×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

Rīdziniekiem sola atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas dome (RD) sagatavojusi jaunu piedāvājuma klāstu „Rīdzinieka kartes” īpašniekiem. No šī gada 1. jūlija Rīgas dome “Rīdzinieka kartes” īpašniekiem plāno ieviest sabiedriskā transporta stundas biļetes, 0,60 eiro maksu par laika biļeti brīvdienās, speciālu “slīdošā” grafika biļeti, kā arī 20% atlaidi pašvaldības autostāvvietās B, C un D zonās. Par šiem jautājumiem nākamnedēļ spriedīs RD Satiksmes un transports lietu komiteja.

Plānots, ka no 1. jūlija “Rīdzinieka kartes” īpašnieki par 1,15 eiro varēs iegādāties nevis biļeti vienam braucienam kā tagad, bet gan vienai stundai, kā tas šobrīd notiek daudzās Eiropas pilsētās.Tas nozīmē, ka par 1,15 eiro varēs pārsēsties neierobežotu reižu skaitu. Turklāt stundas biļete darbosies līdz pat galapunktam. Proti, pēdējo pārsēšanos var veikt, piemēram, 55. minūtē un tālāk braukt līdz galam. Tomēr līdz ar katru pārsēšanos biļeti vajadzēs validēt no jauna, norāda RD.

Jaunā sistēma skars arī visus šobrīd pastāvošos biļešu veidus, ko rīdzinieki var izmantot ar atlaidēm. Piemēram, biļeti par 0,60 eiro strādājošajiem pensionāriem no 1. jūlija par 0,60 eiro viņi varēs iegādāties laika biļetes. Tāpat darbosies arī atlaides, piemēram, 20 laika biļešu iegādei.

Savukārt brīvdienās un svētku oficiālajās svētku dienās „Rīdzinieka kartes” īpašnieki varēs iegādāties laika biļeti par 0,60 eiro – atlaide sanāk gandrīz 50% apmērā.

No 1. jūlija “Rīdzinieku kartes” īpašniekiem būs iespēja par 15 eiro iegādāties īpašu biļeti tiem, kas strādā pēc “slīdošā” grafika vai arī vienkārši nelieto sabiedrisko transportu regulāri. Šī biļete ļaus 15 dienu posmā izmantot sabiedrisko transportu jebkurās piecās dienās, kas var nebūt secīgas. Piemēram, nopērkot biļeti par 15 eiro pirmdien, pirmo reizi to varēs validēt otrdien un braukāt visu otrdienu bez ierobežojumiem. Tad atkal to izmantot, piemēram, ceturtdien, piektdien, nākamajā pirmdienā un nākamajā trešdienā. Biļete būs derīga 15 diennaktis.

No 1. jūlija “Rīdzinieka kartes” īpašniekiem būs iespēja novietot automašīnas B, C un D zonās ar 20% atlaidi. Zonas R un A paliek bez atlaidēm, jo šajās zonās augstā cena kalpo par instrumentu, lai ierobežotu automašīnu daudzumu centrā.

Apmaksāt šo pakalpojumu varēs ar “Rīdzinieka karti” apmaksas automātā vai arī ar viedtālruņa palīdzību, izmantojot speciālu lietotni.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ar tām atlaidēm VALSTS ATBALSTA genocīdu pret
    daļu Latvijas iedzīvotājiem !

  2. Izklausās diezgan sarežģīti.

    • Un kā ar tiem, kuriem nepieciešama biļete pāris pieturām? Vai tiem nepienākas atlaide?? Viens brauc veselu stundu un otrs sešas minūtes! Tādu pieeju biļešu cenas noteikšanā varētu lietot, braucot uz tuvējo miestiņu nevis pārvietojoties ar sabiedrisko transportu galvaspilsētā. Tātad Ušakovs ar savu komandu nodarbojas ar pārējo Latvijas iedzīvotāju diskrimināciju, labi zinot, ka dzīvojošie lauku apvidos un mazpilsētās nopelna krietni mazāk kā galvaspilsētā!!

Draugiem Facebook Twitter Google+