×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. janvāris, 2012
Drukāt

Rīgas Dzemdību namā jauna tehnoloģija mazuļa smadzeņu pasargāšanai

Rīgas Dzemdību namā darbosies Latvijā pirmā tehnoloģija mazuļu pasargāšanai no paliekošiem smadzeņu darbības bojājumiem.

Rīgas Dzemdību nama Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā šonedēļ uzstādīta Latvijā pirmā “Cooling cap” jeb aukstuma cepurīte – iekārta, kas jaundzimušajam palīdz samazināt skābekļa trūkuma izraisītu smadzeņu šūnu neatgriezeniska bojājuma risku, aģentūrai BNS pavēstīja Rīgas Dzemdību nama pārstāvis Imants Mozers.

Viņš paskaidroja, ka dzemdībās, tostarp arī ar ķeizargriezienu, bērna organismā tiek samazināta skābekļa piegāde, ko laikā dzimis un vesels bērns pārcieš ļoti labi. Tomēr ir situācijas, kad šāds pārbaudījums var bojāt mazuļa smadzeņu šūnas, radot nopietnus draudus bērna turpmākai attīstībai vai pat paliekošu invaliditāti.

“Iekārta ir kā ķiverīte, kas mēra mazuļa smadzeņu temperatūru un to regulē ar dzesējošu šķidrumu, palīdzot noregulēties smadzeņu vielmaiņas procesiem. Pētījumi un ārvalstu speciālistu pieredze rāda, ka “Cooling cap” izmantošana ir vienīgā pierādītā metode, kas var novērst smadzeņu šūnu bojāšanos jaundzimušajiem pārciesta skābekļa trūkuma dēļ,” norādījusi Dzemdību nama galvenā neonatoloģe Ilze Kreicberga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+