×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2012
Drukāt

Raidījums: Zatlers valsts nomāto dzīvokli ikdienā neizmanto

zatleri

Bijušais Valsts prezidents un pašreizējais Saeimas deputāts Valdis Zatlers (Reformu partija, attēlā ar sievu un dēlu) ikdienā nemaz neizmanto dzīvokli, kura īrēšanai šobrīd valsts katru mēnesi tērē 1200 latus, 29.aprīlī vēstīja Latvijas televīzijas raidījums “De facto”. Valsts apmaksāto dzīvokli viņš esot nodevis lietošanai savam dēlam Kārlim, kurš tur uzturas ikdienā.

Zatleram dzīvoklis tā sauktajā prezidentu mājā Brīvības un Elizabetes ielu krustojumā iepretim Ministru kabinetam, beidzot pildīt prezidenta pienākumus, netika, jo tajā nebija brīvu platību. Tādēļ pērnvasar viņa vajadzībām Prezidenta kanceleja noslēdza īres līgumu ar uzņēmēju Irēnu Pulkinenu par pagaidu dzīvokļa nomu, kamēr Zatlera vajadzībām netiks iegādāts dzīvoklis pastāvīgai lietošanai.

Piecistabu dzīvoklis atrodas greznā namā Rīgas klusajā centrā, Elizabetes ielā.

Raidījums gan nav guvis apstiprinājumu, ka valsts piešķirto dzīvokli Zatlers vispār izmantotu. Tā trešdienas rītā Zatlera vajadzībām nopirktais “Audi A8” limuzīns īsi pirms desmitiem rītā pēc sava pārvadājamā ieradies nevis Elizabetes ielā, bet gan kādā iekšpagalmā Brīvības ielā, kur pieder dzīvoklis Zatlera dzīvesbiedrei.

Tās pašas dienas vakarā Zatlers pēc dalības LTV raidījumā “Sastrēgumstunda” arī devies nevis uz valsts apmaksāto dzīvokli, bet atgriezās Brīvības ielā. Un līdzīgi arī ceturtdienas rītā – neilgi pirms Saeimas sēdes sākuma lepnais limuzīns ieripojis Brīvības ielas pagalmā.

Savukārt piektdienas pēcpusdienā raidījuma veidotāji fiksējuši pie Elizabetes ielas nama piebraucam Zatlera dienesta auto. Taču no valsts īrētā mitekļa iznācis un valsts apmaksātajā auto iekāpis nevis Zatlers, bet gan viņa dēls Kārlis. Viņš no šī nama iznākam manīts vairākkārt.

Sākotnēji Zatlers noliedzis, ka Elizabetes ielas dzīvoklī viņš nedzīvo, sakot, ka tas nu nav tiesa, pirmkārt tas ir pagaidu dzīvoklis, būsim ļoti godīgi, es joprojām esmu uz čemodāniem un kastēm un neizpakotām mantām. [..] Es dzīvoju gan tur, gan tur, un es dzīvoju arī laukos, savā lauku mājā . [..] Jūs jau neesat specdienesti un nevērojat mani 24 stundas dienā. Un es paspēju būt visur”.

Raidījums norāda, ka pēc Zatlera teiktā var secināt – pašreiz valsts nomātais dzīvoklis jau tik ļoti viņam nemaz nav nepieciešams. Taču valsts par šī pagaidu mitekļa īri maksā ne mazu naudu. Kopš pagājuša gada jūlija kopā par dzīvokli samaksāti 9292,64 lati.

Zatlers gan liedzas atzīt, ka valsts īrētais dzīvoklis viņam vismaz šobrīd nav nepieciešams. Eksprezidents gaidot, kad beidzot tiks iegādāts atbilstošs mājoklis pastāvīgai lietošanai. Un pašreiz piešķirto viņš izmantojot gana lietderīgi.

“Elizabetes ielas dzīvoklī pastāvīgi neuzturos, taču regulāri to izmantoju darba un reprezentācijas vajadzībām. Dzīvoklī man ir darba kabinets, kuru izmantoju pastāvīgam darbam, kā arī rīkoju darba tikšanās un apspriedes. Esmu pateicīgs valstij par iespēju izmantot šīs telpas, jo mans dzīvoklis Brīvības ielā nebūt nav piemērots šiem mērķiem. Ceru, ka vistuvākajā laikā jautājums ar pastāvīgo dzīvokli tiks atrisināts, jo darbs valsts labā “uz koferiem” ir visai apgrūtinošs,” vēlāk rakstiski paskaidrojis eksprezidents.

Likums šobrīd neparedz kārtību, kādā veidā izvērtēt, vai prezidenta amatu atstājušajai personai valsts dzīvoklis ir nepieciešams, nav arī uzraudzības mehānismu, kas noteiktu, kam būtu jākontrolē, vai prezidents dzīvokli nav nodevis kādam apakšīrniekam, kaut vai paša dēlam. Šī situācija tikai pielej eļļu diskusijai, kas aizsākās šonedēļ līdz ar prezidenta Bērziņa rosinājumu pārskatīt eksprezidentiem piešķiramo labumu sarakstu, akcentē raidījums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+