×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. janvāris, 2016
Drukāt

Rallijā “Sarma’2016” uzvar 15 gadus vecais Kalle Rovanpera

Foto: Arturs Igaveņš (ASRT Media)Foto: Arturs Igaveņš (ASRT Media)

Ziemas rallijā “Sarma’2016” Gulbenē uzvaru izcīnīja pasaulē pazīstamās somu rallija zvaigznes Harija Rovanperas piecpadsmitgadīgais dēls Kalle Rovanpera ar stūrmani Risto Pietilainenu un Škoda Fabia S2000 rallija automašīnu. Jāpiebilst, ka uzlecošā rallija zvaigzne startē ar Latvijas licenci un sacensībās pārstāv Latviju. Otro vietu rallija kopvērtējumā izcīnīja Raimonds Kisiels un Arnis Ronis ar Škoda Fabia R5, trešo – Rainers Auss un Simo Koskinens ar Mitsubishi Lancer Evo IX.
Pēc pirmās rallija dienas līdera pozīcijas piederēja Raimondam Kisielam, taču Kalle Rovanpera otrās sacensību dienas laikā spēja ar uzviju atgūt pirmajā dienā zaudēto laiku un izcīnīt uzvaru. Pirmās dienas vicelīderi Jāni Vorobjovu pievīla jaunuzbūvētā rallija automašīna Mitsubishi Mirage un viņš spēja finišēt ceturtajā vietā rallija kopvērtējumā un 3. vietā LRČ1 ieskaitē. Piektajā vietā finišēja Mārtiņš Svilis ar stūrmani Ivo Pūķi un Mitsubishi Lancer Evo X rallija automašīnu.
LRČ2 ieskaitē uzvaru izcīnīja Rainers Auss, otrajā vietā atstājot Mārtiņu Svili, bet trešajā vietā finišēja Egons Kaurs un Eriks Lepiksons ar Mitsubishi Lancer Evo IX, kurš visu otro rallija dienu cīnījās par vietu uz pjedestāla ar poļu ekipāžu Arons Domžala / Žimons Gospodarčiks, kuri startēja ar Subaru Impreza STI sporta automašīnu.
LRČ3 ieskaitē, kurā sportisti startē ar viena tilta piedziņas automašīnām pārliecinoši uzvarēja igaunis Gustavs Krūda ar stūrmani Kenu Jārveoja un Ford Fiesta R2 rallija automašīnu. Otro vietu izcīnīja somu ekipāža Joonas Tokē un Jani Salo ar Peugeot 208 R2, bet trešo – igauņu ekipāža Rasmus Ūstulnd / Imre Kūsks ar Ford Fiesta R2. Teicamu sniegumu šajā rallijā demonstrēja Mārtiņš Sesks un Reinis Vilsons ar Ford Fiesta R2, taču šoreiz viņam neizdevās finišēt uz goda pjedestāla.
RK1 ieskaitē arī otrajā rallija dienā pārliecinoši ātrākais bija Andis Neikšāns ar stūrmani Aivi Aizsilnieku un BMW M3. Arī otrās un trešās vietas ieguvēji palika nemainīgi kā pirmajā dienā – Madis Vanaselja un Jānus Hobemāgi ar BMW M3 izcīnīja otro, bet trešo – Aleksandrs Kudrjavtsevs un Anna Zaveršinskaja ar Renault Clio R3.

Otrajā rallija dienā Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu dalībniekiem pievienojās arī Latvijas rallijsprinta dalībnieki. Rallijsprinta ieskaitē starp pilnpiedziņas auto klašu dalībniekiem ātrākie bija Mareks Švarcs- Švampāns un Armands Lūkins ar Subaru Impreza, otro vietu izcīnīja Ints Jeršovs un Armands Lūkins ar Subaru Imreza. Savukārt trešo – Ingus Pantelis un Mārtiņš Blumentāls ar Subaru Impreza. Viena tilta piedziņu automašīnu starpā ātrākie rallijsprinta ieskaitē bija Zigurds Kalniņš un Renārs Salaks ar BMW, otro vietu izcīnīja Arnis Alksnis un Armands Pārupe ar BMW M3, bet trešo – Kalvis Blūms un Jurģis Meisters ar Honda Civic.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+