×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. jūlijs, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Rietumu un Krievijas trejādā pretstāve (36)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Komparatīvā jeb salīdzinošā pieeja pasaules notikumiem vērotājam allaž, var teikt, atmaksājas: daudz kas kļūst skaidrāks, arī psiholoģijas aspektā.

“The Washington Post” līdzās “The New York Times” ir viens no ietekmīgākajiem Rietumu laikrakstiem. Šīs avīzes Briseles biroja vadītājs Maikls Birnbaums, kurš pirms tam vadīja laikraksta birojus Maskavā un Berlīnē, nesen pabijis Latvijā un Igaunijā un divās reportāžās analizē situāciju.

Savus “Rīgas iespaidus” Birnbaums sāk ar konstatējumu: notiek spriedzes pilna konfrontācija ar Krieviju un “kauja par vēsturi” rāda, ka aukstais karš nekad nav beidzies. Viņš raksta, ka konflikts starp Krieviju un Rietumiem tiek izcīnīts ne tikai ar tankiem un karaspēku, bet arī ar pretējām pagātnes versijām. Maz ir tādu vietu, kur tas jaušams tik stipri kā Latvijā. Tai nācās cīnīties ar saviem pašmāju krievvalodīgajiem iedzīvotājiem un ar Kremli jautājumā par to, vai viņu zemes gadu desmitiem ilgā inkorporācija Padomju Savienības sastāvā bija brīvprātīga vai tā bija okupācija.

Latvijai, turpina Birnbaums, pēc daudzu cilvēku domām, PSRS uzvara Otrajā pasaules karā nozīmēja vēl 46 svešas kundzības gadus. Un kopš tā brīža, kad Kremlis attaisnoja Krimas aneksiju ar nepieciešamību pasargāt turienes krieviskos iedzīvotājus no vajāšanas, Latvijas saspringtās attiecības ar daudziem tās krievu iedzīvotājiem gūst jaunu dimensiju, saistītu ar valsts drošību. NATO militārā alianse, norāda Birnbaums, spiesta rēķināties ar draudu, kas nāk ne tikai no tankiem, bet arī no televīzijas ekrāniem, un atbalstījusi Rīgā izvietotu centru, kura uzdevums ir atvairīt informācijas karu, ko ved Krievija.

Savā otrajā reportāžā no Igaunijas Birnbaums iespraudis divas zīmīgas rindkopas. “Britu lēmums aiziet no Eiropas Savienības padara NATO vēl svarīgāku – kā aliansi, kas satur Rietumus kopā,” raksta “The Washington Post” žurnālists un tālāk piebilst: “NATO jaunais militārais vadītājs, ASV armijas ģenerālis Kertiss Skaparoti teicis, ka aliansei jābūt gatavai karot “kaut šovakar” pret Krieviju, ja vajadzēs.”

“Baltieši, kuri tika varmācīgi inkorporēti Padomju Savienībā 1940. gadā un atguva neatkarību tikai 1991. gadā, baidās, ka viņi var kļūt par iekārojamu mērķi Kremlim, kas pēdējā laikā pret saviem kaimiņiem ietur revanšistisku kursu,” rezumē Maikls Birnbaums.

Tagad paskatīsimies, kas sakāms 1933. gadā dzimušajam Ābramam Kleckinam, kurš kopš 1973. gada apmācīja žurnālistus Latvijas Universitātē, aktīvi piedalījās atmodas kustībā un no 2007. līdz 2012. gadam bija Nacionālās radio un televīzijas padomes priekšsēdētājs. Ābrams Kleckins devis interviju Viktoram Avotiņam, un to ar interesi iztulkojis krievvalodīgais portāls “ves.lv”. Jau pašā sākumā Kleckins uzsver: “Amerikai ļoti patīk draugi, kuriem ir robeža ar Krieviju. Jo Amerikai pavisam nav vajadzīga vēl viena pasaules līmeņa valsts. Ar ko tad nodarbojās tie, kas lielo pārmaiņu laikā brauca mūs mācīt? Ar to, ka Krievija ir ienaidnieks. Un ar to, ka tas, kas ir labs Amerikai, ir labs visiem. Un šī atziņa ir visiem jāmāca. Ja ne citādi, tad ar varu. Vjetnama, Irāka… Vajag dzīvot, lūk, tā. Kā mēs! Nevis tā, kā jums šķiet labāk.”

