×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Rīgas ostā ienācis raķešu iznīcinātājs (11)

Foto - US NAVYFoto - US NAVY

ASV vadāmo raķešu kuģis iznīcinātājs "Jason Dunham".

Šajās dienās Rīgas ostā piestāja ASV vadāmo raķešu kuģis iznīcinātājs “Jason Dunham”,  kas ir labi bruņots dažādu militāro operāciju veikšanai.

Kuģa vizītes mērķis Latvijā ir daļa no NATO centieniem stiprināt saites ar sabiedrotajiem, veicinot mieru Baltijas reģionā. Kuģis ir nosaukts par godu kaprālim Džeisonam Danhemam, kurš pēc nāves tika apbalvots ar ASV augstāko militāro apbalvojumu – Goda medaļu par dienestu Irākas karā. Iznīcinātājkuģi 2009. gada 1. augustā iesvētīja kaprāļa Danhema māte.

“Jason Dunham” ir viens no 62 ASV jūras spēku rīcībā esošajiem Ārleja–Bērka klases iznīcinātājiem. “Jason Dunham” ir 162 metrus garš, tas spēj attīstīt 30 mezglu jeb 56 km/h lielu maksimālo ātrumu. Kuģa apkalpē ir 380 virsnieki un kara jūrnieki. Uz kuģa ir izvietots bruņojums, kas nodrošina dažādas militārās spējas – uz šīs klases kuģiem atrodas pilnveidota pretzemūdeņu sistēma, raķetes, kas paredzētas mērķu sasniegšanai uz zemes, un tādas, kas paredzētas jūras kaujām ar citiem kuģiem, kā arī spēcīgas pretgaisa aizsardzības raķetes un iekārtas. Kuģa arsenālā ir arī pazīstamās “Tomahawk” raķetes. Uz kuģa atrodas arī divi “Sea Hawk” helikopteri, kas nodrošina kuģim atbalstu jūras kaujās un darbībai pret zemūdenēm, kā arī var tikt izmantoti glābšanas pasākumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Vispārīgi ASV iznīcinātāja arsenāls un tehniskās iespējas kopumā pārspēj visu Krievijas Baltijas un Melnāsjūras kara flotes sumāro potenciālu ! Tas ir tas par ko krievu agitprop kantoris nemīl runāt . Nauda peldošo butaforiju būvniecībai tiek saņemta un izniekota.

 2. Apsveicu mūsu sabiedrotos Latvijā! Paldies!!!!!
  Bet, nekas nav par brīvu, jo pašiem ir par mūsu brīvību jārupējās jo citādi arī nebus mums sabiedrotie.

  • Un tam jabūt pamatotam ar politisku Gribu un konstruktīvu darbu,konstantu 2%+ IKP ! Kamērt tas tā nau tas vērtējams kā klaunu teātris! To labi saprot sabiedrotie Vašingtonā. Piemērs ir Igaunija -2%IKP un viss!

 3. apsveicu mūsu sabiedrotos ! Atbildēt

  Baltijas valstis vajag apbruņot ar modernām raķetēm, lai krievu nacisti zinātu, ka neies viņiem tik viegli kā Gruzijā, ja sadomātu uzbrukt.

 4. @ 🙂 …

  … vai trollis no okupantu dzimtas ari pielaidis bikses ieraugot ASV, sodien jau musu sabiedrotos, profesionali sagatavotos jurniekus … lidzigi kad 1990 gados tie paradija savu klasi IeksRiga, preteji nesen aizgajusiem rupjiem splaudekliem … ?

  … Vergi … !!!??? varbut sis zombetais vai mazgadigais trollis ir sajucis prata vai pat nav lasijis par Baigo gadu un 50 gadu ilgstoso Okupaciju, pat ne ari par savu Solcenicina aprakstito komunaku centrali orgaizeto kolonizacijas vergu elli – gulagu sistemu – pasa CCCP un vel par sodienas maigo vergturibu … visur arpus Kremlim … !

  • re te viens vergs pat lepojas ar savām važām, aizstāv saimnieku ar putām uz lūpām.
   viš jau varga dvēsele būdams uzreiz man kremli pieraksta….. bez saimnieka viš dzīvi nestādās priekšā un domā ka ja man nepatīk šis tad patika tas. man nepatīk ne viens ne otrs, es jau kad barikādēs stāveju tā kā uz brīvu valsti cereju.

   • Krievu imperiālisti ar putām uz lūpām ņemas ne sevišķi veiksmīgi pa Ukrainu, kamēr viņu izkarnījumi (kā tu) vēl smako brīvajā Latvijā.

 5. ” saimnieki ” atbrauca, līksmojiet vergi:)

 6. Varēja jau tik primitīvi neraksturot – ”Arleigh Burke”(Ārleja Burke) klases iznicinātāju. Ir ”AEGYS” sitēmas nesējs,ietver līdz 90 vertikālām ieroču šūnām. Apsorbē zenīt-pretraķetes,pretzemūdeņu un triecienraķetes ”Tomahawk”(2500km). ”Jason Dunham”- 109 ir viens no jaunākiem projekta modeļiem kuru ražošana joprojām turpinās. Kuģa Flight IV-modelī uzsvars likts uz PRA funcijām. Sistēmas iespējas: pretgaisa -pretraķešu režīmā līdz 700km distancē. iepēja vienlaicīgi pavadīt vairāk kā 4000 objektus nodrošina vairāk kā 30 mērķu vienlaicīgu satriekšanu. 2015 gadā viena iznīcinātāja iegādes cena 3,2 M.$

  • “Ragscc” varētu būt atvieglinātās izglītības sekas vai arī jaunmodīgās aizsardzības ministērijas “preses relīze”

  • nopirkt UN uzlikt uz sliezu cela platformas-atrak parvietosies linija-Liepaja-Daugavpils-Ventspils-Riga

Draugiem Facebook Twitter Google+