Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
30. jūlijs, 2016
Drukāt

Rīko ekskursijas senās Ludzas atrašanās vietā

Foto - Inga PavlovičaFoto - Inga Pavloviča

Ar mērķi tuvāk iepazīt Kīšukalnu – vietu, kur, pēc arheologu domām, atradusies senā Ludza, – Ludzas bibliotēka organizēja lekciju-ekskursiju “Eiropa pirms Eiropas”.

Kā aģentūru LETA informēja Ludzas novada pašvaldībā, arheoloģisko izrakumu rezultāti liecina, ka Lielā Ludzas ezera krasti ir bijuši apdzīvoti jau no ļoti seniem laikiem. Lekcijas-ekskursijas gaitā arheoloģe Dr.Ināra Kuniga informēja interesentus par daudziem interesantiem faktiem, kas noskaidroti izrakumu rezultātā.

Kīšukalna vēsture aiziet pirmajā tūkstošgadē, pils bijusi labi nostiprināta un šeit dzīvojusi bagāta latgaļu cilts, par ko liecina atrastās vērtīgās mantas, kuras arheoloģe parādīja un paskaidroja to nozīmi.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes docente Māra Urtāne iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar pilskalna unikālo izvietojumu, augiem, kas ir atrodami pilskalna teritorijā, kā arī iezīmēja senās pils robežas. Savukārt bibliotēkas darbinieki iepazīstināja klātesošos ar grāmatām par Kīšukalnu, kuras ir atrodamas bibliotēkas krājumos.

Lekcijas-ekskursijas gaitā gūtā informācija ļāva pasākuma dalībniekiem paskatīties uz Ludzas un Eiropas vēsturi neierastā griezumā.

Lekcija-ekskursija “Eiropa pirms Eiropas” tika organizēta projektu “Europe Direct Austrumlatgalē” gaitā.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+