Citējot kādu franču ģenerāli un politologu Žanu Bernāru Pinatelu, Kleckins bilst, ka Krievijai ir tas, kā nav Eiropai, un Eiropai ir tas, kā nav Krievijai. Un, ja abas sadarbotos, tad viņu attīstība būtu ļoti sekmīga. Taču ASV to ar visiem spēkiem jaucot. Spēcīga, neatkarīga Eiropa tām (ASV) nav vajadzīga. “Ja Eiropa vienosies ar Krieviju vai vismaz tuvināsies tai, tad tā varētu kļūt varenāka, lielāka un gudrāka par Ameriku. Šausmas,” tā Kleckins. Tāda dīvaina apskaidrība vecumdienās… Pat negribas ticēt.

Tajā pašā portālā “ves.lv” lasām interviju, ko ziņu aģentūrai LETA devis “britu filozofs Džons Laflends, Demokrātijas un sadarbības institūta pētniecības programmu direktors Parīzē”. Diemžēl LETA nebilst ne vārda par to, kas tas par institūtu. Izrādās, ka šis institūts dibināts 2007. gadā saskaņā ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina lēmumu, tā uzdevums ir pētīt, kādā stāvoklī atrodas cilvēktiesības Rietumos (!), un institūta vadītāja ir Natālija Naroč­ņicka, starp citu – zvērināta Baltijas nīdēja. “Britu filozofs Džons Laflends” ir viņas padotais Parīzē, kurš jau vairākkārt pieķerts melos, sulainiski izdabājot Kremlim.

Sarunā ar LETA korespondentu Laflends nožēlo, ka Eiropa atteikusies no tādām vērtībām kā tikumība (!), un atgādina, ka “Eiropas Savienība tika veidota 50. gados aukstā kara apstākļos ar nolūku uzvarēt šai karā. Lai attaisnotu savu eksistenci pēc 1991. gada, Eiropas Savienība mēģina padarīt Krieviju par savu ideoloģisko un ģeopolitisko ienaidnieku”. Viena lieta man nav skaidra: no kura laika šis Kremļa supertrollis ziņu aģentūrai LETA ir autoritāte?

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Kļeckins ir vecs čekas stukačš. Gordonam ir pilnīga taisnība.

  • Nav nekādu šaubu, ka Kļockins ir labi piepelnijies. Tādas cūcības Kremlis labi apmaksā. Tas ir lētāk nekā celt dzīves līmeni. Franks pareizi atzīme, ka kaut kas aizdomīgs notiekās LA. Tā izskatās ka tur iet sīva cīņa starp krievu troļiem un godīgiem žurnalistiem. Bet valsts tēlo, ka tāda ir tās demokrātijas izpausme.

   • А где вы видели здесь честных журналистов? Имена назвать можете?

    • Visi citi negoži, klausiet mūsu ģeduļam un vienīgajam patiesās gaismas nesējam grafistam! Aplaimojis kā Mozus no kalna nokāpdams, lai beidzot apgaismotu mūs, tumsoņas!!! 😀 😀

     • А вы не ёрничайте, а лучше снимите шоры с глаз. Нет здесь не ангажированных журналистов, нету. Я не говорю, что они не профессиональны, нет, некоторые из них даже весьма талантливы. Я говорю, что они все политически пристрастны и не независимы в своих суждениях. Они все скорее пропагандисты.

 2. P.S. Pie iepriekš teiktā: padomju laikā KGB tērēja lielus līdzekļus žurnālistu un mākslas darbinieku iespaidošanai – gan šantažējot,gan materiali “atbalstot”…

 3. Iespējamību robežās sekoju Franka Gordona rakstiem un komentāriem.Pieredzējuša,dzīvesgudra cilvēka spriedumi.

 4. Paldies F. Gordona kungam ,LAI ARĪ BŪTU ”PĻĀPĀŠANA”.Negribas būt augstprātīga ,bet, kā patreiz notiek vispasaules -ņer ņer,kurš kuru ,jau slikta dūša metas.Lai tik uzdzītu cilvēkus kokos ,aiz bailēm.Šī brīža brīdinājums par Poliju! Kā gan var nesaprast ,ka ,ja kas ,aizies bojā VISI ,jo kodolieroči nav domāti maziem bērniem.
  Dažbrīd gribētos ,ka latviešiem būtu kaut nedaudz ebreju gudrības ,ne tikai zemnieka sīkstums un paštaisnība.Pārāk daudz mums savairojušies Bierni un Liipsti ,kuru mantrausības smagums velk arvien dziļāk nelietības džūngļos! Nožēlojami !

