Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Bērtulis, Boļeslavs
Ceturtdiena, 24. augusts, 2017
31. janvāris, 2017
Drukāt

Rīdziniekiem traucē kaijas: prasa padzīt neganti ķērcošos putnus (2)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana, lai atbildīgajām iestādēm uzdotu rast risinājumu kaiju aizdzīšanai no Rīgas māju jumtiem.

Kā iniciatīvas autors norādīts Andis Lācis, kurš uzskata, ka kaiju ligzdošana uz Rīgas māju jumtiem un ar to saistītais troksnis agrās rīta stundās ir traucēklis, turklāt neērtību intensitāte pieaugot gadu no gada.

“Pavasarī un vasaras sākumā vairāku mēnešu garumā praktiski nav iespējams gulēt pie vaļēja loga, jo ap plkst.3 vai 4 sākas kaiju klaigāšana, kas ievērojami traucē naktsmieru,” neapmierināts ir Lācis.

Iniciatīvas autors sakās saprotam, ka vardarbīgas metodes, tai skaitā kaiju vai to ligzdu iznīcināšana, nav atbalstāma, taču viņš vēlas, lai tiktu rastas tehniskas iespējas, kā aizbaidīt “neganti ķērcošos putnus prom no pilsētas”.

“Tie varētu būt gan skaņas signāli vai mehānismu kustības, kas darbotos ar sensoru palīdzību, vai vēl kādi risinājumi. Lai tādus risinājumus atklātu, būtu nepieciešams Rīgas pašvaldības atbalsts, vai nu izsludinot konkursu par projekta izstrādi, vai piešķirot atbilstošus grantus LU, RTU vai citām mācību iestādēm. Pieņemu, ka arī Rīgas iedzīvotājiem būtu interese finansiāli iesaistīties izstrādāto ierīču izvietošanā uz māju jumtiem, neļaujot kaijām veidot ligzdas,” prāto Lācis.

Lācis ir pārliecināts, ka veiksmes gadījumā pilsētas iedzīvotāju iegūtu naktsmieru, savukārt kaijas dotos atpakaļ uz tām piemēroto dabisko vidi, ļaujot eksistēt pilsētu faunai – baložiem un zvirbuļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Piekrītu,ka tā ir problēma.

“Lidoja” pa Ventspili: “BMW” vadītājs traucas ar ātrumu 226 km/h (4)Valsts policija (VP) 22.augustā ap plkst. 23:50 Ventspilī, Talsu ielā, apturējusi “BMW 535” transportlīdzekļa vadītāju, kurš atļauto 50 km/h vietā pa pilsētu traucies ar ātrumu 226 km/h, portālu LA.lv informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+