums izpaužoties koncerttūrēs, novērojuši Krievijas žurnālisti. 2004. gadā Kras­nodarā Kirkorovs nakts vidū pieprasījis, lai viņam tiktu atbrīvoti prezidenta apartamenti viesnīcā, izmetot tur jau apmetušos viesi.

Tomēr konflikti bijuši arī vēl asāki. 2004. gadā dziedātājs rupji nolamāja žurnālisti Irinu Arojanu no Rostovas. Viņa vērsās tiesā, un Kirkorovam nācās šķirties no 60 000 rubļu par publisku apvainojumu. 2009. gadā citu žurnālisti Kirkorovs pēc nepatīkama jautājuma piedraudēja nožņaugt ar mikrofona vadu. Gadu vēlāk Kirkorovs no vārdiem pārgāja pie darbiem un ceremonijas mēģinājumā piekāva balvas “Zelta mikrofons” vadītāju Marinu Jablokovu, raksta aģentūra “RIA Novosti”. Kirkorovs esot atzinis savu vainu, piedāvājis atvainoties un kompensēt morālos zaudējumus, kā arī apmaksāt ārstēšanos, ja tāda būs nepieciešama (dziedātājs publiski atvainojies arī iepriekšējiem savu uzbrukumu upuriem). Tomēr šis skandāls, šķiet, bija pirmais, kas pat apdraudēja popdziedātāja karjeru, jo tika vākti paraksti par tautas mākslinieka nosaukuma atņemšanu Kirkorovam un viņa koncertu boikotēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Kauns, ka es arī esmu pieskaitāms šiem tūdaliņiem/pastalniekiem un Putina aprējējiem. Vai mūsu visi preži ir kaut Putina pazoļu vērti?

 2. Laikmetam atbilstoša folklora.

  Lai bij prieki, kam bij prieki
  Bērniņam – tam bij prieki
  Sniedziņš sniga, PUTINāja,
  Putlandija izputēja… 🙂

 3. stils kalpam (kirkorovam), tāds viņa kungam (putinam). Kāds podiņš, tāds vāciņš. Abi agresīvi, stulbi un nekaunīgi.

 4. Vai Putina troļļi pārņēmuši varu Latvijā? Sarkano mutantu siekalas šķīst uz visām pusēm. Vai DP strādā vai tikai saņem algu par neko nedarīšanu?

 5. Pec Launuma Imperijas “velesanu” balagana pirmas cekistu lakstigalas tiek izsutitas pasaule sludinat kremla cekistu propagandu u dezinformaciju.Talak sekos,ja netiks likvideti,cekistu “neredzamas” frontes cinitaji.

 6. Apsveicam Putinu ar Demokrātisku un atklātu pārvēlēšanu!

 7. Putins Izcils līderis, lai arī kas kā te necenstos nosmirdināties.. 😉

 8. Tas tik ir raksts! Riebjas pat lasīt! Ja kādam patīk kāds politiskais darbinieks, tad par to viņu var visādi nozākāt? Bet kā tad ir ar to brīvību un demokrātiju? Man, piemēram, absolūti nepatīk ne Rinkēvičs, ne Āboltiņa, ne vēl kāds, vai man nav brīv izvēlēties tos, kas patīk vai nepatīk? Vai tāpēc Kirkorovs dzied sliktāk un ir nelietis, ka viņam patīk viņa valsts prezidents? Vai tādēļ viņam būtu jādzied tikai Putinam? Nevajag taču savu personīgo attieksmi pret kādu uzspiest citiem! Bet raksts ir STULBS!

  • Ja kādam dikti imponē asiņains čekas puspalkavnieks, tad viņš pats nav pilns rublis..brīviba un demokrātija,kā tad !

 9. Cik es saprotu, bāliņi vēlējās Žirinovski. Tad tik tiešām vaukšķētu sēru maršu!!!

 10. Aizdomīga mīlestība krievzemē,domāju,ka tāda tur aizliegta.

 11. Un? Tas ir viņa viedoklis! Tas nekas, ka nesakrīt ar jūsējo! Paši dzīvojat valstelē, kurā prezidentus atrod sadzīves pakalpojumu kombinātā, zoodārzā vai importē no ārzemēm Toties citus to vien zinat kā apķēzīt. Uz sevi labāk paskatītos!

 12. letiņš, vienkārši letiņš Atbildēt

  Tādu, kas domā tāpat kā Fiļas fāters, mums tepat ir baru bariem. Un man nav ilūziju, ka viņi ies prom, pārstās vairoties vai mainīs savu pārliecību …

 13. To Kirkorovu vajag ievest melnajā sarakstā. Bīstams krievnacists.

 14. Kāpēc šādi austrumnieku mēsli tiek ielaistu mūsu zemē\/

 15. Tiešām, kāpēc šo austrumnieku sūdabrāli laiž mūsu zemē, vai jau nepietiek ar esošajiem austrumnieku mēsliem?

 16. Kāda velna pēc šādus cilvēkus laiž mūsu zemē iekšā? Ārā to mežoni ar visiem viņa uzskatiem un viņa līdzgājējiem.

 17. … AM jauzprasa tiki viens jautajums, un pec tam japierada savu mainoso lojalitati Latvijas Republikai, NOLIEDZOT sim FK iebraukt LATVIJAS TERITORIJA, ja atbilde atbilst F.Kirkorova vecteva ieskatam, ka Latvija nav ISTA VALSTS …. !!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+