×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
4. augusts, 2016
Drukāt

Rīgas ostā ienācis šogad lielākais kuģis (Karte, foto) (5)

Foto - Roeland J., MaritimeTraffic.comFoto - Roeland J., MaritimeTraffic.com

Šonedēļ pie kompānijas “Naftimpeks” piestātnes pietauvots lielākais kuģis, kāds šogad ienācis Rīgas ostā, – tā garums ir 265 metri, platums 43 metri, maksimālā iegrime 14,8 metri un maksimālā kravnesība 114 000 tonnu, aģentūru LETA informēja ostā.

Vienlaikus tas ir lielākais tankkuģis, kāds jebkad pietauvots šajā piestātnē.

Kuģis “STI Oxford” Rīgas ostas ārējā reidā ienāca otrdienas vakarā, bet Rīgas ostas kapteiņu dienesta locis savā vadībā to pārņēma trešdien, 3.augustā, plkst. 10.30. Kuģa ievešanai Rīgas ostā piesaistīti četri lielie velkoņi. Rīgas ostas kapteiņa dienesta Kuģu vadības centra vadītājs Jurijs Zariņš skaidro, ka tik lielu kuģu ievešana Rīgas ostā prasa ne tikai labu loča un velkoņu tehnoloģisko aprīkojumu, bet arī augstu profesionalitāti.

Vismazākā kļūda varot radīt neparedzamas sekas, jo, piemēram, kuģa priekšgala novirzīšanās par vienu grādu no kursa, nozīmē, ka kuģa pakaļgals var atdurties pret Daugavas krastu. Vienlaikus procesu būtiski ietekmē laika apstākļi, vēja un upes straumes ātrums, kā arī citi procesi. Pilnībā piestātnē kuģis tika pietauvots plkst.13.30.

Rīgas ostas kapteiņa dienestam esot pieredze lielo kuģu uzņemšanā – vairākkārt ostā ienācis kruīzu kuģis “Costa Pacifik”, kura garums ir 294 metri. 13. jūlijā ienācis līdz šim lielākais “ro-ro” kravu kuģis “Independence II”, kura garums ir 199 metri un kas Latvijā nogādāja NATO spēku tehniku.

Kā skaidro Zariņš, svarīgi ir ne tikai kuģu izmēri, bet arī tips, jo pasažieru, sauskravu, lejamkravu kuģu apkalpošana ir būtiski atšķirīga. Katram kuģim esot savas nianses, tāpēc lielo kuģu ievešana Rīgas ostā ir precīza kuģa komandas, loču un velkoņu kapteiņu sadarbības rezultāts.
“STI Oxford” Rīgā ieradies no Roterdamas ostas. Tā tilpnēs plānots iekraut 105 tonnas dīzeļdegvielas, ko iespējams izdarīt pusotras līdz divu diennakšu laikā.
Kuģis Rīgas ostu plāno atstāt svētdien, 7. augustā.


Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Shis ir Labais! Breksis! Shis peld ka gludeklis! Ar shadu Biskaja, ka Kjishezera!

  2. Iebrauca pēc divām vilciena cisternām dīzeļdegvielas? ? Vai apjēdz ko raksti žurnālisti

  3. Cik tonnu???105? kļūda, kļūda!

Draugiem Facebook Twitter Google+