×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
24. septembris, 2013
Drukāt

Rallija sezona beidzas Jūrmalā

Foto - Jānis GrīnhofsFoto - Jānis Grīnhofs

Latvijas rallija čempionāta noslēdzošais posms “Rallijs Latvija 2013” sestdien sākās ar četriem ātrumposmiem Cēsīs. Svētdien sacensības turpinājās ar sešiem ātrumposmiem Tukuma apkaimē un Ķemeros.

 

Pēc pirmās dienas absolūtajā vērtējumā izvirzījās par neapšaubāmiem favorītiem uzskatītie somi Jari Ketomā/Tapio Suominens. Taču astotajā ātrumposmā viņi kļūdījās un no sacensībām izstājās. Tad vadībā izvirzījās igauņi Sīms Plangi/Mareks Sarapū, kuri savu pārsvaru noturēja līdz pat finišam. Taču pēc finiša Plangi mašīnai tiesneši atklāja neatbilstības noteikumiem un igauņi saņēma diskvalifikāciju. Līdz ar to par rallija uzvarētājiem kļuva Jānis Vorobjovs/Artūrs Žeibe. “Šis bija sagatavošanās un pieredzes gūšanas gads. Arī šodien par uzvaru nedomājām, jo konkurenti bija objektīvi spēcīgāki,” pēc uzvaras pieticīgs bija Vorobjovs, kurš uzvarēja ne tikai absolūtajā vērtējumā, bet ieguva arī N4 grupas uzvarētāja kausu jau trešajā rallijā pēc kārtas. Jānis Vorobjovs saņēma arī Latvijas rallija leģendas Aleksandra Karamiševa ceļojošo kausu, kas tiek pasniegta latvietim, kurš LRČ pēdējā grunts ātrumposmā uzrāda ātrāko rezultātu.

Otrajā vietā ierindojās tukumnieki Jānis Feldmanis/Elīna Feldmene, bet trešie palika igauņi Kaspars Koitla/Rauls Kulgeve.

Jāpiebilst, ka par Latvijas čempioniem N4 grupā jau pēc iepriekšējā posma Liepājā kļuva Aivis Egle ar stūrmani Andi Daugu, kuri šajā rallijā nestartēja.

Starp vientilta piedziņas automašīnām R2 grupā savu pirmo uzvaru Latvijas rallija čempionātā guva Kristaps Feldmanis kopā ar stūrmani Arti Štrausu (“OKartes Autosporta akadēmija”). Šajā klasē otro vietu ieņēma Mārcis Ķenavs/Ričards Vīksna, bet trešajā vietā ierindojās Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs. Sezonas kopvērtējumā R2 klasē visu goda pjedestālu aizņēmuši “OKartes Autosporta akadēmijas” sportisti – pirmais Ralfs Sirmacis, otrais Emīls Blūms, bet trešais Kristaps Feldmanis.

 

{gallery id=”2182″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+