Kultūra
Kultūrpolitika

Redzēt Dziesmu svētku repertuāru pirms svētkiem? Šonedēļ tas iespējams!0


Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus”.
Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus”.
Foto – LETA

Nedēļas nogalē, 2. un 3. jūnijā, notiks Dziesmu un deju svētku deju, pūtēju orķestru, koklētāju ansambļu konkursu fināli un koru konkursa pusfināls. Visus pasākumus var apmeklēt bez maksas, informēja Dziesmu un deju svētku komunikāciju pārstāve Inga Vasiļjeva.

2. jūnijā no plkst. 9 līdz 22 Lielajā Ģildē ar tiešraidi Latvijas Radio programmā Klasika notiks Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā sacentīsies 25 labākie pūtēju orķestri no visas Latvijas. Orķestru sniegumu vērtēs starptautiska žūrija, un kolektīvi sacentīsies trīs grūtības pakāpēs, kurās uzvarētāji iegūs godalgotās vietas, bet tikai viens kolektīvs no visiem iegūs Dziesmusvētku Lielo balvu.

2. jūnijā no plkst. 9 līdz 17.40 Rīgas Latviešu biedrības namā notiks Latvijas koklētāju ansambļu konkurss, kurā par Lielo balvu sacentīsies 19 koklētāju ansambļi trijās grūtības pakāpēs.

Saistītie raksti

2. jūnijā no plkst. 10 un 3. jūnijā no plkst. 11 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks koru konkursa pusfināli, kuros par iespēju startēt koru konkursa “Dziesmu kari” finālā sacentīsies 57 kori.

3. jūnijā no plkst. 130 Dailes teātrī notiks deju kolektīvu konkurss, kurā par Dziesmu un deju svētku divām Lielajām balvām sacentīsies 18 kolektīvi. No plkst.13 līdz 14.15 sacentīsies D grupas lektīvi, no plkst. 15 līdz 18:15 ar pauzi no plkst.16.15 līdz 17.30 – A grupas kolektīvi. “Ierobežotā vietu skaita dēļ, ieeja uz konkursu ir tikai ar bezmaksas ieejas kartēm, kas no šodienas pieejamas Dailes teātra kasēs. Lielākā daļa no pieejamajām ieejas kartēm gan atvēlēta pašiem konkursa dalībniekiem,” pauda Vasiļjeva.

Uzvarētāju apbalvošana un rezultātu paziņošana notiks katra konkrēta konkursa izskaņā.

LA.lv