×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. janvāris, 2016
Drukāt

Putins uzskata ES sankcijas par absurdām (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien publicētā intervijā vācu laikrakstam “Bild” aizstāvējis Krievijas pozīciju Ukrainā un Krimas aneksiju un Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Krieviju raksturojis kā absurdas.

“Tas, ko Eiropas Savienība dara ar tām sankcijām, nav nekas cits kā absurda teātris,” intervijā “Bild” paziņoja Putins, kurš Krimas iedzīvotāju “referendumu” 2014.gadā par atdalīšanos no Ukrainas nodēvēja par demokrātisku tautas gribu.

“Krimas un Krievijas atkalapvienošana ir taisnīga. Rietumu sankciju mērķis nav palīdzēt Ukrainai, bet ģeopolitiski atspiest atpakaļ Krieviju. Tās ir muļķīgas un tikai kaitē abām pusēm,” sacīja Kremļa saimnieks.

Putins arī noraidīja kritiku par Krievijas ietekmi uz kaujiniekiem Austrumukrainā, norādot, ka miera līgums starp Kijevu un kaujiniekiem nav pienācīgi ieviests.

“Konstitucionālajai reformai jādod autonomija Austrumukrainai, un tā bija jāīsteno līdz 2015.gada beigām. Tas nav noticis, un gads ir beidzies. Tā nav Krievijas vaina,” paziņoja Putins.

Vislielāko kritiku viņš veltīja NATO, ko vainoja Rietumu saspringtajās attiecībās ar Krieviju, jo organizācija izplešas uz Austrumeiropu.

“NATO un ASV vēlējās pilnīgu uzvaru pār Padomju Savienību. Tās vēlējās sēdēt uz troņa Eiropā vienas pašas. Bet tagad tās sēž un mēs runājam par visām šīm krīzēm, kas mums citādi nebūtu,” norādīja Putins.
Viņš noraidīja ideju, kas valstis, kas lūgušas uzņemšanu NATO, nevar tikt noraidītas.

Putins uzsvēra, ka NATO dalībvalstis varēja atturēties no paplašināšanās uz austrumiem, bet līderiem trūka politiskās gribas, lai to darītu.

Viņš norādīja, ka ASV turpina strādāt pie pretraķešu aizsardzības sistēmas Austrumeiropā pret draudiem no Irānas, lai gan pasaules lielvaras jau noslēgušas vienošanos ar šo valsti par tās kodolprogrammas ierobežošanu.

Jautāts, vai Krievija ir pieļāvusi kļūdas pagātnē, Putins atzina, ka esot, proti, Krievija esot nokavējusi.

“Ja mēs jau no paša sākuma būtu izvirzījuši savas nacionālās intereses daudz skaidrāk, pasaule šodien joprojām būtu līdzsvarā,” paziņoja Putins.

Jautāts par Krievijas un Vācijas attiecībām, viņš sacīja, ka attiecības starp tautām esot labas un Vācijai nav izdevies tās sagandēt ar propagandu pret Krieviju masu medijos.

Tomēr Putins atzina, ka ES sankciju dēļ divpusējā tirdzniecība sarukusi no 80 miljardiem dolāru 2005.gadā līdz tikai 40 miljardiem dolāru pašreiz.

Sankcijas bez šaubām ietekmē Krievijas ekonomiku, bet Putins apgalvoja, ka Krievija pakāpeniski stabilizē savu ekonomiku.

Putins norādīja, ka iekšzemes kopprodukts 2015.gadā samazinājies par 3,8%, kamēr inflācija ir aptuveni 12,7%.

“Tirdzniecības bilance tomēr joprojām ir pozitīva. Pirmo reizi daudzos gados mēs eksportējam ievērojami vairāk preču ar augstu pievienoto vērtību un mums ir vairāk nekā 300 miljardi dolāru zelta rezervēs,” paziņoja Putins, piebilstot, ka tiek īstenotas vairākas ekonomikas modernizēšanas programmas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šorīt Latvijas TV parādīja Pūķina MASONU žestu – izstiepts mpirksts pie deniņiem, tāpat , kā to darīja Ļeņins. Krievijas TV to nerāda. Pūķins rāda pasaulei, lai masoni palīdz!

  2. Ukrainas bijusī neitralitāte ir apgānīta ar Putina armijas it kā atvaļinājumā esošiem karavīriem. To tikai vāciešiem var iestāstīt, ka bez NATO klātbūtnes krievu karavīri neuzbruks Eiropai. Lai stāstītu tādu variantu, vai iesākumā Putinam nevajadzētu visus krievu karavīrus Ukrainā sodīt par terorismu?

Draugiem Facebook Twitter Google+