“Rīgas Dinamo” savā laukumā saplosa Hantimansijskas “Jugra” 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” otrdien guva trīs vārtus minūtes laikā un Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā ar 7:1 (4:0, 2:1, 1:0) savā laukumā sagrāva Hantimansijskas “Jugra” vienību.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
“AstraZeneca” paziņo, ka tā ir sākusi savas Covid-19 vakcīnas izņemšanu no apgrozības visā pasaulē

Rīgas “Dinamo” labā izcēlās Kristaps Sotnieks, Miks Indrašis, Māris Bičevskis, Edgars Kulda, Miķelis Rēdlihs, Tims Sestito un Tomāšs Kundrāteks, turklāt četriem no šiem spēlētājiem tie bija pirmie vārti šosezon.

Ar rezultativitātes punktiem šajā mačā izcēlās 15 rīdzinieku spēlētāji un tikai trīs no viņiem nopelnīja pa diviem punktiem.

Spēles ievadā Rīgas “Dinamo” nokļuva mazākumā, tomēr tas tika izturēts, un arī vairākās bīstamās epizodēs glāba Jakubs Sedlāčeks, bet astotajā minūtē rezultātu atklāja rīdzinieki, kad pēc Ērika Ševčenko uzmetiena pa vārtiem to pielaboja Sotnieks, gūstot savus pirmos vārtus šosezon. Kaut pēc rezultāta atklāšanas savā zonā kādu laiku tika iespiesti rīdzinieki, drīz vien Rīgas “Dinamo” guva trīs vārtus minūtes laikā. Vispirms Ville Leino atņēma pretiniekiem ripu viņu zonā un Indrašis ieraidīja ripu vārtos caur Georgija Gelašvili kājsargiem, 13 sekundes vēlāk pēc Stīvena Seigo piespēles no savas zonas ripu uztvēra Gints Meija, kurš veica pirueti un piespēlēja vārtus guvušajam Bičevskim, bet vēl pēc 30 sekundēm pēc Armanda Bērziņa piespēles vārtus sasniedza Edgara Kuldas uzmetiens.

Ja arī Bičevskim šie bija pirmie vārti šosezon, Kulda guva savus pirmos vārtus KHL karjerā. Zīmīgi, ka pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem tika nomainīts “Jugra” vārtsargs Gelašvili, bet arī Vladislavs Fokins nebija glābējs.

Trešdaļas beigās Rīgas “Dinamo” arī ieguva iespēju spēlēt vairākumā, kurā uzbruka pārliecinoši, bet rezultāts nemainījās, Latvijas komandai esot drošā vadībā ar 4:0.

Pirmās trešdaļas beigās “Jugra” spēlētājs Vitālijs Sitņikovs nopelnīja noraidījumu uz 2+2 minūtēm, kas otrās spēles daļas ievadā ļāva Latvijas komandai ilgstoši spēlēt vairākumā. Šī iespēja gan izmantota netika, kaut tika radīti vairāki bīstami momenti. Savukārt trešdaļas piektajā minūtē “Jugra” beidzot guva savus pirmos vārtus – Kirils Raskazovs pēc metiena no asa leņķa raidīja bumbu cauri Sedlāčeka kājsargiem. Kaut “Jugra” komanda ievērojami aktivizējās, mača vidū Rīgas “Dinamo” atjaunoja piecu vārtu pārsvaru, izceļoties brāļiem Rēdlihiem – pēc lieliskas Krišjāņa piespēles Miķelim tikai atlika pielikt ripu vārtu priekšā, lai rezultāts kļūtu 5:1.

Arī turpinājumā pārsvars piederēja aktīvi spēlējošajiem “Jugra” hokejistiem, tomēr Rīgas “Dinamo” tāpat panāca 6:1, kad pretuzbrukumā ripu zem pārliktņa raidīja Sestito. Ar šādu ļoti pārliecinošu pārsvaru arī noslēdzās otrā trešdaļa.

Trešajā trešdaļā jau rīdzinieki spēlēja brīvi un atraisīti, novedot maču līdz drošai uzvarai, gūstot arī vēl vienus vārtus, kad pirmo reizi šosezon atzīmējās Kundrāteks. Duelis tika noslēgts ar rezultātu 7:1.

Kā zināms, vien sestdien Rīgas “Dinamo” pārtrauca sešu zaudējumu sēriju, izbraukumā ar 3:1 pārspējot Magņitogorskas “Metallurg” komandu.

Zīmīgi, ka šonedēļ pēc pusotra gada pauzes Eiropas hokeja laukumos varētu atgriezties Vitālijs Pavlovs, kurš pērn Soču ziemas olimpisko spēļu laikā tika pieķerts dopinga lietošanā, bet nu atgriezies “Dinamo” rindās.

Pavlovam piespriestā 18 mēnešu diskvalifikācija beigsies 30.oktobrī, bet saskaņā ar Starptautiskā Hokeja federācijas (IIHF) noteikumiem viņš jau šobrīd var pilnvērtīgi trenēties ar komandu.

Turpinājumā “Dinamo” ceturtdien aizvadīs vēl vienu mājas spēli pret Jekaterinburgas “Avtomobilist”, bet pēc tam rīdziniekus sagaida divas izbraukuma spēles, pēc kā sekos nedēļu ilgs pārtraukums un vēl četras izbraukuma cīņas.

Rīgas klubam joprojām nevar palīdzēt trīs savainoti hokejisti – aizsargi Oskars Cibuļskis un Aleksandrs Jerofejevs, kā arī uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs.

Šosezon “Dinamo” un Hantimansijskas komanda savā starpā vēl nebija spēlējušas.

Kaut “Jugra” sezonu iesāka veiksmīgi un ilgstoši bija viena no Austrumu konferences vadošajām komandām, mačā ar Rīgas “Dinamo” tā piedzīvoja sesto zaudējumu pēdējās septiņās spēlēs.

Neskatoties uz uzvaru, Rīgas “Dinamo” ar 30 punktiem 25 mačos joprojām ir pēdējie starp 14 Rietumu konferences vienībām, turklāt pirmais astotnieks joprojām ir deviņu punktu attālumā.

Savukārt Austrumu konferencē “Jugra” ar 37 punktiem atkritusi uz astoto pozīciju.

Jaunajā sezonā KHL spēlē 28 komandas. Līgā vairs nav redzama Mitišču “Atlant”, kas saskārās ar nopietnām finansiālām problēmām, taču tās vietu ieņem Maskavas “Spartak”, atgriežoties čempionātā pēc vienas sezonas izlaišanas.

Arī šajā sezonā KHL klubi aizvadīs 60 spēles – pa diviem mačiem (savā laukumā un izbraukumā) pret katru no līgas komandām. Savukārt ar trim savas divīzijas komandām – Minskas “Dinamo”, Zagrebas “Medveščak” un Bratislavas “Slovan” – rīdzinieki sacentīsies vēl pa divām reizēm.

Tikmēr izslēgšanas spēlēs, kas sāksies 21.februārī, vairs nebūs sapāroto maču – komandām starp 1-2 un 3-4 spēlēm būs vienas dienas brīvdienas, lai hokejisti varētu atgūt spēkus. Sezona noslēgsies ne vēlāk kā 2016.gada 19.aprīlī, kad plānota Gagarina kausa izcīņas finālsērijas septītā spēle.

Iepriekšējā sezonā Rīgas “Dinamo” otro reizi septiņu sezonu laikā nesasniedza Gagarina kausa izcīņu, taču šogad komandas mērķis ir cīnīties izslēgšanas spēlēs.