 5. Vēl viens Paldiess , Gordona kungs !

 6. Paldies mūsu draugam F.Gordona kungam, ka pievērsa uzmanību Kļockina personībai. Nezinu, vai mūsu politiskajai elitei ir kauns par savu politisko aklumu, iecelot Kļockinu atbildīgā amatā. Mūsu žurnālisti arī nepamanīja šo Kļockina mūsdienu situācijas vērtējumu. Sabiedrībā pilnīgs klusums. Žēl un šausmas! Varbūt tagad kādam būs ko teikt? Vēlreiz paldies, Gordona kungs!

 7. NU ,JA !!!!! LATVIJA IR TIK LOTI BRIVA UN PA SIEM NEATKARIBAS GADIEM TA ATTISTIJUSIES ,KA LIELAKA DALA LATVIESU AIZLAIZ PROM NO DZIMTENES .KAD NU BEIGSIET CITUS APVAINOT UN PASI SAVAS KLUDAS ATZISIET!!!!

 8. Lasot rakstus avīzēs Atbildēt

  1) “Amerikai ļoti patīk draugi, kuriem ir robeža ar Krieviju. Jo Amerikai pavisam nav vajadzīga vēl viena pasaules līmeņa valsts. Ar ko tad nodarbojās tie, kas lielo pārmaiņu laikā brauca mūs mācīt? Ar to, ka Krievija ir ienaidnieks. Un ar to, ka tas, kas ir labs Amerikai, ir labs visiem. Un šī atziņa ir visiem jāmāca. Ja ne citādi, tad ar varu. Vjetnama, Irāka… Vajag dzīvot, lūk, tā. Kā mēs! Nevis tā, kā jums šķiet labāk.”
  2) Citējot kādu franču ģenerāli un politologu Žanu Bernāru Pinatelu, Kleckins bilst, ka Krievijai ir tas, kā nav Eiropai, un Eiropai ir tas, kā nav Krievijai. Un, ja abas sadarbotos, tad viņu attīstība būtu ļoti sekmīga. Taču ASV to ar visiem spēkiem jaucot. Spēcīga, neatkarīga Eiropa tām (ASV) nav vajadzīga. “Ja Eiropa vienosies ar Krieviju vai vismaz tuvināsies tai, tad tā varētu kļūt varenāka, lielāka un gudrāka par Ameriku.
  ——————————————-
  Sorry! bet 100 % piekrītu šim Ā.Kleckina k-ga teiktajam!

 9. Ничего нового, не интересно. Всё как обычно и никакой оригинальности. И вообще, участвовать в публичной ссоре двух евреев, это через чур.

  • Jā, beidzot ar Krieviju ir cauri, grafist. Tamdēļ grafists vazājās pa Latviju, kā Dieva nepieņemtais!

   • Дедуля. Все, кто так считал и на это надеялся, в конечном итоге очень плохо кончали. Достаточно просто почитать историю, всего то.

    • ieteikums grafistam Atbildēt

     Paskaitit, cik miljonu savejo varas kops ‘ Jan,a (Ivana 4.) Briesmiga laikiem moskovitu daz’adas varas nositus’as – imperija uz SAVEJO galvaskausiem.

     • Вы ещё со времён сотворения мира посчитайте. Вся история всех государств только из этого и состоит. А сколько народу полегло в Европе в религиозных войнах? Сколько во Франции вырезали гугенотов в варфоломеевскую ночь? Сколько ведьм сожгла святая инквизиция? Да Иван Грозный со всеми своими «художествами» и близко не стоял к вашей «просвещённой» Европе.

  • Maikls Birnbaums ari ir jevrej, simiprocentigs ASC zids.

  • PIEKRĪTU *grafista teiktajam.

  • ieteikums grafistam Atbildēt

   Patlaban divnedel,u kursos cilveki no visas oasaules macas latviski rakstit – negribi pameg’inat, “grafist”?

   • Miļajs draugs, es varu rastit latviski. Я про это говорил уже много раз. Но вы, видимо, новенький и тусуетесь здесь недавно. Иногда неплохо бы использовать мозги.

    • tvaika ielas sanitārs Atbildēt

     Vai zāles jau iedzēri, ķēms???

    • ieteikums grafistam Atbildēt

     N,emot vera “grafista naturu” , draugu tam nav un nevar but, kur nu vel “mil,o”…
     Kas attiecas uz pasaules vesturi, tad palidziba nav vajadziga, – turklat runa nav par Noasa laikiem, bet musdienu pasauli: nemak tavi “bizanties’i” dzivot civilizeta pasaule – spiez’ atkal uz “Tres’o Romu”, ka 1525. gada nodeveja Pleskavas muks Filofejs ( tiesa, Livonijas Valters fon Pletenbergs tikko bija “van,as” sakavis uz ilgaku laiku). Tapec ieteikums “grafistam”:
     nelien sves’a baznica ar savu “dziesmu gramatu”!

