×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. decembris, 2015
Drukāt

Rimšēvičs nākamā gada budžetu novērtē ar “treknu sešinieku”

LETALETA

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs Saeimas apstiprināto nākamā gada valsts budžetu novērtējis ar “treknu sešinieku”.

“Pēdējā laikā daudz kas par šo budžetu ir teikts. Manuprāt, tas vairs nav tāds “astotnieks”, ko savā laikā likām. [2016.gada budžetam] mēs varam ielikt tādu labu, treknu “sešinieku”, bet ne vairāk,” piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” teica Rimšēvičs.

Viņš, skaidrojot savu vērtējumu, atzīmēja, ka nākamgad atkal ir izmainīti nodokļi, joprojām valsts dzīvo pāri saviem līdzekļiem, kā arī tiek palielināts ārējais parāds. “Tāpat nav izveidots nulles budžets un nav pārskatītas visas izdevumu pozīcijas, kas Latvijā ir sakrājušās kopš 1995.gada,” norādīja centrālās bankas vadītājs.

Jau vēstīts, ka Saeima ārkārtas sēdē 30.novembrī galīgajā lasījumā atbalstīja nākamā gada valsts budžetu, kā arī vidēja termiņa budžeta ietvaru 2016.līdz 2018.gadam.

Par nākamā gada budžetu balsoja 61 deputāts, savukārt 34 parlamentārieši bija pret.

Saeima pirmdien arī apstiprināja 24 budžeta pavadošos likumprojektus, kā arī izskatīja līdzekļu pārdales priekšlikumus nākamā gada valsts budžetā un vidēja termiņa budžetā ietvarā, kopumā pēc deputātu iniciatīvas pārdalot naudu 10,5 miljonu eiro apmērā. Saeima par nākamā gada budžeta paketi pirmdien lēma no plkst.10.

Nākamā gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 7,4 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi – 7,7 miljardi eiro. Pieļaujamais valsts budžeta deficīta līmenis ir 1% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Latvijas IKP faktiskajās cenās nākamgad paredzēts 26,1 miljarda eiro apmērā, savukāt ekonomikas izaugsme – 3% apmērā. Nākamgad vispārējās valdības budžeta ieņēmumu prognoze ir 34,3% apmērā no IKP, izdevumu prognoze 35,3% apmērā no IKP un valsts parāds 39,9% apmērā no IKP.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+