×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. septembris, 2014
Drukāt

Rīga 2014 pārstāvji uzaicināti uz Vācijas prezidenta svētkiem

Pagalma sakopšanas talka Vīlipa ielā 6.Pagalma sakopšanas talka Vīlipa ielā 6.

5. un 6. septembrī pils Bellevue dārzā Berlīnē notiks ikgadējie Vācijas Federatīvā Republikas prezidenta Joahima Gauka rīkotie Pilsoņu svētki, uz kuriem īpašo viesu statusā uzaicināti Rīga 2014 pārstāvji, delegācija portālam LA.lv pavēstīja biroja Rīga 2014 pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Drēģeris pastāstīja, ka Rīga 2014 pārstāvēs programmu vadītāja Aiva Rozenberga, Latvijas Republikas vēstniece Vācijā Elita Kuzma, kā arī Rīga 2014 projekta “Lielās Talkas Pagalmu kustība” komanda – vadītāja Anete Lesīte, šī gada labiekārtotā pagalma Vīlipa ielā 6 iedzīvotāju pārstāve Elīna Zariņa, ainavu arhitekte Una Īle, dārzniece Maija Strazdiņa, RTU arhitektūras specialitātes students Mārtiņš Smilts.

Ar šiem svētkiem Vācijas prezidents vēlas uzsvērt to nozīmīgo lomu sabiedrībā, kas tiek veikts brīvprātīgi un kopienas labumam, izsakot pateicību dažādiem šī darba veicējiem.

Latvija ir otrā valsts pasākuma vēsturē, kas ar savu stendu būs pārstāvēta prezidenta rīkotajos svētkos. Uzaicinājums saņemts pēc Latvijas Republikas vēstniecības Vācijā iniciatīvas un kalpo kā īpašs apliecinājums Latvijas un Vācijas tuvajām attiecībām. Pirmā un līdz šim vienīgā valsts, kas ar savu stendu piedalījusies Pilsoņu svētkos, ir Francija.

Pasākuma dalībnieki pārstāvēs visdažādākās līdzdarbošanās un brīvprātīgā darba jomas – vides aizsardzību, atbalstu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, darbu slimnīcās un izglītības iestādēs, sporta, baznīcas, mākslas un kultūras iniciatīvas.

Savukārt 6. septembrī ikviens berlīnietis un pilsētas viesis aicināts viesoties prezidenta rezidences Bellevue parkā un iepazīties ar dažādām pilsoniskās atbildības un brīvprātīgo organizāciju darbu, stāsta Drēģeris.

Partnerprogrammas ietvaros 50 dažādas organizācijas iepazīstinās ar savām aktivitātēm, Rīga 2014 stendā darbosies Lielās talkas Pagalmu labiekārtošanas kustības pārstāvji, kas iepazīstinās arī ar citām Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada līdzdarbošanās iespējām. 2013. gadā Vācijas prezidenta dārza svētkus apmeklēja teju 20 000 interesenti.

Visus nepieciešamo materiālu nogādāšanu uz Berlīni nodrošina Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīga 2014 oficiālais apdrošinātājs ERGO.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+