×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Rīgā koncertēs altists Jurijs Bašmets un “Maskavas solisti”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

12. maijā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves uzstāsies Jurijs Bašmets un kameransamblis “Maskavas solisti”, vēsta koncerta rīkotāji.

Koncerta programmā izcilu ārvalstu komponistu muzikālie skaņdarbi. Pirmajā daļā izskanēs – V. A. Mocarta “Divertisments”, Dž. Rosīni “Sonāte Nr. 3” stīgu instrumentiem un N. Paganīni “Koncertīno La minorā” altam un stīgu instrumentiem. Koncerta otrajā daļā izskanēs Pētera Čaikovska slavenie skaņdarbi “Andante Kantabile” un “Serenāde” stīgu orķestrim.

Jurijs Bašmets uzstāsies gan kā diriģents, gan kā solists.

Kameransambli “Maskavas solisti” Jurijs Bašmets dibināja 1992. gadā, apvienojot Maskavas Konservatorijas talantīgos absolventus, studentus un aspirantus. Ansamblis 1992. gada 19. maijā debitēja uz Maskavas konservatorijas Lielās zāles skatuves, bet 21. maijā – Parīzes koncertzālē “Pleyel”. Vairāk nekā 20 gadus ilgās darbības laikā ansamblis sniedzis vairāk nekā 1400 koncertus, kas veido aptuveni 2800 uz skatuves pavadītas stundas.

“Maskavas solistu” uzstāšanās augstu novērtējuši mūzikas cienītāji vairāk nekā 50 valstīs Eiropā un Āzijā, Ziemeļamerikā un Latīņamerikā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Lidmašīnās un vilcienos viņi pavadījuši vairāk nekā 5000 stundas, pārvarot 1 400 000 kilometru attālumu, kas vienlīdzīgs Zemes apceļošanai pa ekvatoru 35 reizes.

Ansambļa mākslinieciskais vadītājs Jurijs Bašmets tiek uzskatīts par pirmatklājēju savā mākslā. Tieši viņš altu padarījis par vienu no mūsdienu izpildītāju iecienītāko instrumentu. Maestro līdz pat šim laikam nešķiras no sava instrumenta, kuru viņš par puscenu iegādājās konservatorijas mācību laikā. Šo altu 1758. gadā darinājis Milānas skolas meistars Paolo Antonio Testori. Turklāt Jurijs Bašmets kļuvis par pirmo mūziķi aizvadīto 200 gadu laikā, kuram ļauts spēlēt uz Mocarta alta komponista mājās Zalcburgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+