     • Вы то мне конечно не друг, но предпологается, что каждый человек обладает чувством юмора, ну хоть в какой то степени. Видимо, это не ваш случай. Вы любитель истории Ливонского ордена, а я нет. Но речь шла не о нём, а о латышском языке. А о так называемом, цивилизованном мире, я уже высказался в комментарии выше.

 10. PALDIES PAR RAKSTU, GORDONA KUNGS!!!

 11. gordons kā parasti melš niekus- nav nekādas abstraktas Krievijas un abstrakrtu Rietumu antagonisma, lai ko tādi melīgi plukatas kā Rotšildsalašņas nesmirdinātu info telpā…,ir interešu grupiņas kas smilšukastē šad tad draudzējas ar to kas dod paspēlēties ar mašīnīti un ķildojas ar to kas iemetis tīši/netīši smiltis acīs, īšāk sakot taisa naudu, … bet ASV valstele gan nio Volstrītas-Pentagona teroristeļiem jāglābj, tas tiesa…

 12. Cik ļoti Dievs apdalījis Krieviju piešķirot tai tādu lērumu dabas bagātības. Nafta ,gāze, dzels, urāns, akmeņogles, varenas upes. Pašiem nekas nav jāgudro un jāpēta, tirgo tikai nost. Tas tāpat kā papuasam. Māja nav jāceļ, apsegties var ar palmas lapu, kokoss pats nokrīt, banāns ar roku aizsniedzams. Tādēļ arī cerēt uz kaut kādu Krievijas attīstību,kā Kļockins, ir ļoti naivi.

 13. Ja Latvijā dzimušie migrantu pēcnācēji un okupācijas laika augstu un zemāku amatu latviskas izcelsmes ielikteņu pēcnākamie būtu uzticīgi savai Dzimtenei kā Gordons mums nevajadzētu uztraukties ne kas ir un būs ASV vai Krievijas prezidents. Vēl daudzus, spēka un varēšanas pilnus gadus Frenkam Gordonam!

 14. KĻECKINA PASAULES UZSKATI JAU BIJA APJAUŠAMI VISUS NEATKARĪBAS GADUS, TIKAI VALDOŠĀS PARTIJAS UN VALDĪBA TO NESPĒJA SASKATĪT. KURI VIŅU IECĒLA PAR PAR MŪSU INFORMĀCIJAS TĒVU UZ DAUDZIEM GADIEM? VAI TAD ESAM AIZMIRSUŠI KĻECKINA UZDARBOŠANOS AR VERTIKĀLAJIEM TAIMKODIEM, LAI NEPARĀDĪTU KRIEVIJAI NEPATĪKAMUS SIŽETUS? JAUNATNES AUDZINĀTĀJS! KĻECKINS JAU NEKAD NAV BIJIS UN NEBŪS MAVRIKS VULFSONS

  • Es Kleckinu iepazinu padomju laikos kā Kļockinu, bet goda vīrs Franks Gordons ka bija, tas kas ir, tā arī ir.

 15. Latvija daudzi barojas antilatvijas retorikas. Un kremlis nepaliek parada . Noderigie idioti !

 16. frenkij ,nulūdzu neuzbāzies arsaviem prātojumiem par krieviju . liec vienreiz mierā. tava amerika ir bankrots, kuru var glābt tikai riktīgs kariņš ,tapēc arī notiek tas kašķis ,tiek meklēti vietējie auni ,kuri tiks upurēti. lielākā daļa latvijas latvijas amerikas politikas dēļ staigā ar ubaga tarbu vai ir izbraukusi no valsts

  • profesija - kremļa algots "ekperts" ! Atbildēt

   izbeidz “rūpēties” par Latviju !
   No 1918 – 1940 gadam bez tavām “rūpēm” attīstījāmies, kamēr Krievija staigāja ar nabaga tarbu “komunistu” vadībā !!!
   Nebūtu te tevis – attīstītos ne sliktāk, ja tu nebāztu nūjas riteņos !!!

   • Vai tagad Latvija ari ,,neattistas” Driz jau nebus kam ,, attisties”,lauki ir tuksi,mazas pilsetinas no ritiem pat nemostas, gul lidz nakamajam ritam.

   • Vai tagad Latvija ari ,,neattistas” Driz jau nebus kam ,, attisties”,lauki ir tuksi,mazas pilsetinas no ritiem pat nemostas, gul lidz nakamajam ritam.

 17. L’uk kas m’aca Univeriit’at’e un ko m’aca!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+